škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağmur sonrası kapı aralarında su birikmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler dilerim arkadaşlar araba park halindeyken yağmur yağışının ertesi günü aracıma binmek için kapıyı açtığımda su boşalıyor, yağmur suyu kapı aralarında bir yerde mi birikiyor acaba bu durum beni pek rahatsız etmemişti ilk etapta arkadaşlarında dikkatini çekince kafama takıldı bu normal mi acaba ?
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 13:01:46 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncay52;466244
Benim arabadada öyle normal herhalde

Çok teşekkür ederim sayın hocam sayende içim rahatladı.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saniyorum A7 kasada tahliyeyi cok başarılı yapamadilar. Bende de aynı şeyi gozlemledim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım ilerleyen yıllarda tıpkı Fabia 1 lerde kronik olduğu gibi su tahliye sorununu Octavia A7ler de de sıkça duyacağız :) Ama şimdilik bir sıkıntı olmaz..
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2014, 15:09:44 Gönderen: Can »

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;466266
Sanırım ilerleyen yıllarda tıpkı Fabia 1 lerde kronik olduğu gibi su tahliye sorununu Octavia A7ler de de sıkça duyacağız :) Ama şimdilik bir sıkıntı olmaz..
Komediye bak hele. Favorit' te bile yok böyle bir şey yahu! Enteresan!:hmm::blm:

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu lanet olası sorun bizim Rapidde de var. sol iki kapı alıyor sadece...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466292
Komediye bak hele. Favorit' te bile yok böyle bir şey yahu! Enteresan!:hmm::blm:

Çift fitilli kapılardan dolayı tahliye deliklerinden akan sular ikinci fitile takılıyor ve orada birikiyor,kapıyı açıncada olduğu gibi boşalıyor abi,oraya minicik bir delik koysalar sorun kalmayacakmış oysa :)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu su fitillerde birikmiyor, direk kapının içinde birikiyor. Hafif rampada fren yapınca pet şişe içindeki su gibi şıkır şıkır ses yapıyor. Fitili çekince ancak boşalıyor.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapı içinde birikme mi :sck:

bende fabia yı yıkayınca kapı eşikleri filan yağmur taneleri gibi ıslanıyor diye bozuluyordum..

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biri bu olayı fotograflayabilir mi acaba? Su olmasa da en azından nerden su geliyor işaretleyin resimde.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yaşadığım durum şu şekilde , yağmur yağışının ertesi kapıyı açtığımda kapının ön altı taraflarından bir yerlerden dışarı asfalta şu boşalıyor şimdilik çok şükür araç içerisine girmesi gibi bir durumla karşılaşmadım umarım öyle bir şey de olmaz ilerleyen zamanlarda .

Çevrimdışı Ke®eM

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var. İçeri girmediği için çok önemsemiyorum şimdilik

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir nevi Zihni Sinir procesine benziyo bu!

Yani yağışlı havalarda çamurlu pabuçlarla arabaya binmeyelim diye geliştirilmiş bir sistem olabilir. O akan suyla pabuçlarımızı temizleyip arabaya bineceğiz demek ki :kiki: