škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Özel Servisin vicdansızlığı...

chook · 66 · 13846

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;467145
Suçlu derken?

Yani şahkan karşı tarafı aldatmış anlamında.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: smyomekatronik;467163
Yani şahkan karşı tarafı aldatmış anlamında.

Şahkan önce fiyatı 3 deyip sonra 5 dememiş ki. Öyle değil mi, tekrar tekrar okudum.

Piyasaya göre pahalı satmış derseniz eyvallah, ama öyle de demiyorsunuz. Biz mi gözden kaçırdık bir şeyi?

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben fiyatini vs gecdim ancak bu araca dpf onayi olmayan mineral magnetec yag koymak basli basina bir hata degilmi sizce?Yani fiyati cok pahali kabul edilebilir belki maliyetler vs ama hizmette kusur yanlis urun temini bence kabul edilemez bir hata.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaslar benim tanidigim herhangi bir ozel servis yoktu form sayesinde sahkani tanidim ve skodaci formda bizlere destek oluyor diye guvendim fakat yanilmisim
Evet rasit arkadsimin dedigi gibi para bir yete kadar fakat yanlis yag konulmasi cok canimi sıktı yagi koymadan once ozellikle sordum edgenin farki yok sadece reklam fazla para aliyorlar dedi tabiki ben farki bilmiyordum
Kafama takildi en az 5 yere sordum
Kandirilmak guvenimi  bosa cikmasini istemiyordum
Az degil 125+KDV iscilik verdim
Yagida fazla paraya verdim,birde 4 lt yag verdi
Sonra gittim enistemin yanina sanayide 5 lt edge yag 110 tl  filtre yi 20 tl 20 tl iscilik
150 tl daha cikti benden Bu insanlarda ticaret esnaflik yapiyorlar
Ama basima daha once gelmedigi icin bilmiyordum
Sahkanda xenon falan da taktiracaktim fakat istediklerim olmadigi icin haftaya geleck dedi fakat bu yasadiklarimdan sonra daha gidermiyim arabami elletirmiyim nasil guvenirim
Seffaf olmak lazim
Karsimdaki isi bilmiyor kaz yolim demek nereye kadar
Aldigi  para helal olur mu acaba
Herseyin piyasada bir hakki var
Gecen hafta arkadas ozelde yAptirmis arkadas fort araci var
Magnetec yaga 70 tl yazmis benden 103 tl aldi
Bu nedir
Insafsizlik degilde nedir
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2014, 21:47:07 Gönderen: chook »

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
bizim araçlar için 5 lt castrol 5/30 castrol edge yağ fiyatı:110 tl
sanayi gitmişken yedek orjina hava filtresi aldım:20tl orjinal yağ fitresi:20tl
öncekilerinin ne olduğunu biliyorum açıkcası
yağı aldığım yere sorduğumda da castral 5/30 magnetec 4lt yağ:65tl

irfan hocam bu yazılanlardan yağı eksik koyduğu, filtrelerinde takılırken kişiye orjinal diye takıldığı sonucuna varıyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: chook;467181
Evet arkadaslar benim tanidigim herhangi bir ozel servis yoktu form sayesinde sahkani tanidim ve skodaci formda bizlere destek oluyor diye guvendim fakat yanilmisim
Evet rasit arkadsimin dedigi gibi para bir yete kadar fakat yanlis yag konulmasi cok canimi sıktı yagi koymadan once ozellikle sordum edgenin farki yok sadece reklam fazla para aliyorlar dedi tabiki ben farki bilmiyordum
Kafama takildi en az 5 yere sordum
Kandirilmak guvenimi  bosa cikmasini istemiyordum
Az degil 125+KDV iscilik verdim
Yagida fazla paraya verdim,birde 4 lt yag verdi
Sonra gittim enistemin yanina sanayide 5 lt edge yag 110 tl  filtre yi 20 tl 20 tl iscilik
150 tl daha cikti benden Bu insanlarda ticaret esnaflik yapiyorlar
Ama basima daha once gelmedigi icin bilmiyordum
Sahkanda xenon falan da taktiracaktim fakat istediklerim olmadigi icin haftaya geleck dedi fakat bu yasadiklarimdan sonra daha gidermiyim arabami elletirmiyim nasil guvenirim
Seffaf olmak lazim
Karsimdaki isi bilmiyor kaz yolim demek nereye kadar
Aldigi  para helal olur mu acaba
Herseyin piyasada bir hakki var
Gecen hafta arkadas ozelde yAptirmis arkadas fort araci var
Magnetec yaga 70 tl yazmis benden 103 tl aldi
Bu nedir
Insafsizlik degilde nedir

Tekrar arasaydın Şahkanı, hata varsa telafi şansı vermiş olurdun

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;467189
Tekrar arasaydın Şahkanı, hata varsa telafi şansı vermiş olurdun

Bence sahkanin iletisime gecip hatasini telafi etmesi makul olandi .Burada arkadasin cani yanmis durduk yere onca masraf arti psikolojik cokuntu bazen maddi yikiminda onune geciyor hani insan artik kime guvenecegiz diyor.
 Benim de basima geldi zamaninda maddi yani elbet geri donusumu oluyor ancak guven sarsilinca o en kotusu.

