škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia RS Jantları Hakkında

bekzdl · 16 · 12858

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese iyi günler dilerim arkadaşlar Octavia'nın RS modelindeki jantlar çok hoşuma gitti ülkemizde bulunurmu acaba ? birde ebatları ve jantın ismi ne olarak geçiyor acaba ? birde bu jant 1.6 TDI aracımı çok yorarmı ?

Bahsettiğim jant şu temsili resim ekledim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Linkteki jantlar sanki daha farklı gibi geldi bana bu daha güzel duruyor

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk mesajdaki jantlar antrasit Xtreme 225x35x19" boyutundalar. Linktekiler ise daha küçük 225x40x18"

Yorması bir yana ancak 17" jantlarımı 4 sene içinde 4 kez düzelmeye veren birisi olarak 40x35 yanakların bir macera olabileceğini düşünüyorum. Tüketim bir yana o boyutlarda lastiklerin tanesinin 800 civarında başladığını düşünürsek, dışarıda sizin aracınızı görsem açıkcası maceracı ruhunuza ve aracınıza bağlılığınıza şapka çıkarırdım. :)
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 14:51:56 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;465977
İlk mesajdaki jantlar antrasit Xtreme 225x35x19" boyutundalar. Linktekiler ise daha küçük 225x40x18"

Yorması bir yana ancak 17" jantlarımı 4 sene içinde 4 kez düzelmeye veren birisi olarak 40x35 yanakların bir macera olabileceğini düşünüyorum. Tüketim bir yana o boyutlarda lastiklerin tanesinin 800 civarında başladığını düşünürsek, dışarıda sizin aracınızı görsem açıkcası maceracı ruhunuza ve aracınıza bağlılığınıza şapka çıkarırdım. :)

Merhaba hocam ilginiz için teşekkür ederim anladığım kadarı ile o ebatlardaki jantı tavsiye etmiyorsunuz öyle değil mi ? yanlış anlamadım umarım.

Ayrıca daha önce 16" ebatlardan büyük jant kullanmadığım için bu konuda pek tecrübem yok ayrıca resmini eklediğimiz Octavia RS 'nin üzerindeki jantın tane fiyatı o kadar varmıdır ?:)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;465990
Merhaba hocam ilginiz için teşekkür ederim anladığım kadarı ile o ebatlardaki jantı tavsiye etmiyorsunuz öyle değil mi ? yanlış anlamadım umarım.

Ayrıca daha önce 16" ebatlardan büyük jant kullanmadığım için bu konuda pek tecrübem yok ayrıca resmini eklediğimiz Octavia RS 'nin üzerindeki jantın tane fiyatı o kadar varmıdır ?:)

jant büyüdükçe lastik yanağı daralıyor. bu hem komforu etkiler hem de TR için jant sağlığını. malum yollarımız köstebek yuvası gibidir. küt diye lastik çukura girdi mi ne lastik kalır ne jant. yanak daraldıkça da yolu daha çok hissedersiniz.

19" çok iddialı TR için bende 225x45x17" denom var gayet memnunum. 18" de zorlanabilir ama 19" sıkıntı yaratır.

NOT: yukarıda arkadaş 800 TL'yi 1 lastik için demiş sanırım. daha uygun da vardır elbet ama bazı az bulunan ebatlı lastikler gerçekten pahalıdır.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 17:06:29 Gönderen: civanmukti »

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımızın sorduğu jant 19'', linkte ki jant 18'' ve bu jantlar Türkiye' ye gelir, çünkü aracın satışı var ülkemizde. 19'' olanın tane fiyatı 1300-1400 TL' den aşağı değildir.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görüntü istiyorsanız 50 yanaklı 17" çözümler düşünebilirsiniz. 50'nin altındaki yanak yapısına Türkiye bence hazır değil :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;466008
Görüntü istiyorsanız 50 yanaklı 17" çözümler düşünebilirsiniz. 50'nin altındaki yanak yapısına Türkiye bence hazır değil :)

205/45/17 ve 235/45/17 kullanan biri olarak bir sıkıntı yaşamadık hiç,o kadar sert çukura düştük.. Ama 215/40 ve altındaki tabanlar için sıkıntı oluyor,45 sınır yani :)

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ,benim arabanın aldığımda üzerinde gelen jantlar şunlar ebadı 16" , galiba şimdilik erteleyecem jant alma işini fiyatlar çok fazla ve nasılsa 16" jantlarım var.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Bu jantlarda çok güzel hocam kafan rahat olsun ama bu jantlar benimde acayip hoşuma gidiyor bu araba varya :o yeminle param olsa 320 falan almam,direk bu tsı vrs lerden alırım.

