škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia [Fabia III] konu başlığı

turker · 428 · 128118

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4TDI Elegance 105 lik 50-55 arası gümbür gümbür geliyor o zaman :D :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;482427
Donanım seviyeleri S Sl diye ni gidecek yahu?

Bunlar UK sitesindeki fiyatlar, bizde nasıl olur bilemeyiz ama biraz fikir veriyor işte...

Güncel UK fiyatlarını TR fiyatları ile karşılaştırmak lazım ama şimdilik vakit yok.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tasarım süper.. Yav mevcut aracım olsa satıp buna niyetlenirdim :(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;482469
Tasarım süper.. Yav mevcut aracım olsa satıp buna niyetlenirdim :(

tarla falan satılıp da girilebilir :D

gündüz bi yerlerden okuduklarımdan aklımda kalanları yazayım...

Skoda yetkilileri Fabia I'in kalitesinde bir araç olduğunu söylemişler. Fabia II'ye göre ise 40 mm alçalıp 90 mm genişlemiş (9 cm, önemli bi değer omuz mesafesi ve 3. Yolcu açısından). Tasarımı özellikle sade tutulmuş, yıllara meydan okusun diye, ayrıca sert çizgilerle desteklenmiş. Elegance modelinde start stop olacak. 1.4 tdi motor 90 hp, 105'liği de olacak, ilerde greenline olarak 75'liği gelecek ve çok ekonomik olacak. Mevcut polo motor gamından aynen faydalanılacakmış. 1.0 motor olanı 1 tonun biraz altındaymış, diğerleri de hafif tabi. Küçültülmüş Mqb platformunda değilmiş araç, ama mqb'den parçalar içeriyormuş. 12 tane mi farklı renk seçeneği ve ayrıca tavan rengi, iç kombinasyonlar vs değişik varyasyonlar ile kişiselleştirme imkanı çok olacakmış. Sw olanı sınıfında en geniş araç olacakmış. Hb'nin bagajı genişlemiş, 360 litre olmuş. Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;482471
tarla falan satılıp da girilebilir :D

gündüz bi yerlerden okuduklarımdan aklımda kalanları yazayım...

Skoda yetkilileri Fabia I'in kalitesinde bir araç olduğunu söylemişler. Fabia II'ye göre ise 40 mm alçalıp 90 mm genişlemiş (9 cm, önemli bi değer omuz mesafesi ve 3. Yolcu açısından). Tasarımı özellikle sade tutulmuş, yıllara meydan okusun diye, ayrıca sert çizgilerle desteklenmiş. Elegance modelinde start stop olacak. 1.4 tdi motor 90 hp, 105'liği de olacak, ilerde greenline olarak 75'liği gelecek ve çok ekonomik olacak. Mevcut polo motor gamından aynen faydalanılacakmış. 1.0 motor olanı 1 tonun biraz altındaymış, diğerleri de hafif tabi. Küçültülmüş Mqb platformunda değilmiş araç, ama mqb'den parçalar içeriyormuş. 12 tane mi farklı renk seçeneği ve ayrıca tavan rengi, iç kombinasyonlar vs değişik varyasyonlar ile kişiselleştirme imkanı çok olacakmış. Sw olanı sınıfında en geniş araç olacakmış. Hb'nin bagajı genişlemiş, 360 litre olmuş. Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Yandık ki ne yandım. Zaten Fabia 1 de kafayı vurup giriyordum, hatta 2 hafta önce kepin üstündeki düğmeyi tutan saç parçası kafamın ortasında resmen delik açmıştı,şimdi artık "çekecekle girer, tirbişonla çıkarız". 4 cm az-buz fark değil.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;482511
Yandık ki ne yandım. Zaten Fabia 1 de kafayı vurup giriyordum, hatta 2 hafta önce kepin üstündeki düğmeyi tutan saç parçası kafamın ortasında resmen delik açmıştı,şimdi artık "çekecekle girer, tirbişonla çıkarız". 4 cm az-buz fark değil.

Yok, Fabia I'e göre alçalmıyor,Fabia II yüksek bi araç diye düşünmüşler, II'ye göre alçaltmışlar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: turker;482516
Yok, Fabia I'e göre alçalmıyor,Fabia II yüksek bi araç diye düşünmüşler, II'ye göre alçaltmışlar.

