škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Ambition Sis Farı Takma Hakkında

bekzdl · 73 · 29129

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audilover;465255
Arkadaslar fazla ugrasmak istemiyorsaniz servis kalitesinde taktirabileceginiz bir yer onerebilirim.Sirinevler vural elektrik Abdullah usta.Daha iyi bir yer bulabileceginizi bu konuda sanmiyorum cunku kendisi skoda yetkili servisede destek veriyor.Bcm degisebilir eger auto anahtarindan yapicaksaniz bende degisti ancak degismeden olursa maliyet i dusuk bir sekilde orijinal gibi yapabilirsiniz.
 sis Farinda mantik iki tane kablo ecm unitesine gidiyor ordanda bir tane din hatti anahtara yani cok zor degl isi bilen icin 1 gunluk is..

Cevabınız için teşekkür ederim hocam peki aracın garantisine etki eder mi ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;465267

Servis ile aranız iyi ise sıkıntı olmaz :)

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;465267

sis fari taktirdi diye garantisi giden araba hic duymadim Benim aracda garantide sonradan takilanlar,

sis fari,ledli octavia vrs arka stoplar,mf direksiyon,cruise control ve bir cok parcayi sonradan takdim gecen garantiden aks falan degisdi hic lafi bile gecmedi:)

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audilover;465279
sis fari taktirdi diye garantisi giden araba hic duymadim Benim aracda garantide sonradan takilanlar,

sis fari,ledli octavia vrs arka stoplar,mf direksiyon,cruise control ve bir cok parcayi sonradan takdim gecen garantiden aks falan degisdi hic lafi bile gecmedi:)

Merhaba hocam bu parçaları kendi yetkili servisinde mi taktırdınız acaba ?
Birde ben Ankara Skoda And otoyu ilk aradığımda sis farı takılamıyor elektrik sisteminde sorun çıkabiliyor falan bu yüzden distribitör firma yasakladı demişti , sonra bir kaç gün sonra oraya gittiğimde sis farı takılabiliyor dedi bu konuda emin olamadım tam olarak kesin bilgiyi nereden öğrenebiliriz acaba ?
sizin araçta Ambition donanımlı mı ? birde mf direksiyon ne oluyor acaba ?
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 11:38:16 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracim ambition donanimli evet Ben sonrada VRS stop lari,multi fonksiyonel direksiyon,cruise control ve alt unitesi,bir cok parcayi degistirttim disarida bazilari bazilari skoda atik servisde misal maxi dot gostergeyi sevisde yurtdisindan getirdigim parcayi degistirtim:)

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audilover;465822
Benim aracim ambition donanimli evet Ben sonrada VRS stop lari,multi fonksiyonel direksiyon,cruise control ve alt unitesi,bir cok parcayi degistirttim disarida bazilari bazilari skoda atik servisde misal maxi dot gostergeyi sevisde yurtdisindan getirdigim parcayi degistirtim:)

Merhaba hocam dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum sorularımla sizide rahatsız etmek istemem fakat tecrübelerinizden yararlanmak isterim

1) Çok fonksiyonlu direksiyon 3 kollu olandan mı ? direksiyon üzerinden neleri kontrol edebiliyorsunuz ve nereden aldınız ne kadara mal oldu ?
2)VRS Stopları nereden aldınız ? ne kadara mal oldu ?
3)Aynı şekilde Cruise Control ne kadara mal oldu nereden alındı ?
4)Maxi dot ekranın normal yol bilgisayarı ekranından farkı renkli olması mı ? ve aynı şekilde nereden alındı ve ne kadara mal oldu ?
5)ve bunların dışında Ambition donanımlı araca sonradan neler takılabiliyor bu konu hakkında bilginiz olduğunu düşünüyorum
6)Bu sonradan takılan parçalardan ötürü aracın garantisi ile ilgili , bakımlarda vs. herhangi bir sorun çıkartıyorlar mı ?

Gerçekten çok soru sordum kusura bakmayın sizi sorularımla rahatsız ettiysem hakkınızı helal edin .
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 20:16:04 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı kayaonur123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ambition octaviaya sis takabildiniz mi benimde en son öğrendiğim takilamayacagi yönünde taktirabilen veya olabildigini duyan varsa paylasirda cok sevinirim

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kayaonur123;466153
Arkadaslar ambition octaviaya sis takabildiniz mi benimde en son öğrendiğim takilamayacagi yönünde taktirabilen veya olabildigini duyan varsa paylasirda cok sevinirim

Merhaba hocam siz nereyi aradınız bilgi almak için , ben en son Yüce otoyu aradım ordaki telefonda çıkan kişide teknik birimimize sizi aratacağız dedi halen arayan soran yok , ayrıca Yüce otoya mailde attım dönüş yok.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim hanımın akrabalarından biri aldı araç ambition donanımlı ama bayide hazır diye almış TSİ 1.2 onun üstünde sis vardı eminim

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;465886
Merhaba hocam dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum sorularımla sizide rahatsız etmek istemem fakat tecrübelerinizden yararlanmak isterim

