škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Titreme Sorunu !!!

dynia · 16 · 4252

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
segili üstadlar bildiğiniz üzere 2012 1 .2 fabia optimal aracım var. 30.000 bakımı yeni yapıldı yetkili servisde. lakin şöyle bir sorunum var aracımda rolantıde iken bir titreme mevcut özellikle motor ısındıgında magirus u aratmıyor. ama işin ilginci devir saatinde dalgalanmada yok diyor. Servise gidip sorduğumda abi bu motorlar 3 silindir kullandıkca olabiliyor çok böyle şikayetle gelip 2 - 3 gün burda yatıp giden arabalar var. Benim aracımda son zamanlarda başladı boyle bir şikayet sizin önerileriniz nelerdir ? Neden kaynaklanabilir ?   :ban::ban:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
O motorun tipik davranışı, eğer çılgınca bir titreme yoksa...

Açık hava filtresi var mı aracın üzerinde?

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok abi herşeyi fabrikadan çıktığı gibi. ilk aldıgımda olsa anlıcam sonradan peydahlandı :(

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sabah vs aksam soguk havada mars yapıp yola cıkıyorsan yapma bekle ne kadar sabredersen o kadar ıyı ole cık yola bı sure bakalım dene

Çevrimdışı Serdono

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eski konulara bakarsanız bende arabayı yeni aldığımda böyle bir konu açmıştım. Malesef 3 silindirden mütevellit olan bir sallantı bu benim kanaatime göre yağ değişiminden sonra biraz daha çok sallanıyor gibi. bin ikibin km sonra bu sallantı azalıyor.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıtı değiştir bajkalım dedi servisdeki bilgin arkadaş. Shell 95 kullanıyoruz neye geçelim bilemedim şimdi :(

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fabrikadan çıktığı  gibi demişsin ama yine de sorayım tüp var mı? 2011 1.2 htp bendeki araç, benzinde ki rölanti titremesi ile tüpteki rölanti titremesi farklı oluyor o yüzden soruyorum..

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bir de 3 silindir olduğu için ses yapıyor içeri diyoruz ya acaba motor kaputunun içine yerleri konulmuş ama takılmamış yere koruyucu taktırsak işe yarar mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;465807
arkadaşlar bir de 3 silindir olduğu için ses yapıyor içeri diyoruz ya acaba motor kaputunun içine yerleri konulmuş ama takılmamış yere koruyucu taktırsak işe yarar mi?

Ses için işe yaramaz

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam dizel aracı olan bi arkadaş demişti o yüzden ses duyuyorsun diye bana da. peki ne işe yarıyor o tam olarak? yani taktirmaya değer mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;465811
irfan hocam dizel aracı olan bi arkadaş demişti o yüzden ses duyuyorsun diye bana da. peki ne işe yarıyor o tam olarak? yani taktirmaya değer mi?

Motor sesi sana kaputtan değil göğüsten gelir, o yüzden sese faydası yok  ;)

Kaput altındaki siyah keçenin görevi motor alev alırsa plastik klipslerinden eriyip motorun üstüne düşerek havayla temasını kesiyormuş, diğer bir işlevi de motor sıcağının kaputa olumsuz etki ederek boyanın daha kolay kavlanmasını önlemekmiş  ;)

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracımda tüp yok benzınde kullanıyorum :D

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler irfan hocam yine sayenizde birsey ogrendik :))

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya arabayı satıcam artık. bu titreme öle böle değil. Bazen hiç yok bazen bildiğin magirus . en sonunda severek aldığım kullandıgım aracı sattıracak bana bu titreme. Motorun tipinbden kaynaklıymış. 30000 km dir olmayan şey 30 000 den sonra peydahlandı. Rolantide dalgalanmada yok ama sarsıntı çok fazla !!!

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
30000 bakımında buji değişimi yapılması lazım belkide yanlış buji takılmasından dolayı titreme başlamıştır. servise bi baktırın derim.