škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınız ile başınıza gelen en Trajikomik ve Talihsiz olaylar

josua · 23 · 5304

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı josua

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Aranıza katılalı bir ay gibi bir süre oldu yanlış hatırlamıyorsam ve araçlarınız ile başınıza gelen enteresan , değişik , talihsiz yada komik olayları bir konu altında konuşabiliriz ve biraz da geyik yapabiliriz diye düşündüm. Benim başımdan bu şekilde bir olay geçmedi henüz. Fabiş ile daha yeni tanıştık. Bu nedenle henüz enteresan bir olan geçirmedik. Sizin var ise bu konudan devam edelim :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim çok geçti nerden başlasam bilemedim :D En yakını geçen sene oldu.Akşam üzeri eve gelmiştim bahçe kapısına yanaşıp açılmasını bekliyordum daha sonra hareket edeyim dedim o da arkadan bi infilak sesi geldim koltuğa saldım resmen hayatımda hiç bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum :D Akıllı komşum duvarın bitim yerine kayalardan duvar yapmış onun sivri yeride lastiği yarmış akşam akşam güzel bi masraf olmuştu bana :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
21 yaşındayım,10 yaşımdan beri,el kadar çocukluktan beri araba kullanıyorum,hiç bir vukuatım yokken geçen sene Passatla alışveriş merkezi otoparkından çıkarken duran demire çarptım :D Sinirim bozuldu arabanın başında oturdum ağladım,babamda gülüyor yanımda,ulan onca senedir bi çiziğin yok,vura vura duran demire vurdun öküzmüsün nesin diye :D
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 22:25:48 Gönderen: Can »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ohooo daha dakka bir gol 1 oldum angrybirdle. arabayı aldığımın 2. günü daha sigorta ve kasko yaptırmamışım (ne akla hizmetse) ufak bir göbek dönüyorum. tık diye bi ses geldi bi anda araba yanlayıverdi. Allah Allah dedim e36 m3 de almadım ben ama nasıl oldu bu derken sol dikiz aynamda transporterı görünce hadiseyi anladım. eyvah dedim biçti gül gibi arabayı. orta dikiz aynasına baktım arka cam sağlam duruyo iyi dedim o kadar da kaykılmamış arabanın eli yüzü. indim aşağıya hiç adama bile bakmadan arabaya baktım. sadece tampon avuç içi kadar göçmüş deriiin bi ohhh çektim. adamda gevşek gevşek elinde mandalina soyarak transporterdan indi kan beynime sıçradı. bide niye sinyal vermiyosun diyince bana buyrun cenaze namazınaa dedim içimden. tam emin adımlarla gırtlağını kopartma niyetine girişmişken araya yanımdaki arkadaşım girdi adamı tuttu bin oğlum arabana canına mı susadın sen dedi adam yine geçirdiği hayati tehlikeden habersiz gevşek gevşek aldı plakasını yerden bindi arabaya gitti. angara gerçekten saçma sapan insanlarla dolu :)

sonra 2 yıl kadar önceydi sanırım bi 1 ocak sabahı ankaraya kar düşmüş ama sadece yüksek tepelerde yollar adam akıllı tutmuş. sevgili kankam geldi hadi yanlamaya çıkalım karda dedi. 2 araba çıktık incek'e. millet karın buzun arasında evine ulaşmaya çalışırken biz rahat rahat yanlarından yanlayarak geçiyoduk. ben biraz abarttım bi ara çektim elfrenini düz yolda S çiziyordum. yokuş aşağı ve sola virajdı yol. bi anda kaptırdım arabayı yapıcak hiç bişey yoktu arabamı aldığım ilk günden itibaren herşey film şeridi gibi geçti gözümün önünden derkeen sağ ön teker kaldırıma çıktı. durdu araba, bende durdum. düşünüm; şimdi nerden baksan dedim tampon kırıldı, sağ ön tabla yamuldu, lastik zaten gitti, bide jant kırılmıştır ooooh tmeizinden 2000tl lik olduk dedim. aşağı indim arabanın sağ önüne bi baktım sadece lastik yarılmış. derin bir ohhh daha çektim. tabla bile yamulmamış tampon bile kırılmamıştı.
sonra üzerime kar yağarken o çamur olmuş zeminde bagajdaki herşeyi diğer arabaya koyarak (bass ve amfiyi sökmek dahil) stepneye ulaşıp kendisini takıp yola devam etmem yeterince ders almama yetti. sonuç uyursan ölür, yanlarsan vurursun dedik ve geçtik :D

