škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hotmailcilerden oltaya takılanlar...

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir "balık avı"nın otopsisi

Hafta başında "olta atma" tekniğiyle çalınan Hotmail şifreleri internetin karanlık arka sokaklarına sızdı, pek çoğunun "123456"dan ibaret olduğu anlaşıldı.
         09/10/2009
        Haftanın siber saldırı bombası Hotmail şifre hırsızlığı, ilginç bir bilgi edinmemize vesile oldu. İnternete sızan 10 bin kadar kullanıcının bilgisi, kullanıcıların en çok hangi şifreleri tercih ettiğini ortaya çıkardı.
 Acunetix'in, çalındıktan sonra PasteBin'e yapıştırılan (ve sitenin ivediyetle çökmesine neden olan) şifrelerden çıkardıklarına göre, en sık kullanılan şifre, çalınan şifrelerin yüzde 64'ünü oluşturan "123456". Onu, yüzde 18'i teşkil eden "123456789" izliyor. "Böyle kolay şifreler kullanmayın, bakın hemen çalınıyor," demek isterdik ama, uğraşıp kendisine 30 karakterlik "lafaroleratropezoooooooooooooo" şifresini oluşturan kullanıcının da şifresi çalınabildiğine göre, "olta atma"ya karşı tek önlemin, açıkgözlülük olduğu ortaya çıkıyor.
 Çoğunluğu Hispanik kökenli isimler, kelimeler ve ifadelerden oluşan şifrelerin büyük çoğunluğu 6 karakterden oluşuyor (yüzde 22). Bunları, yüzde 21 ile 8 karakterli şifreler izliyor. 11 karakterden uzun ve 6 karakterden kısa olan şifreler ise yok denecek kadar az.
 Tabii artık bu yaygın eğilimlr bilindiğine göre, birilerinin bu iyi bilinen şifre dizilimlerini deneyerek hesabınızı "kaba kuvvet" yoluyla kırması kolaylaşmış da oluyor. Am-man dikkat diyoruz.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi size bir kıyağım olsun , hiçbir hacker ın kıramayacağı bir şifre istermisiniz :)

7 tane karf , iki rakam , iki sembol  > şifrenizin karışımı bunlardan oluşmalı örnek olarak

kayseri38#$

bu logaritmayı kimse kıramaz , ahanda o kaddar :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azakoglultd;40708
Hadi size bir kıyağım olsun , hiçbir hacker ın kıramayacağı bir şifre istermisiniz :)

7 tane karf , iki rakam , iki sembol  > şifrenizin karışımı bunlardan oluşmalı örnek olarak

kayseri38#$

bu logaritmayı kimse kıramaz , ahanda o kaddar :)

Çok kesin konuştum hocam :D Valla çıkar biri patlatır msn ni şimdi :kiki:

Bende buna benzer bir sistematik şifre kullanıyorum :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;40744
Çok kesin konuştum hocam :D Valla çıkar biri patlatır msn ni şimdi :kiki:

Bende buna benzer bir sistematik şifre kullanıyorum :)

yiyen gelir patlatır gökhanım 20 senedir bilgisayar kullanırım daha öyle babayiğidine denk gelmedim yada virüs malware nedeniyle format atmadım.

geleceği varsa göreceğide var :):blg:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sağol hcm bende sayı karakteri kullanmıyorum hiç.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