Yükseklik çok güzel, alt sürtme derdi yok İstanbul'da  :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;482520
Yükseklik çok güzel, alt sürtme derdi yok İstanbul'da  :)

Tavanı kastetmişler hocam, tavanı 4 cm alçalmış. Alt yüksekliği de ideal bence özellikle TR şartlarında.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: turker;482522
Tavanı kastetmişler hocam, tavanı 4 cm alçalmış. Alt yüksekliği de ideal bence özellikle TR şartlarında.

Tavan yüksekliği de iyi, ferah işte   :D

Arkadaşımda sedan Toyota Corolla var 2012 model, geçen ben Fabişi kullanırken arkamdaki koltuğa oturdu ve "diz mesafesi benim araçtan fazla" dedi  :)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;482516
@turker,
Yani Fabia I, fabia II' ye göre 4 cm yüksekte Fabia III' ü tekrar Fabia I seviyesine mi indirmişler?
Biraz araştırdım evet doğruymuş 46 mm daha yüksek 7 mm (!) daha uzunmuş ta ! çok enteresan bu ölçülerle bagaj hacmi 54 dm3 artmış. Aslında artan bir şey yok.Fabia1 de arka tekerlek hizasında artan boşluk bir kapakla kapalıydı, Fabia II de bu kapaklar yoktu. Fabia III' tede yok. Peki aracı basık yapınca ne kazancı oluyor. Rüzgar sürtünmesimi azalıyor yada  bizim bilmediğimiz bir sorunumu ortadan kaldırıyorlar. HB' ye alışmışım orta dikiz aynasından bakınca tüm arkayı kesiksiz görüyordum. Şimdi arka bölüme o kadar kötü bir eğim verilmişki zaman zaman yokuş inerken arkadan 10 metre ötesini görmek mümkün değil. Bunca çeşit araç kullandım yağmurda arka camını kendi kendine çamura bulayan bir dizayna ilk defa şahit oluyorum. HB' de böyle bir sorun yoktu. Şu an Ankara baya yağmurlu şantiyeden eve geldim 14 km.Arka camı temizlemekten depoda su kalmadı. Bu çamur nereden geliyor keşfedemedim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;482530
@turker,
Yani Fabia I, fabia II' ye göre 4 cm yüksekte Fabia III' ü tekrar Fabia I seviyesine mi indirmişler?
Biraz araştırdım evet doğruymuş 46 mm daha yüksek 7 mm (!) daha uzunmuş ta ! çok enteresan bu ölçülerle bagaj hacmi 54 dm3 artmış. Aslında artan bir şey yok.Fabia1 de arka tekerlek hizasında artan boşluk bir kapakla kapalıydı, Fabia II de bu kapaklar yoktu. Fabia III' tede yok. Peki aracı basık yapınca ne kazancı oluyor. Rüzgar sürtünmesimi azalıyor yada  bizim bilmediğimiz bir sorunumu ortadan kaldırıyorlar. HB' ye alışmışım orta dikiz aynasından bakınca tüm arkayı kesiksiz görüyordum. Şimdi arka bölüme o kadar kötü bir eğim verilmişki zaman zaman yokuş inerken arkadan 10 metre ötesini görmek mümkün değil. Bunca çeşit araç kullandım yağmurda arka camını kendi kendine çamura bulayan bir dizayna ilk defa şahit oluyorum. HB' de böyle bir sorun yoktu. Şu an Ankara baya yağmurlu şantiyeden eve geldim 14 km.Arka camı temizlemekten depoda su kalmadı. Bu çamur nereden geliyor keşfedemedim.

Basıklık belki ferahlığı düşürebilir ama daha sportif ve güzel görüneceği kesin. Şu an piyasada da bu tarz araçlar revaçta (fiesta, clio..)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu fotograflik muhabbetini kasap anneannem 93-94 senesinde favoritle piyasaya surmustu. Benim fotograflarimi favoritin torpidosuna uhuyla yapistirmisti......
On numara alet de neden rs i yok? Hepten aile arabasi oldu skoda