Çevrimdışı josua

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Böyle bir konu açtığımdan mıdır bilinmez (şom ağızlıyımdır biraz) Yaklaşık iki hafta kadar önce İstanbul gibi park sorununun hat safhada olduğu bir şehirde arabama kendi evimin sokağında park yeri buldum. Bir pazar günü sevinçle arabayı bulduğum yere sokuşturdum. Eve direk ps3'ün karşısına geçtim o gün de Gran Turismo 6 oynuyorum :). Çok yağmur yağıyor dışarıda. Büyük bir gümbürtü koptu ancak ses uzaktan geldi. Aradan beş dk. kadar geçti telefonum çaldı. (Arabanın üzerinde numarayı bulunduruyorum ya malum istanbul geleneği) Arayan bakkaldı.
-Abi bu fabia senin miydi?
-Evet.
-Nerdesin abi evdemisin?
-Evet ne oldu hocam bişey mi var?(Merak ve gerginlik hat safhada tabi)
-Abi gelsene aşağı iki dk.
-Ne oldu biri mi vurdu?
-Gel abi sen.
-Tamam geliyorum.
Hızlıca aşağı indim. Karşılaştığım manzara karşısında şoke oldum. Meğer arabayı bakımsız bir binanın önüne koymuşum ve yağmurun da etkisi ile çatıdan düşen beton arabanın ön camı ile kaputa ve bilimum etrafına dağılmış. Ön cam tuz buz. Kaportada çizikler vs. Kaskoda yok tabi. Neyse polis çağırdım. Ev sahibini aradım tabi bu arada. Banane kardeşim koymasaydın demez mi. Öper misin sabaha mı bırakırsın misali arabanın resimlerini de çekip karakola gittim. Şikayetçi olursan 2 sene uzak mahkeme uğraşır durursun dediler. Şikayetçi olmadım. Ertesi günü tuzbuz olan camı çekiç yardımı ile çıkarmaya çalıştık çünkü araba kullanılaak durumda değildi. Ön taraf gözükmüyordu. Güzelce bir yuvarlar açtık dayım ile birlikte. Arabayı camcıya götürüyoruz ancak tüm gözler üzerimizde. Sağlamken bu kadar ilgi çekmemiştik araba ile.
Sonuç :
Araba bir gün yatar. 200 TL Ön cam fiyatı verilir. Bozulan sinirin ve içilen sigaranın haddi hesabı yoktur. Ve artık araba sahibi arabasını park ettiği evlerin çatılarına kadar süzer öyle bırakır :) Bu vesile ile de kalörifer petekleri nasıl sökülür onu öğrenir ve içerisindeki camları çıkarır. Bir musibet bin nasihat demişler.
Bide gidip kendim vursam hadi neyse ben vurdum yaptım bir eşşeklik diyeceğim ancak durup dururken ve başkası sebebi ile olması sinirleri değişik bir şekilde yıpratmıştır.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Gerci evin sahibininde pek sucu yok olacagi varmis ama verdigi gevsek cevap yuzunden stres atmak amacli dovulebilirdi bence. Gecmis olsun