1) Çok fonksiyonlu direksiyon 3 kollu olandan mı ? direksiyon üzerinden neleri kontrol edebiliyorsunuz ve nereden aldınız ne kadara mal oldu ?
2)VRS Stopları nereden aldınız ? ne kadara mal oldu ?
3)Aynı şekilde Cruise Control ne kadara mal oldu nereden alındı ?
4)Maxi dot ekranın normal yol bilgisayarı ekranından farkı renkli olması mı ? ve aynı şekilde nereden alındı ve ne kadara mal oldu ?
5)ve bunların dışında Ambition donanımlı araca sonradan neler takılabiliyor bu konu hakkında bilginiz olduğunu düşünüyorum
6)Bu sonradan takılan parçalardan ötürü aracın garantisi ile ilgili , bakımlarda vs. herhangi bir sorun çıkartıyorlar mı ?

Gerçekten çok soru sordum kusura bakmayın sizi sorularımla rahatsız ettiysem hakkınızı helal edin .

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/steering-wheels/

Ben bir cok parcayi gosterge dahil bu siteden aldim..
 Yanliz o fiyatlardan almayin info@ adresine mail atip orda vaclav var sahibi pazarlik ederek alin :)
 Sis farini taktirdigim yerde apdullah usta vural elektronik bu iste ender elektronik le beraber en pro calisan yer hatta skodada enderden cok daha ilerde oldugu asikar
 Sis farina yapmak gereken sey merkezi elektrige sag ve sol girisleri girmek birde far anahtatindan bir kablo merkezi elektirge cekmek orijianl gibi olur hic bir farki olmaz.
 Benim aracim 2012 dolayisi ile a5 kasa oluyor vrs stoplarini 200 euro ya almisdim direksiyon gene 200 euro (3 kollu vrs multifonksiyonel)
 Abdullah ustanin telefonu verim aklinda soru isareti olan varsa arayip kendi konussun :)
 0532 284 08 38

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;466256
Benim hanımın akrabalarından biri aldı araç ambition donanımlı ama bayide hazır diye almış TSİ 1.2 onun üstünde sis vardı eminim

Merhaba benim araçta ambition donanımlı bildiğim kadarı ile normalde bu şekilde eklediğim resimdeki gibi jant yok ambition donanımda benim aracın üzerinde 16" jant vardı aldığımda hatta satış görevlisi onu belirtip durdu indirim isteyince :) aracı aldığımda üstünde olan jantlar aşağıdaki resimdeki ile aynı

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Merhaba,kesinlikle sis farını veya ampul değişimi vs durumunu yetkili servis dışında yapmayın.

Donanım haberde bir konu var,
Bir audi a4 sahibi bir  adam far ampulü servis dışında değiştiriyor ve avuç içi kadar yangın çıkıyor,adamda bu olayı garantiden yaptırmaya uğraşınca, doğuş oto kullanıcı hatasıdır biz ilgilenmeyiz diyip arabasını garantiden yapmıyorlar.

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;466275
Merhaba,kesinlikle sis farını veya ampul değişimi vs durumunu yetkili servis dışında yapmayın.

Donanım haberde bir konu var,
Bir audi a4 sahibi bir adam far ampulü servis dışında değiştiriyor ve avuç içi kadar yangın çıkıyor,adamda bu olayı garantiden yaptırmaya uğraşınca, doğuş oto kullanıcı hatasıdır biz ilgilenmeyiz diyip arabasını garantiden yapmıyorlar.

Siz dogus otoya cok yabancisiniz anlasilan ben 10 senelik ayni zamanda audi kullanicisi olarak soyleyebilirimki dogusda isler ahbab cavus iliskisine dayalidir ayni zamanda sesi cikan hizmet alir daha onceden dogusla mahkemelik olmusbirisi olarak yaziyorum dogus farkli calisir .
 Disarda takilan donanim normalde tabiki garantiye girmez ama sis farindan dolayi garantiden arac cikartan servis olacagini sanmiyorum..

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;466258
Merhaba benim araçta ambition donanımlı bildiğim kadarı ile normalde bu şekilde eklediğim resimdeki gibi jant yok ambition donanımda benim aracın üzerinde 16" jant vardı aldığımda hatta satış görevlisi onu belirtip durdu indirim isteyince :) aracı aldığımda üstünde olan jantlar aşağıdaki resimdeki ile aynı

Onun arabada da aynı jantlar var bende ki ambition bende alaşım jant yok kapaklı bendeki:(

Çevrimdışı pelvan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;464598
Teşekkür ederim hocam aracı aldığım And otoyu aradım Ambition modeline sis farı takılamadığını belirttiler bir sorun çıkıyor gibisinden bir şey dedi , distribitör firma izin vermiyor gibisinden bir şey dedi.

aracın  teknik  belgesine  sis farını  işleymedikleri  için sıkıntı  çıkıyor araç  muayineden  geçemeye biliyor haklı olarak  takmıyolar