škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda fabia 1.2 mi 1.4 mü ?

hydro · 14 · 10363

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hydro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
MERHABA ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILMAYA ÇALIŞAN BU KARDEŞİNİZ İÇİN AZ YAKAN BİR FABİA LAZIM, ARAÇ BULDUM. YAKITTA EMİN DEĞİLİM. FABİA KULLANANLARA BİRKAÇ SORUM VAR?

1) 1.2 MOTOR fabialar ne kadar yakıyor? 35.000 tl civarına elegance donanımı almak  veya 31.000 tl civarına optimal almak mantıklı mı?

2) 1.4 motor fabiaların yakıt durumu nedir

3) 1.2 motor mu çok tutulan 1.4 m motor mu ?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle :hsg: İkinci el almayı düşünüyorsunuz herhalde. Dizel mi düşünüyorsunuz yoksa benzinli mi? 1.2 Turbolu var. Eğer ilerde LPG düşünüyorsanız 1.4 tercih edilebilir.

Çevrimdışı hydro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lpg asla düşünmüyorum. dizel benzin fark etmez önemli olan az yakması :D

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ikinci el alacaksınız 1.4 TDİ elegance alabilirsiniz. :ok:

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
12. ayda fabia 1.2 optimal aldım yaklaşık 2 ay benzinde kullandım. uzun yolda benzinde 5-5,5 lt yakıt tüketimi var kullanıma ve yola bağlı olarak. ilk ay yaklaşık 600 TL benzin parası verince şubatta lpg taktırdım. lpg ile uzun yolda ortalama 6,4-6,5 lt lpg tüketimi var. ben yakıt olarak çok memnunum fabia 1 1.2 kullandım 2 sene ondanda çok memnundum. millet 1.2 çekmez kaçmaz uçmaz falan der ama bi kullan bence düşüncen tamamen değişecek ve yakıt olarak piyasada en az yakan motor diyebilirim. eski fabiamda lpg li idi bir keresinde uzun yolda 100 km de 6 lt lpg tüketerek yol aldım. hangi araba uzun yolda 6 lt lpg tüketiyor sorarım.

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bir kaç eklemek istediğim konu daha var 1.2 motorda triger kayışı yoktur zincir vardır. 1.4 motor ise triger kayışlıdır.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 motor fena degil az da yakar ama benim tavsiyem 1.4 alip lpg taktirmak. benzin o kadar pahali ki 1.2htp  bile cok yakan bir arac oldu

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbygt;464895
uzun yolda 100 km de 6 lt lpg tüketerek yol al. hangi araba uzun yolda 6 lt lpg tüketiyor sorarım.

benim araç 1.4 lpg. açıkçası ankara istanbul arasında 31 lt lpg ile 2 kişi kurban bayramı bagajı ile 530 km yol yaptım. 5.8 lt falan a denk geliyor. 1.4 daha düşük devirde yüksek tork veriyor. bu sebeple ben 1.4 16v 85 bg (63KW) derim. ancak lpg ile ugraşmayı istemiyor konu sahibi. bu yüzden 1.4 dizel alınabilir. bu zamanda benzin her motorda üzer sahibini.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2014, 15:07:22 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ankara istanbul arası o değeri yakman normal çünkü yaklaşık 900-1000 rakımdan 0 a doğru iniyorsun yani indiğin çıktığından fazla ben bir keresinde kayseriden mersin tarafına gittim o zaman 6 lt den daha az yakıyor. istanbul ankara arası ne kadar yaktı bide onu söyle.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yine  31lt ile 495 km yol gidiyorum bahsettiğin istikamette. öyle aman aman bi fark yok. niyetim sidik yarıştırmak değil merak etmeyin. arkadaş sormuş 1.2 mi 1.4 mü diye. siz 1.2 yi ben de 1.4 ü anlattım. yükseklik falan feşmekan bakacaksak istanbuldaki araçlar daha yüksek atmosferik basınçta ilerliyor. hikaye uzaar gider.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer benzinli bir fabia alacaksan.. yakıt tasarrufu benzinli fabialar için hepsinde aynı denecek kadar birbirine yakın.. fabia alırken donanım ve performansı değerlendirmen daha doğru olur..
İlla yakıt diyorsan TDI alacaksın..

Çevrimdışı hydro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kusura bakmayin foruma bir kaç gündür giremedim :d

düşündüm taşindim fabiayi showroom da ziyaret ettim bagaji ban çok küçük geldi (daha önce 110ps glx connect kullanan biri için )

35 40 verip 1.6 tdi fabia alacağima geniş araba lazim olduğundan 20 daha verip 1.6 tdi süperb  karari verdim.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013 1.ayda 1.2 fabia htp optimal aracımı aldım . 1,5 senede toplam 30.000 km yol yaptım hep benzınde kullandım. Ama canıma tak  dedırttı yanı özellikle şehir içi neredeyse 40 45 kuruş altına düşmüyor heme sakin kullanımda. Uzun yolda sözüm yok 90 - 110 aralıgında gerçekten çok çok ekonomık bir araç. Ama istanbul trafğinde benzınlı araç kullanılmıyor. Alacaksanız da tüplü alın yada alır almaz ılk ıstıkameiniz bir lpg ci olsun.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;465460
2013 1.ayda 1.2 fabia htp optimal aracımı aldım . 1,5 senede toplam 30.000 km yol yaptım hep benzınde kullandım. Ama canıma tak  dedırttı yanı özellikle şehir içi neredeyse 40 45 kuruş altına düşmüyor heme sakin kullanımda. Uzun yolda sözüm yok 90 - 110 aralıgında gerçekten çok çok ekonomık bir araç. Ama istanbul trafğinde benzınlı araç kullanılmıyor. Alacaksanız da tüplü alın yada alır almaz ılk ıstıkameiniz bir lpg ci olsun.

İşte bu yüzden ankaranın gözünü seveyim 1.4 ibizam 200 km oldu şuan genel ortalamam 6.8 trafiğede girdim bomboş yoldada gittim dün gece 160 la bir süre seyrettim ankara candır :)