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;465971
Linkteki jantlar sanki daha farklı gibi geldi bana bu daha güzel duruyor

Alıntı yapılan: rumiexile;465977

Alıntı yapılan: bekzdl;465990

Alıntı yapılan: civanmukti;465992
jant büyüdükçe lastik yanağı daralıyor. bu hem komforu etkiler hem de TR için jant sağlığını. malum yollarımız köstebek yuvası gibidir. küt diye lastik çukura girdi mi ne lastik kalır ne jant. yanak daraldıkça da yolu daha çok hissedersiniz.

19" çok iddialı TR için bende 225x45x17" denom var gayet memnunum. 18" de zorlanabilir ama 19" sıkıntı yaratır.

NOT: yukarıda arkadaş 800 TL'yi 1 lastik için demiş sanırım. daha uygun da vardır elbet ama bazı az bulunan ebatlı lastikler gerçekten pahalıdır.

Alıntı yapılan: crash;465998
Arkadaşımızın sorduğu jant 19'', linkte ki jant 18'' ve bu jantlar Türkiye' ye gelir, çünkü aracın satışı var ülkemizde. 19'' olanın tane fiyatı 1300-1400 TL' den aşağı değildir.

Alıntı yapılan: rumiexile;466008

herkese katılıyorum burda yazan herkesin eline sağlık hepsi haklı. ama bunlara ek olarak bu jant işi tamamen kişinin nasıl bir şey istediği ile ilgili benim için görüntü önemli diyorsanız 18" olur 19" inçte olur ama bunlar bizim yol şartlarımızda gerçekten sıkıntı ayrıca yanak daraldıkça araç ciddi derecede sertleşiyor.

http://imageshack.com/a/img834/7092/4wyh.jpg
http://imageshack.com/a/img855/7295/p22c.jpg
http://imageshack.com/a/img62/8762/9ykr.jpg

sizinle paylaşmıştım ben dayanamadım gidip 18" aldım :) gerçekten araç ciddi sertleşti ama yinede memnunum yanlış hatırlamıyorsam 225/35 yada 40 18 olması lazım. kısacası bu karar tamamen size kalmış.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de görünüm olarak hoş. Ama gelgelelim.memleketimin yolları malum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcanerol;466077
herkese katılıyorum burda yazan herkesin eline sağlık hepsi haklı. ama bunlara ek olarak bu jant işi tamamen kişinin nasıl bir şey istediği ile ilgili benim için görüntü önemli diyorsanız 18" olur 19" inçte olur ama bunlar bizim yol şartlarımızda gerçekten sıkıntı ayrıca yanak daraldıkça araç ciddi derecede sertleşiyor.

http://imageshack.com/a/img834/7092/4wyh.jpg
http://imageshack.com/a/img855/7295/p22c.jpg
http://imageshack.com/a/img62/8762/9ykr.jpg

sizinle paylaşmıştım ben dayanamadım gidip 18" aldım :) gerçekten araç ciddi sertleşti ama yinede memnunum yanlış hatırlamıyorsam 225/35 yada 40 18 olması lazım. kısacası bu karar tamamen size kalmış.

Maşallah çok güzel duruyor ama arka taraf bildiğin leylek olmuş ona bi el at derim..

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet jantlar maaşallah çok yakışmış ama araba yüksekte kalmış biraz inmeli sanki.

bu arada bugun yüce otoda sipariş üstüne gelen mavi octi gördüm bayaa dolu anahtarsız çalışma filan 88.300 tl vay be dedim 90000 tllik arabaya biniyorum :)

onun üstündeki jantlarda 18 di ama yüksek kalmamış gibi görünüyordu