Yanlis anlasilmasin mustafa kardesimiz bundan bir kac ay once bana yazilim yaptirmayi dusundugunu ama once sahkan otonun cevabina gore karar verecegini yazmisdi yanlis hatirlamiyorsam iste bu guveni kaybedince malesef geri donusumu yok paranin var ama guveninin yok malesef..

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hata mi????
Ikinci defa gittim tavri hosuma gitmedi
Sanki ben cok kil birisiymisim gibi cok kafana takildiysa degistrirelim ama bisi olmaz falan tavir hic beni tatmin etmedi
Ve davranisi ilgisiz geldi bize guvenmiyormusun bize isimizimi ogretiyorsun gibi tavir

Sutten agizi yanan yogur ufleyerek yermis

Neyse aslinda hersey acik ortada

Daha fazla bu konuda da yazmak istemiyorum

Benim icin sahkan bitmistir

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Guveni kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim
Para kazanilir fakat guven cok zorrrr
Hep bir  ????? Kalirrr
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2014, 23:19:16 Gönderen: chook »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki siz bu özel servise tekrar gidip konuşmayı denediniz mi?
Aslında, serbest piyasa diye bir durum var. Özellikle fiyat konusunda hiç kimseden hesap sorulamaz kanaatindeyim. Fiyat yüksekse, almam. Ama uygun olmayan yağ, hatalı işçilikler, bariz hileler için hesap sorarım ben. Ancak, hesap sormadan önce de, itham edilecek durum için kanıt gerekecektir, bunu da düşünmek gerek. Eğer elinizde kanıtınız varsa ve ya geçerli sebebiniz varsa, ancak o zaman durumun üzerine gidilir.
Kanıt ve ya somut durum yoksa, kuru gürültü çıkar ve çoğu zaman sadece müşteri üzülüyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahkan'dan ben de bayağı bir parça almıştım aracın aydınlatmalarını led yaparken; fiyat biraz yüksek gelmişti ama garanti olsun diye bunu bilerek ve kabul ederek aldım. Gerek satın alma aşamasında gerek sonrasında bir sıkıntı yaşamadım. Hatta bozuk bir lambayı hiç geri göndermeme gerek bırakmadan kendileri yeni birini göndererek bana yardımcı da olmuşlardı.

Ancak arkadaşımızın durumu farklı. Ortada bir memnuniyetsizlik söz konusu, bunu gidermek bu denli zor olmamalıydı diye düşünüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dpf li araca 10w40 magnatec yari sentetik, hatta bence yari sentetik olduguda supheli ;) yag koyan servise hava filtresini bile degistirtmem, bu kadar cahilce calismak hak yemektir , Allahtan cabuk farketmissiniz, turbo lu aracin can damari yag kalitesidir , heleki dpf li aracta dahada onemlidir, bu yag ile 3-5 bin km yapsaydiniz telafisi binlerce tl masraf olacakti ... Heleki reklam falan denmis yag farki icin, allahtan mcdonalds kizartma yagi koymamislar !!

Cok gecmis olsun , bundan sonra yetkili servisten hangi parcalari  kullanilacagini sorup malzemeleri kendiniz orjinal alip iyi bir volkswagen den anlayan dukkana goturup yaptirin ;)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kagan06;467242
Dpf li araca 10w40 magnatec yari sentetik, hatta bence yari sentetik olduguda supheli ;) yag koyan servise hava filtresini bile degistirtmem, bu kadar cahilce calismak hak yemektir , Allahtan cabuk farketmissiniz, turbo lu aracin can damari yag kalitesidir , heleki dpf li aracta dahada onemlidir, bu yag ile 3-5 bin km yapsaydiniz telafisi binlerce tl masraf olacakti ... Heleki reklam falan denmis yag farki icin, allahtan mcdonalds kizartma yagi koymamislar !!

Cok gecmis olsun , bundan sonra yetkili servisten hangi parcalari  kullanilacagini sorup malzemeleri kendiniz orjinal alip iyi bir volkswagen den anlayan dukkana goturup yaptirin ;)

Benim demek istedigimi cok iyi ifade ettiniz
Tesekkur ederim
Yanlis anlasilma olmasin 5/30 magnetec koydu

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özel servisler ne yazık ki kabusumuz olmuş durumda.. biraz daha ucuza ama kaliteli hizmet alabileceğimiz yerler olarak düşünüyoruz genelde; durum aslında biraz farklıdır.. Memnun ayrılmanız neredeyse imkansızdır.. henüz kapısından girmeden gerginlik başlar..gereksiz bir resmiyet gelecek hesabın haberini verir.. Bir çoğunda yapmacık bir tebessüm ve samimiyetsizlik.. sohbetin her anında huzursuz olursunuz..gereksiz sorular..çay kahve ikramı derken hesabın iyice kabardığını hissedersiniz..usta araca hiç el sürmez..onun işi sizi kıvama getirmektir.. araç tamiri çırakların işidir..usta göz ucuyla uzaktan izler onları..çırağın kaputu açmasından bile endişelenmeye başlarsınız.. Bu arada usta sürekli sizi rahatlatmaya çalışır. sakın ola  yaptıkları işe karışmayın, terslenir siniz..asla uzatmayın..kibar olmaya çalışın. Çırak işaret ettiğinde sessizce istedikleri parayı verip ve teşekkür ederek çıkın..

Burada yaptıkları iş pek önemli değil.. sıradan bir usta, çok daha ucuza daha iyisini yapabilir.. önemli olan Özel Servis edep ve erkanını yerine getirmektir.