Çevrimdışı josua

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hem o nedenle hemde arabayı boşverdim çoluk çocuk da sürekli geçiyor ve ön cam patlatan beton yığını rahatlıkla bir çocuğu canından edebilirdi. Ev çok bakımsız. Biraz bakım yaptırması gerekirdi. Ver evi kiraya para al yan gel yat ohhh ne güzel memleket.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
İlk arabam murat 131'le durakta tanıdık varsa alayım diye bakınırken kaldırıma çıkmıştım :D Hem de gündüzünde satmak için anlaşmıştım arabayı, ertesi gün teslim edecektim, hasar oluştu biraz ama alıcı vazgeçmemişti :D Yıllar sonra aynı adamın ehtiyar babası benim Fabia'ya gümletmişti, 5000 küsürlük hasar olmuştu 2007 parasıylan...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiki arabamı ne zaman satmaya kalksam ya da muayenesi gelmiş olsa başına bir iş geliyor...
*ilk muayenedye giderken otoparktan geri çıkarken göre göre kamyonete çarptım, ona bişey olmadı ama fabianın stop ve arka çamurluk haşat oldu,
*sonrasında kaparo aldığım adamdan eve gelirken benzinlikte biri sürttü, iş yattı...
*ikinci muayeneden 1 gün önce direksiyon pompası gitti, muayeneden zar zor, rica minnet geçtim.
*Tekrar birine satmak üzereyken klima bozuldu, adam masraflı diye vazgeçti, meğer gazı bitmiş...
*Yarına muayenesi var gene, dün akşam sisleri yaktım, yanmadı....
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı aldığımın daha 1. ayında otoyol gişelerinde, açık olan tek gişede bir tırın arkasına yanaştım ben de. Amca ne yapsa beğenirsiniz? Geri geri gişeden çıkacağı tuttu! Korna falan hak getire, saniyeler içinde ufaktan dokundurdu, Allah'tan kanırtmadı. Dedim şimdi ön taraf haşattır, o hışımla indim arabadan, bir baktım sadece plaka "V" şeklini almış sadece...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabahin 7 sinde hanimi ise bıraktım yolda gidiyorum.  İlçede hepi topu bir tane ana cadde var , ben de o cadde uzerindeki bir dört yoldan donup karsiya gececegim.
Neyse sola sinyal verdim sol seritte yerimi aldim onbes yirmi metre sonra donecegim.
 dikizden bir baktim , bir ekmek kamyonu sanirim kaptirmis soldan geliyor hem de son surat! bana vuracak imkani yok!
 Hemen kendimi tekrar saga attim ve camdan elimi cikarip yavas manasinda asagi indirdim.

neyse o gectikten sonra sola gecip dondum ve karsi tarafa gectim. Aynaya bir baktim o da ne !

Deminki kamyoncu herif  kmayonetini saga cekmis. atletiyle bicamasiyla kirli sakaliyla arabasindan inmis elinde sopa ya da levye turu birseyle beni kovaliyor.

Ben yoldayım V hizi ve a ivmesi ile  yol aliyorum.

Herif yayan elinde zopayla arabayi kovvaliyor.

Siz olsanız ne yaparsınız?
 iste ben de onu yaptim :)
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 14:33:07 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2010 Mayıs ayında Trabzondan gümüşhane ye geliyorum gece saat 12 civarları önümde otomobil onun önünde kamyon var otomobili solladım kamyonuda sollayayım combo olsun derken kamyon hiç bir neden yokken sola önüme bir kırdı altına girmemek için arabayı kaldırıma attım araba pert oldu indim arabadan kamyon az ileride durdu o kızgınlıkla beldeki silahlarım yok geri döndüm onları koltuk altından buldum bu sefer kamyon yok uyuz olmuştum.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu ana kadar gördüğüm en bahtsız olayda arkadaşımın başına geldi 2012 sonunda sıfır aldığı passata çöpçülerin yol içinde bıraktığı tekerlekli çöp konteyneri yokuştan aşağı kayarak vurdu kapısı değişti çamurluk boya yedi.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;469070
Sabahin 7 sinde hanimi ise bıraktım yolda gidiyorum.  İlçede hepi topu bir tane ana cadde var , ben de o cadde uzerindeki bir dört yoldan donup karsiya gececegim.
Neyse sola sinyal verdim sol seritte yerimi aldim onbes yirmi metre sonra donecegim.
 dikizden bir baktim , bir ekmek kamyonu sanirim kaptirmis soldan geliyor hem de son surat! bana vuracak imkani yok!
 Hemen kendimi tekrar saga attim ve camdan elimi cikarip yavas manasinda asagi indirdim.

neyse o gectikten sonra sola gecip dondum ve karsi tarafa gectim. Aynaya bir baktim o da ne !

Deminki kamyoncu herif  kmayonetini saga cekmis. atletiyle bicamasiyla kirli sakaliyla arabasindan inmis elinde sopa ya da levye turu birseyle beni kovaliyor.

Ben yoldayım V hizi ve a ivmesi ile  yol aliyorum.

Herif yayan elinde zopayla arabayi kovvaliyor.

Siz olsanız ne yaparsınız?
 iste ben de onu yaptim :)

Abi böyle olaylarda hep babamın sözü aklıma gelir.''Deliye dalaşacağına,çalıyı dolaş.''
elegance=ugurcnplt