škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 4 hoparlör sorunu...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de sonradan taktık orjinal olmayan hoparlörrden. ses konusunda hiç bir sıkıntı yok. arka her iki kapı da mı aynı ses sıkıntısı var yok birinde mi

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arka kapının iç döşemesini söküp baktım. Hoparlör var ama orjinalinde yokmuş sonradan takılmış belli. twiter da yok zaten, kablosuda sonradan çekilmiş. Ama hala anlamadığım neden FADER seçeneği çıkmıyor ve ses çok az geliyor...

bilgisi olan varmı...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış bağlantı yapılmış olabilir, mesela ön  hoparlör hattına bağlanmış olabilir, bu durumda hat empedansı yarıya iner ve çıkış devresine aşırı yük biner, düzeltilmesi gerekir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=20252

burdan bakarsanız dogru baglantının nasıl olması gerktiğini görürsünüz. teybi sökün. kontrol edin.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;467752
ben de sonradan taktık orjinal olmayan hoparlörrden. ses konusunda hiç bir sıkıntı yok. arka her iki kapı da mı aynı ses sıkıntısı var yok birinde mi

arka daki 2 hoparlörde de aynı sıkıntı var. ses çok az ve boğuk gibi geliyor. fader seçeneği çıkmıyor

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemel sorun arka hoparlörlerin kablolarını ön hoparlörlerin kablolarına keserek bağlamışlar. verdiğim linkte teybin arkasında arka hoparlör çıkışlarını resmini oklarla şematize etmiş avni hocamız. eger sorun dediğim gibiyse arka hoparlör kablosunun oraya bağlanmasını saglayan soketlerden elimde birkaç tane kaldı. bunları size kargolarım. muhtemelen ellerinde bu soketlerden kalmadığından kabloları kesme yoluna gitmişlerdir. teybinizi sökün ve verdiğim linkteki fotolarla karşılaştırın. gerekiyorsa soketleri yollarım. telefonda yapılışını da tarif ederim. ben de orjinal olmayan hoparlör taktım ve bu soketi kullandım. seste hiçbir sıkıntım yok. fader de çıktı ekranda.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;469409
muhtemel sorun arka hoparlörlerin kablolarını ön hoparlörlerin kablolarına keserek bağlamışlar. verdiğim linkte teybin arkasında arka hoparlör çıkışlarını resmini oklarla şematize etmiş avni hocamız. eger sorun dediğim gibiyse arka hoparlör kablosunun oraya bağlanmasını saglayan soketlerden elimde birkaç tane kaldı. bunları size kargolarım. muhtemelen ellerinde bu soketlerden kalmadığından kabloları kesme yoluna gitmişlerdir. teybinizi sökün ve verdiğim linkteki fotolarla karşılaştırın. gerekiyorsa soketleri yollarım. telefonda yapılışını da tarif ederim. ben de orjinal olmayan hoparlör taktım ve bu soketi kullandım. seste hiçbir sıkıntım yok. fader de çıktı ekranda.

İlginiz için çok teşekkürler. Akşam bakıp kontrol ederim size de bilgi veririm. ama büyük ihtimal ile sizin dediğiniz gibi tek bağlantı yapılmıştır. bide sizdeki  soket pahalı bir şey midir?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat gecer;469427
.................  soket pahalı bir şey midir?

5 ile 15 lira arasında değişir, serbest piyasa.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
soket dediğime bakmayın. bende aracın sistemine enteğre edilen bluetooth cihazı vardı. fazla fişlerinden söküp bizim aracın fişlerine uydurduğum bir parça. kablonun ucuna bagladım ve aracın fişine taktım. ücret talep etmiyorum içiniz rahat olsun. dışarda ancak çok arasanız bulursunuz ki değmez. ben gönderecem size. yapılışını da telefonla tarif etcem. rahat olun. su sıralar önemli bir sınavım var. onu atlatayım foruma fotoları ile koyarım zaten. vatandaş faydalansın. orjinal bir çözümdü belirteyim ki.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
"aracın sistemine enteğre edilen bluetooth cihazı vardı.

Aracımın teybine bende bluetooth ve geri vites ekranı entegre ettirmek istiyorum orjinal bir şekilde tahmini ne kadar tutar? bilginiz varmı

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlış hatırlamıyorsam yurt dışı sitelerde 250 300 euro civarındaydı bluetooth cihazı.. benim gücüm buna yetmiyordu. parrot marka cihazı aldım ve taktım. sıfırı 300 tl civarında. ayrıca ara kablosu var 60 tl civarında. montaj için 150 istediler. ben de yedirmem dedim kendim montaj ettim. üye atölyesi bolümünde var montaj aşamam. geri vites ekranı derken teybin ekranında park sensörlerinin sinyallerini gösteren olaysa orjinal park sensörünü almanız gerekli. yine yurt dışı sitede 130 euro ya bulmuştum ancak almadım. geri vites kamerası hakkında herhangi bir bilgim yok.

Çevrimdışı arif06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abi selamlar, bende de aynı durum var ve arkadan hiç ses alamıyorum.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arka kapılara hoparlör tak. kablosunu ön kısma alttan gizleye gizleye ön kısım a getir. kontağı çıkar, teyibi sök. teyibin arkasında soketi çıkar. kabloları ayrı ayrı boş kanallara tak. biz böyle yaptık şu an FADER seçeneği aktif çalışıyor tabi hoparlörlerde...

https://drive.google.com/file/d/0B5WIyGcmbkSfWmQ2M1VNUG1FOWc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5WIyGcmbkSfWEpSbkdNS3B2dkE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5WIyGcmbkSfM1F1V0xwSktZLW8/view?usp=sharing

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arka kapı hoparlör kabloların ters bağlanmış. bende de öyle bir sorun vardı. kabloları doğru bağlayınca çözüldü. ayrıca kalitesi hoparlörlerden boğuk ses alırsın. kablo teması tam olmazsa fader seçeneğini göremezsin.