škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi 105 ps yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda rapid spaceback 1.6 tdi 105 ps aracımız henüz 400 km de.
Yakıt aldığımızda 36 kuruş yaktığını hesapladım.
Motor rodaj sürecinde olduğu için normaldir diyorlar, rodaj bittikten sonra kaç kuruşa düşer ?
Eğer böyle devam ederse eski aracımız lpgli symbolden daha çok yakacak :mad:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SlayerSoldier61;465365
Skoda rapid spaceback 1.6 tdi 105 ps aracımız henüz 400 km de.

Yakıt aldığımızda 36 kuruş yaktığını hesapladım.

Motor rodaj sürecinde olduğu için normaldir diyorlar, rodaj bittikten sonra kaç kuruşa düşer ?

Eğer böyle devam ederse eski aracımız lpgli symbolden daha çok yakacak :mad:
Yol bilgisayarı verisi olarak verirsen daha sağlıklı cevaplar verebiliriz kardeş ama ilk 4000 km boyunca çok yakması normal

Ugur A.

• Ziyaretçi
Firmada da Rapid var. İlk alındığında şehiriçi 8,5/9lt/100km değerlerini bile görürdük. Rodajı bittikten sonra Hendek/Adapazarı' na gidip geldim. Sürekli gazlayarak ve yüksek süratlerde gittiğim halde ofisin önüne park ederken 5,6lt/100km gösteriyordu yol bilgisayarı. Kaldı ki sizin aracınız henüz 400km' de.:wnk:

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bi sorum olacak a7 kasa 1.4 tsı 140 pslik motorun tüketimi nasıl bilen var mı ?

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bana göre anormal. 25 kuruş üzeri fazla. aldığım günden itibaren hemen hemen aynı yakıyor benimki. yazılım ve downpipe yaptırdıktan sonra daha da az yakıyor.

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
10.000 km den once arac icin cok yakiyor demek cok zor cunku motor ici verimli kurum yokdur asinma ust duzeydedir .
 Bekleyin km arttikca ve siz ilk yaginizi degistikden sonra tuketimin dustugune sahit olacaksiniz.
 Ilk yaginizi mutlaka 2000 km den once degistirin ..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;465487
bi sorum olacak a7 kasa 1.4 tsı 140 pslik motorun tüketimi nasıl bilen var mı ?

aynı motorlu golf 7 var kardeşimde. sakin kullanımla ankara şartlarında 6,5 - 6,8 arasında yakıyor. ancak öyle bir motorda bas gaza diyor. sakin kullanılması pek mümkün olmuyor

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.6 TDI Elegance var. 5 Nisan'da Düzce'den Samsun'a gittik geldik. Giderken de gelirken de 5 kişiydik. Toplamda 1.200 km yol yaptık ve yalnızca bir depoya

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rodajdan sonra düzeliyor aslında kolay rodaja giriyor :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;465748
aynı motorlu golf 7 var kardeşimde. sakin kullanımla ankara şartlarında 6,5 - 6,8 arasında yakıyor. ancak öyle bir motorda bas gaza diyor. sakin kullanılması pek mümkün olmuyor

Aynı motor değil maalesef:) Golfte silindir kapama mevcut.Şüphesiz az yakmaya en büyük etken.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
green line lar vw deki bluemotıon la aynı degil mi. öyleyse piston kapama da mevcut olmalı.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Artiyetten act teknolojisi var bahsedilen golfte o kadar fazla paranın görünende bi nedeni olmalı neticede :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
TDİ Rapid kullanan arkadaşlar ilk kontağı açtıktan sonra ilk 6 km lik mesafenin sonundaki tüketim değerlerinizi paylaşabilir misiniz.(İlk 6 Km'lik değer lazım bana eğer bununla ilgili test yapıp dönerseniz sevinirim) Teşekkür ederim şimdiden

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;468090
TDİ Rapid kullanan arkadaşlar ilk kontağı açtıktan sonra ilk 6 km lik mesafenin sonundaki tüketim değerlerinizi paylaşabilir misiniz.(İlk 6 Km'lik değer lazım bana eğer bununla ilgili test yapıp dönerseniz sevinirim) Teşekkür ederim şimdiden

İlk 6km'nin nasıl yapıldığı önemli.Sürüş tarzı olsun yolun eğimi olsun hepsi etken.Sağlıklı bir veri elde edemezsiniz.

Ayrıca dizel araba kısa mesafede fazla yakar.Tam şehir içinde 30kuruşa yakın yakması normal bence dizeller için.