škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lütfen dikkat

a_o.b · 34 · 9319

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Havalandırma çıkışlarının ön cama yansıması ile ilgili beklenti nedir?
Eğer bu şekilde bir protesto başlatılacaksa net olarak istenilen çözümler listelenmeli.
Yüce oto'nun arabanın dizaynını değiştirecek hali yok sonuçta.
15.000 bakımında yağ değişimi için çıkardıkları 185 TL lik fiyatı düşürmelerini talep edebiliriz mesela. Bir de üstüne 90 TL işçilik aldılar.
İki gün sonra farkettim, daha önce burada da bahsedilmişti, yağı fazla koymuşlar. Götürdüm, kabul edip azalttılar. Bu arada benim keçelerden yağ sızdımı bilemiyorum altta kaldığı için.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece 15.000 değil 30.000 dende isteyelim :))

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali_firattr;466314
Havalandırma çıkışlarının ön cama yansıması ile ilgili beklenti nedir?
Eğer bu şekilde bir protesto başlatılacaksa net olarak istenilen çözümler listelenmeli.
Yüce oto'nun arabanın dizaynını değiştirecek hali yok sonuçta.
15.000 bakımında yağ değişimi için çıkardıkları 185 TL lik fiyatı düşürmelerini talep edebiliriz mesela. Bir de üstüne 90 TL işçilik aldılar.
İki gün sonra farkettim, daha önce burada da bahsedilmişti, yağı fazla koymuşlar. Götürdüm, kabul edip azalttılar. Bu arada benim keçelerden yağ sızdımı bilemiyorum altta kaldığı için.

Oradaki plastik havalandırma çerçevesi yansıma yapmayan ile değiştirilebilir arabanın yapısı değişmesi ile ilgili bir şey yok bunda, plastik çerçeve gibi bir şey ama yinede senin dediğin gibi hiç umudum yok verecekleri cevap senin dediğinin aynısı olur gibi geliyor ama dediğiniz gibi öncelikle daha acil ve çözüm bulunabilecek olanlar kaleme alınabilir , ama bu durumuda bildirmekte fayda var diye düşünüyorum.

Ayrıca havalandırmanın cama yansıması durumu bu seride düzeltilmese bile bu tarz şikayetler sayesinde bir sonra ki çıkacak olan seride şikayet var diye böyle düzeltme yoluna giderler diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 08:16:24 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
''evapatörden içeri tıslama gibi ses gelmesi'' klima gazı eksikliğinden olabilir, düşük olasılık ama yine de baktırın bence...
geçen sene aynı sorun bende çıkmış, serviste gaz dolumuyla düzelmişti...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sevgili arkadaşlar,

burda yazılan bazı sorunlar olmaması gereken ve TR deki servislerin düzeltmesi gereken sorunlar ama bazılarına ne kendi şehrinizdeki servis ne de yüce çözüm olabilir.

torpido sesi, kapılardan su alma mağduriyettir ve giderilmesi gerekir. ama rüzgar sesi, motorun ısınana kadar ses yapması ve sarsıntı vb. ni çözmek için fabrikasına yollamak lazım.

organize olup baskı yapmak çok doğru bir hareket olur sonuna kadar ben de varım ama iddiaların çözülebilir olması da gerekir. mesela ön camdaki havalandırmanın yansıması ancak camın açısı değişirse olur. en kralından yansımayan gövde kaplama da yapılsa bence yansır. (bir de sanırım bu koltuğun konumuyla ve sürücünün oturma açısıyla da alakalıdır ki ben yansıma görmüyorum)

yani bunların karşısında sağlam şekilde durmak istiyorsak sağlam iddialarla ve kanıtlarda gitmemiz lazım. öyle sürekli aramak, bıktırmaya çalışmak tacizden öteye gitmez diye düşünüyorum.

sevgiler, saygılar...

