škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ambition donanım yetiye bi-xenon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model aracıma bi-xenon far taktırmak istiyorum önümde 2 seçenek var
1) istanbulda otofarmerkezi diye bir yerle görüştüm kendi farımın içine mercek koyucaklar ve xenon far koyucaklar uzunlarımda xenon olucak yani flaş yapabilicek fakat sağ sola hareket etmicek  buna 750 tl istediler

2) İçinde kendi merceği olan bir sol bir sağ  çıkma bi-xenon far alıcam ve beyni bunu takması için b iyer biliyorum ona işçilik yaptırıcam fakat onlarda hareket edicekmi etmicekmi onu yaptıracağım yerle konuşmadım kesin bilmiyorum bununda bana maliyeti  450  tl farlar tutar 250 lira işcilik veririm  ama orjinal olur çıkan farlarımıda satrım ama beyin kaç para onu bilmiyorum

siz ne düşünüyosunuz ve özellikle xenon beyni  konusunda bilgisi olan varmı acaba?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Viraj aydınlatmalı orijinal farın mercek vb. işlemlerle bozulmasını tavsiye etmem, illa bixenon istiyorsanız bir çift başka far alıp, ona işlem yaptırın, pahalı ama orijinale dönmesi kolay bir işlemdir.

Ayrıca bixenon mercekler ile muayeneden geçmez aracınız.

Bununla beraber yeni takılan merceğin aşağı yukarı, sağa sola dönme özelliği devam etmeli, işlem sonrası dönmemesinin gerekçesi neymiş acaba???
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Orijinal alın hocam yoksa geri dönme şansınız da olmaya bilir.

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;466029
Viraj aydınlatmalı orijinal farın mercek vb. işlemlerle bozulmasını tavsiye etmem, illa bixenon istiyorsanız bir çift başka far alıp, ona işlem yaptırın, pahalı ama orijinale dönmesi kolay bir işlemdir.

Ayrıca bixenon mercekler ile muayeneden geçmez aracınız.

Bununla beraber yeni takılan merceğin aşağı yukarı, sağa sola dönme özelliği devam etmeli, işlem sonrası dönmemesinin gerekçesi neymiş acaba???

Bi xenon araclar nasil muayneden gecmiyo anlamadim arkdaslarimin cogunda var hepside gectiler sonradan taktirdigim icinmi gecmicek?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir18;466080
Bi xenon araclar nasil muayneden gecmiyo anlamadim arkdaslarimin cogunda var hepside gectiler sonradan taktirdigim icinmi gecmicek?

Muayeneden geçme işi tamamen şans işi. Çanaklı farına xenon takılmış, helezonları kesilmiş ya da takozları çıkarılmış lunapark gibi her tarafından ışık saçan arabalar geçer de senin benim arabam camda çatlak var diye geçmez...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonradan takılma xenon, bixenon farlar kesinlikle muayeneden geçmez, tanıdığınız varsa, rüşvet falan varsa başka...

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Xenon fara sahip araçların otomatik far yükseklik ayarına ve far yıkamasına sahip olması gerekmektedir.Sonradan takılan xenon farların muayeneden geçememe nedenleri bu diğer donanımlara sahip olmamalarıdır.

Son mevzuat  böyleydi değiştiyse bilemeyeceğim.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: amraam;466090
Xenon fara sahip araçların otomatik far yükseklik ayarına ve far yıkamasına sahip olması gerekmektedir.Sonradan takılan xenon farların muayeneden geçememe nedenleri bu diğer donanımlara sahip olmamalarıdır.

Son mevzuat  böyleydi değiştiyse bilemeyeceğim.

:+1: Far yıkaması olmayanlar geçmiyor diye biliyordum. Ama yapılacaksa orjinal en iyisi :ok:

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;466082
Muayeneden geçme işi tamamen şans işi. Çanaklı farına xenon takılmış, helezonları kesilmiş ya da takozları çıkarılmış lunapark gibi her tarafından ışık saçan arabalar geçer de senin benim arabam camda çatlak var diye geçmez...

sizin bu konuyla ilgili bir konunuz varmış onu az önce okudum çok yardımcı oldu teşekkürler

Çevrimdışı TamerK.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tamerkarakulak.com
Ben aracıma atatürk oto sanayide fartuning adlı firmada bixenon uygulaması yaptırdım.içine yeni kasa bmw x5'den çıkma D2s gerçek xenon ampül ve mercek uygulaması yapıldı.Farların yukaru aşağı ayarları çalışıyor.Fakaat orjinal skoda yeti bixenon farlarını takarsanız far harici beyin ve programlama da gerekebilir.Bne ayriyeten far içi siyah boyama gündüz led ampülleri montajı ve çamurluğa led gündüz farı uygulaması yaptırdım.Hepsi içinde uygun bir fiyata mal oldu.Böyle bbir uygulama yaptırmayı düşünüyorsunuz uğrayıp bir de oaradan fiyat almanızı tavsiye ederim.

Araçtan bir kaç fotoğraf.

Skoda yeti ile Kırklareli kuzuçardağı köyünden gezi fotoğraflarım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farlarin gece bir duvara karsi cizgi fotografini alabilir miyim? Bir de gece karanlikta gunduz farlarini da gorelim merak ettim. Gule gule kullanin :)

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TamerK.;471443
Ben aracıma atatürk oto sanayide fartuning adlı firmada bixenon uygulaması yaptırdım.içine yeni kasa bmw x5'den çıkma D2s gerçek xenon ampül ve mercek uygulaması yapıldı.Farların yukaru aşağı ayarları çalışıyor.Fakaat orjinal skoda yeti bixenon farlarını takarsanız far harici beyin ve programlama da gerekebilir.Bne ayriyeten far içi siyah boyama gündüz led ampülleri montajı ve çamurluğa led gündüz farı uygulaması yaptırdım.Hepsi içinde uygun bir fiyata mal oldu.Böyle bbir uygulama yaptırmayı düşünüyorsunuz uğrayıp bir de oaradan fiyat almanızı tavsiye ederim.

Araçtan bir kaç fotoğraf.

Skoda yeti ile Kırklareli kuzuçardağı köyünden gezi fotoğraflarım.

verdiğiniz bilgiler için çok teşşekkür ederim ayrıca aracınız maşallah çok güzel ve özel olmuş güzel günlerde kullanın inşallah

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arka stop lambalarınız yeni yetinin ki mi yoksa onu da mı siz yaptırdınız ?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zevk meselesi ama; şeritlerden kurtulun bence, o kadar masraf etmişsiniz, bir de plakalara el atsaydınız keşke.