škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia [Fabia III] konu başlığı

turker · 428 · 128127

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 mpi nedir ya? Motorunu vermesinler 10 lira ucuza versinler bak oyle olur :D ben ona takarim bi makine ;)

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSİ motorun 110 beygir yeni versiyon  olarak gelmesi enteresan olmuş biraz. Golf de bile 105 beygirlik kullanılıyor hala.

Çevrimdışı abay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;503863
1.2 TSİ motorun 110 beygir yeni versiyon  olarak gelmesi enteresan olmuş biraz. Golf de bile 105 beygirlik kullanılıyor hala.

İnşallah fiyatı da makul olur. Poloya yakın bi fiyatla gelirse benim için hayal kırıklığı olur.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;503588
Style da anahtarsız çalıştırma standartmı bana mı öyle geliyor?

Evet öyle görünüyor ama manasız bir sinekten yağ çıkarma durumu bence.

ki ben anahtarsız girişi de koysalar daha çok kar edeceklerini düşünüyorum çünkü araba da o sistem için gerekli donanımın çoğu olacak ve fiyat 1000 tl fark ederdi en fazla.

Ama satın alan kişi için anahtarsız girişin olması çok daha cezbedici bir durum ve o sistemin hatrına o bin tlye kıyardı hatta dikkatini bile çekmezdi diye düşünüyorum.

o sistemi beyni düğmeleri felan koyduktan montajını da yaptıktan sonra anahtarsız girişi de eklemek çok maliyetli olmazdı bence ve fiyatına da maliyetinden fazla bir miktar çok rahat yansıtılırdı.

Mesela rakibi clio hb de üst versiyonda standart olan bir özellik, yeni araba alacak bir kişi karşılaştırma yaparken fabia bir tık geride kalacak bu sebeple.

Bence daha vahim başka durumlar var;

Mesela far sensörü var ama yağmur sensörü yok, avrupada donanımlarda park sensörleri ve hız sabitleyici ve opsiyon olarak şehir içi güvenlik sistemi, perde hava yastığı hız limitörü felan var ama burda donanım listesinde yok belki opsiyon olarak olacak ama bu tarz araba alanların özel sipariş araba yaptıracağını ve 3-4 ay bekleyeceğini ve bu opsiyonlardan doğacak fiyat artışını göze alacağını düşünmüyorum. Mesela geçenlerde şahit olduğum bir kaza sonucu benim için perde hava yastığı bir arabada olmazsa olmaz donanım oldu en azından üst versiyon için çünkü mahalle içinde ara sokakta düşük süratte araç sürerken bile hayatınızı kurtarabiliyor perde hava yastığı.

Aracın liste fiyatını düşük tutmak için opsiyonlardan kısıp soyup soğana çeviriyorlar, sen yap bir üçüncü paket içi full olsun fiyatı belli olsun az getir veya sadece siparişle getir ama müşteri internet sitene girince görsün öyle bir seçenek olduğunu, fiyatı düşürelim derken aracın popülaritesine darbe vuruyorlar.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2015, 15:07:39 Gönderen: hosukoglu »

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
fiyatlar biraz fazla geldi bana sizlerin fikirleri neler 1.4tdi style manuel 57900.. tabi dolu bi araç ama gerek varmıydı ?

Çevrimdışı abay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;504031
fiyatlar biraz fazla geldi bana sizlerin fikirleri neler 1.4tdi style manuel 57900.. tabi dolu bi araç ama gerek varmıydı ?

Polodan daha fazla fiyat belirlemekle ne amaçlamışlar anlamadım. İkinci el piyasası garanti olan polo varken bu fiyatlara fabia alan çok az olur.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aklı olan o fiyatlara o arabayı almaz rapid varken ikinci elde temiz Octavialar varken 58000 tl ye kim napsın fabiayı

Çevrimdışı Denetlemeci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamamen fiyaskooo bu fiyatlara fabia yerine rapid alınır ama bildiğim kadarınca fiyatta anlaşamadıkları için bu kadar geç saatte açıklandı ve beklenenin aksini yapmadı skoda yetkililerine tek diyeceğim hiç yakışan rakamlar yook...

isteyen bu yazımı eleştirebilir...

Çevrimdışı bulentcandan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son zamanlarda bu otomobil firmaları iyiden iyiye saçmalamaya başladı. Fiyatlara bakıyorsunuz; uçmuş, arabalara bakıyorsunuz;  elle tutulur donanımlar eksik...

Fabia, B segmenti otomobildir.  Şehir içi çarpışma önleme sistemi standart olmalı, opsiyon olarak yağmur sensörü olmalı, kör nokta uyarı sistemi olmalı, otomatik park sistemi olmalı...

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;504031
@melo_32_75;504031,
Aynen katılıyorum.İsterse dolu olsun fabia III HB için korkunç fiyatlar Sadece bu model değil Oktaviasi rapiti vb. diğer modellerde de fiyatlar korkunç. Belki alınan vergilerde etken ama işin tadını iyice kaçırmışlar. Elinde diğer fabia 1 ve 2 olanlarda 2. elde sıçrama yapar bu fiyatlarla........

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ALTINPINAR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Küçük otomatik araba araştırıyorum, eşim kullanacak. Aklımda VW grubu arabalar var. Geçenlerde Skoda' nın sayfasına baktım Fabia yoktu. Bugün bir daha baktım, fiyatlar bugün açıklanacak falan yazıyor. ilgilendiğim model 1,2TSI, DSG. Çok anlamasam da, tahmin ediyorum; motor, şanzuman polo ile aynı, dış tasarımı da güzel olmuş. Ibiza, Polodan %11 daha ucuz, bu da ikisinin ortası olur dedim, max. 48bin' lerde bir rakam bekliyordum. Hatta fiyatlar düşük olursa dizel otomatiğe bile dönebilirim hesabı yapıyorum.
Adamlar bir açıkladı, Polo' dan 500TL ucuza satışa çıkardılar ya arabayı. birisi bana diyebilir mi polo alma bunu al diye, ama sebebiyle beraber. kaldı ki Polo' da standart olan yokuş kalkış sistemi bu araçta var mı yok mu belli değil. güvenlik kısmında anlatmışlar, ama iki donanım seçeneğinde de yok. sırf bu yüzden Yaris' ten vazgeçtik biz :)
Gerçi Polo' da da yan hava yastığı yokmuş, şimdi karşılaştırırken dikkatimi çekti.
Iıh, bu rakamlarla olmamış bence

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuş fiyat bakimindan Skoda yi almış çoktan.
elegance=ugurcnplt