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;466335
sevgili arkadaşlar,

burda yazılan bazı sorunlar olmaması gereken ve TR deki servislerin düzeltmesi gereken sorunlar ama bazılarına ne kendi şehrinizdeki servis ne de yüce çözüm olabilir.

torpido sesi, kapılardan su alma mağduriyettir ve giderilmesi gerekir. ama rüzgar sesi, motorun ısınana kadar ses yapması ve sarsıntı vb. ni çözmek için fabrikasına yollamak lazım.

organize olup baskı yapmak çok doğru bir hareket olur sonuna kadar ben de varım ama iddiaların çözülebilir olması da gerekir. mesela ön camdaki havalandırmanın yansıması ancak camın açısı değişirse olur. en kralından yansımayan gövde kaplama da yapılsa bence yansır. (bir de sanırım bu koltuğun konumuyla ve sürücünün oturma açısıyla da alakalıdır ki ben yansıma görmüyorum)

yani bunların karşısında sağlam şekilde durmak istiyorsak sağlam iddialarla ve kanıtlarda gitmemiz lazım. öyle sürekli aramak, bıktırmaya çalışmak tacizden öteye gitmez diye düşünüyorum.

sevgiler, saygılar...

Haklısınız size katılıyorum camdaki yansımayı yazmamın sebebi sadece böyle bir şeyin olduğunun bilinmesi dediğiniz gibi yapılacak pek bir şey olmadığını bende biliyorum fakat yapılacak bir şey yok diye de bildirmemek olmaz en azından bir sonraki makyajlı kasa Octavia'da bu duruma dikkat etmeleri için ayrıca koltuğu çok farklı açılarda da kullanarak denedim gün ışığında yine gözüküyor ne yazıkki ama o kadar abartılacak bir durum değil sadece belirttim bu durumu çünkü daha önceki hiç bir arabamda böyle bir durumla karşılaşmadım, ayrıca bu yansıma durumunu servisin kolay kolay düzeltemeyeceğini bende biliyorum fakat bu tamamen bir sonraki seride olmaması için öneri/istek olarak düşünebilir
Ama yazdığınız yazıya katılıyorum şahsi görüşüm şu yönde öncelikle önemli/aciliyet gerektiren unsurları bildirmekte fayda var .
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 09:54:11 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sevgili arkadaşlar,

sevgiler, saygılar...
Katılıyorum. Benim de söylemeye çalıştığım bu.
Forumda daha önce yazmıştım. Sağ far yıkama tam yerine oturmuyor diye. Bu bazı araçlarda ortaya çıkan bir sorun. Servise götürdüğümde kontrol ettiler ve garanti kapsamında far yıkama mekanizması değiştirildi. Bunun gibi sorunlarda eğer Yüce oto çözüm üretmiyorsa baskı kuralım.
Yağmur suyu birikmesi veya torpido problemi benim aracımda yok. Problem yaşayan arkadaşlar varsa destek olalım.
Havalandırma çıkışları ile ilgili problem ben bugüne kadar hiç hissetmedim. Sabah hava güneşliydi ve kontrol ettim, belli belirsiz bir yansıma var. Beni rahatsız etmedi. Belki ön cam farklı üreticilerden tedarik ediliyorsa, belli tedarikçilerin ürettiği camlar yansıma yapıyor olabilir. Ancak sorunun adını iyi koymak lazım.
Bunların dışında klima fan ayar düğmesini kademe kademe arttırırken bazen 2 bazen 3 bazen 4 üncü kademeye geldiğinde ledlerin hepsi sönüyor, bir sonraki kademede tekrar yanıyorlar. Bu sorunu servise söyledim ama bir çözüm yok dediler. Bolero yazılımından kaynaklanan bir hata gibi gözüküyor ancak yazılım için bir güncelleme göndermemiş fabrika. Bazı modifiye sitelerinde bolero yazılımına girilip problemin çözüldüğünü gösteren almanca videolar var.
Forumda bir anket oluşturalım ve sorunları listeyelim. Kaç kişinin aynı problemleri yaşadığı ortaya çıkar. Sonrasında çözüm üretileblieceğini düşündüğümüz problemlerle ilgili yüce oto ile temasa geçelim.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yüce motorla muhattap olmaktansa çek cumhuriyetini mail e boğmak lazım yoksa hiç bir aracın hatasını düzeltmeyeckler, artık karnıma ağrılar girdi, servistekiler ne problemime çözüm üretiyorlar ne de saygı gösteriyorlar. Artık hangi servise gitsem beni görünce yüzleri düşüyor.

