škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg ile yakıt değeri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uğur-romi57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 1,2 active benzinli roomster,ime atiker lpg taktık şehir içi 0,25 kr şehirler arası 0,19 kr yakıyor sizce nasıl bir değer arkadaşlar mesela 75 tl ye depoyu dolduruyorum 2,70 tl lpg nin litresi şehir içi 300 km şehirler arası 390 km gidiyor.

yorumlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 1.2 htp aracımda atiker lpg sistemi var... ş içi ş. dışı  karışık kullanırım ortalama 19-20 krş yakıyor...

Çevrimdışı masum106

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
doğru ölçümse 19-20 karışık baya iyi değer.

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uğur-romi57;464564
2011 1,2 active benzinli roomster,ime atiker lpg taktık şehir içi 0,25 kr şehirler arası 0,19 kr yakıyor sizce nasıl bir değer arkadaşlar mesela 75 tl ye depoyu dolduruyorum 2,70 tl lpg nin litresi şehir içi 300 km şehirler arası 390 km gidiyor.

yorumlarınız için teşekkürler

Aynı araçtan bende var zavoli kit var üstünde. bir depo ile şehir içi yaklaşık 300 şehir dışı ise 400 - 450 km arası yol yapabiliyorum. Değerleriniz normal bence.

Çevrimdışı uğur-romi57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorumlarınız için teşekkür ederim bencede normal gibi ama dahada düşecek dediler lpg takılan yerde pistonların alışması gerekiyormuş

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
lpg takmıcaktım ama benzin elazığda 5,20 kuruş oldu sanırım takıcam nasıl atikerden memnunmusun birde kaça maal oldu acaba simit depo mu yoksa normal tank mı koydurdun sevmiyorum lpg yi ama benzin çok pahalı 50 lira benzinle 110km yok yapıyor sen 75 lira ile 300 diyorsun çok iyi bi rakam

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Sizin depo mu ufak.bende de simit tank var 35litre  ve ben sehir icin 380-385km yapiyorum.uzun yolda 470km lere cikiyor.fiyat degistigi icin litre ve km olarak takip ediyorum.depoyu hep fulluyorum
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: masum106;464574
doğru ölçümse 19-20 karışık baya iyi değer.

kesinlikle doğru değerler bir yada bir kaç defalık bir ölçüm değil... çoğu zaman lpg yi tam doldurur ve bitene kadar kullanırım öyle hesap yaparım...kaç litre gaz ile kaç km yol giderim ona bakarım

Çevrimdışı masum106

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim araçta landi renzo takılı. kış boyu 400tl lik gaz aldım -malum benzini hepsi aynı yakıyor-1800km yaptı. ilkbaharda 170 tl lik gaz aldım 700km yi zor görecek. arabanın yağını 5-30 yerine 10-40 koymuşlardı(yağ yakıtı etkiler mi?),bir de kışlık lastikleri geçen çıkarttım bakalım yaz ölçümünde nasıl farkedecek yakıt tüketimi.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia sedan atiker kit takılı. Şehirler arası 17 kuruşu görüyor. Değerler iyi bence

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım benim depo küçük. 28-29 litreye full oluyor. Geçen gün depoyu fullettim. 33 tl lik gaz ile 150 km yapmışım. 22 kuruşa geliyor. İstanbul şehir içi. (Gaz lukoilden 2,39 tl den alınmıştır. yanlış yönlendirme olmasın) gayet memnunum.

Çevrimdışı uğur-romi57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gayet memnunum lpg tankı ve beyini için 1000 lira harcadım geri kalan sızdırmazlık,ek1 raporu ruhsata işletmesi vs 300 lira civarı tuttu, çekişte veya kullanımda bir farklılık yok sadece değişik benzinliklerden lpg alınca eksoz arıza ışığı yanıyor oda motor küçük olduğu için oluyormuş herhangi bir arızaya sebep değil

Alıntı yapılan: mesdi;464631
Sizin depo mu ufak.bende de simit tank var 35litre ve ben sehir icin 380-385km yapiyorum.uzun yolda 470km lere cikiyor.fiyat degistigi icin litre ve km olarak takip ediyorum.depoyu hep fulluyorum

simit tank 35 litrelik ama 28-29 litre alıyor en son şehiriçi 320 km yaptım İstanbul trafiğinde

Alıntı yapılan: Dr.SKULL;464953
Sanırım benim depo küçük. 28-29 litreye full oluyor. Geçen gün depoyu fullettim. 33 tl lik gaz ile 150 km yapmışım. 22 kuruşa geliyor. İstanbul şehir içi. (Gaz lukoilden 2,39 tl den alınmıştır. yanlış yönlendirme olmasın) gayet memnunum.

araçlarımızda yakıt tanklarımızda yakıt değerlerimizde aynı bence ben aygaz Euro lpg alıyorum en son 2.57 kuruştan aldım

aşağı yukarı aynı değerler

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yazıklarınıza sevindim. Çünkü etrafımda karşılaştırma yapabileceğim kimse yoktu.

Çevrimdışı dnzugrtrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dr.SKULL;466811
Yazıklarınıza sevindim. Çünkü etrafımda karşılaştırma yapabileceğim kimse yoktu.

Merhabalar ben de çok yeni LPG Taktım. Ankara'da karışık yakıt tüketimim hesapladığımda depoyu fulledikten sonra 350km yol sonra tekrar fullediğimde 52TL bir yakıt aldı tank.  0.15kr yakıt tüketimim oldu.(tabi buna gaza geçene kadar yaktığı benzin dahil değil).
Aracımdan çok memnunum çekişi ve hızlanmasında da herhangi bir sorun olmadı.
Bu yakıt tüketimini Batıkent ile Kızılay arası diyebiliriz çoğunlukla bu sebeple karma dedim. Bazı noktalarda sıklıkla dur kalk yaparken bazı bölgelerde sabit hızlarda gidebiliyorum.

50TL yakıtta benzin attığımda aracımla 150km hiç geçememiştim.

Şimdi uzun yol için deneyeceğim. Bir Ankara-Bolu- Ankara, Ankara- Isparta- Ankara ve Ankara-Konya-Antalya-Konya-Ankara yapacağım. Bu da yaklaşık 2300KM tekabül ediyor. Teker teker yakıt tüketimlerini sizlerle paylaşmaya çalışırım. İyi günler.

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi değerler çok iyi ya burayı okuyunca gir borca taktır lpg diyorum ben 50 lira benzinle 110 km gidiyorum en fazla elazığdaki benzin fiyatıda malum en pahalısı off