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sevgili arkadaşlar,

sevgiler, saygılar...

ilginize teşekkür ederim işte böyle arkadaşlar konuşa konuşa bu konu olgunlaşacak gibime geliyor.... söylediklerinizde haklsınız destek sayısı artsın.. ben yazdığımız maddelerde ayıklamaya gideceğim sorun ve karşısına sağlam bilimsel çözümlerine yazarız birlikte

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_o.b;466199
:gut:aracın camları artık beni sinir ediyor... kapıyı ne kadar yavaş kaptırsam kapatayım cam açık olduğunda krıılmış gibi kırılacak gibi ses geliyor. serviste sordum yok normalmiş üretim böyleymiş felan filan. ben kapıyı kapatmayı bilmiyormuşum bir dünya ağız dalaşı yaşadım..

arkadaşlar gelin organize olalım yüce otoyu mail ve telefon yagmuruna tutalım aynı gün ve bu soruna çözüm isteyelim araçlarımızın garantisi bitmeden

ben başlıyorum..

:gut::gut::gut::gut:

1) camların problemi  >>>  a_o.b
2) rüzgar sesi alma >>>  a_o.b
3) servislerdeki görevlerin bilinçsiz ve bilgisiz olmaları  >>>  a_o.b
4) aynaların çatırdayarak kapanması  >>>  Esariipek
5) torpidonun tıkırdaması >>>  Esariipek
6) evapatörden içeri tıslama gibi ses gelmesi  >>>  Esariipek
7)depoda kopan sandy kasırgası  >>>  Esariipek
8)motor soğukken genelde olan , rölantide beklerken ki motor ısınana kadar olan titreme>>> bekzdl
9) gün ışığında ön cama yansıyan havalandırma yerinin yansıması>>>bekzdl
10) kapılar su alıyoremre0884 >>> emre0884
11) torpido kapağı çıtır çıtır ses yapıyor. >>> emre0884

12) klima fan ayar düğmesini kademe kademe arttırırken bazen 2 bazen 3 bazen 4 üncü kademeye geldiğinde ledlerin hepsi sönüyor, bir sonraki kademede tekrar yanıyorlar. >>> ali_firattr

Çevrimdışı kartal6579

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim en gıcık olduğum şey cam açıkken kapıyı kapattığında çıkan şangırtı sesi

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_o.b;466199
:gut:aracın camları artık beni sinir ediyor... kapıyı ne kadar yavaş kaptırsam kapatayım cam açık olduğunda krıılmış gibi kırılacak gibi ses geliyor. serviste sordum yok normalmiş üretim böyleymiş felan filan. ben kapıyı kapatmayı bilmiyormuşum bir dünya ağız dalaşı yaşadım..

arkadaşlar gelin organize olalım yüce otoyu mail ve telefon yagmuruna tutalım aynı gün ve bu soruna çözüm isteyelim araçlarımızın garantisi bitmeden

ben başlıyorum..

:gut::gut::gut::gut:

1) camların problemi  >>>  a_o.b
2) rüzgar sesi alma >>>  a_o.b
3) servislerdeki görevlerin bilinçsiz ve bilgisiz olmaları  >>>  a_o.b
4) aynaların çatırdayarak kapanması  >>>  Esariipek
5) torpidonun tıkırdaması >>>  Esariipek
6) evapatörden içeri tıslama gibi ses gelmesi  >>>  Esariipek
7)depoda kopan sandy kasırgası  >>>  Esariipek
8)motor soğukken genelde olan , rölantide beklerken ki motor ısınana kadar olan titreme>>> bekzdl
9) gün ışığında ön cama yansıyan havalandırma yerinin yansıması>>>bekzdl
10) kapılar su alıyoremre0884 >>> emre0884
11) torpido kapağı çıtır çıtır ses yapıyor. >>> emre0884

Suan acaip soktayim bu sorunlari butun octavia sahipleri yasiyor mu gercekten arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum bunlarin hepsi sizdede var mi ?

Varsa eger cidden buyuk bi hata var duzeltilmeli ben elimden geleni yaparim

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet 2013 sonu elegance aracımda bu özellik:-) var.