škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia [Fabia III] konu başlığı

turker · 428 · 128353

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polo 1.0 dan daha iğrenç olamaz...resmen " madem 1.0 aldınız çekin cezanızı" der gibi araba üretmişler, şaka gibi de 4 camı elk yapmışlar.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı askeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;507184
Bugün aracı inceleme şansı buldum nihayet :) Statik bir incelemeydi tabi. Test sürüşü yapmadım. Aracın malzeme kalitesi maalesef iyi değil. Yumuşak bir yer yok. Her taraf sert plastik dolu. Kapı içlerinde bir kaplama dahi yok. İşçilik fena değil. Montaj konusunda iyi iş çıkarmışlar. Oturma pozisyonu en altta bile biraz yukarda kalıyor. Bagaj güzeldi. Sınıfının en genişlerinden. İç hacim genişliği konusunda da bir problem görmedim. Arka diz mesafesi sınıfına göre gayet iyi. Dokunmatik ekranı gayet güzel çalışıyor. Başarılı bir kullanımı var. Dokunmatiği hassastı oldukça. Ben çok beğendim. Ekran büyüklüğü de güzeldi. Aracın içine ayrı bir hava kattığı kesin. Direksiyon simidinde kullanılan deri birazcık sert gibi geldi. Bir Vw kalitesinde değildi bence. Sürücü camı haricinde diğer camlarda ki tek dokunuş olayını bitirmeleri akıl alır gibi değil. Avrupa' lı bir üretici için radikal bir karar. Araç, Skoda' nın önemsediği ve volüme modellerden birisi olmasına rağmen maliyet kaygısıyla üretilmiş ve bence bu hiç hoş bir şey değil. Gelelim İ20 ile mukayeseye. Benzinli Otm. motorları karşılaştırdığımda Fabia açık ara önde bence. Dizel manuellerde eşitler. Baz motorlarda ise ( 1.0 ve 1.2 ) İ20 daha üstün. İç hacim, kalite, oturma pozisyonu, aracın size verdiği tokluk hissi, tasarım konularında İ20' nin bariz üstünlüğü var. Yalıtım konusunda da İ20' nin üstünlüğü olacağını düşünüyorum. Çünkü aracın yalıtımı Polo' dan bile daha iyi. Kısacası benzinli otm. kombinasyonlu motorlar haricinde İ20 Fabia' dan üstün arkadaşlar. Tabi bu benim kendi yorumum. Avrupa' da ve Dünya' da yıldızı yükselen iki marka arasında galip Hyundai bence. Bu yorumlarımı Hyundai' da çalışan bir Skodasever olarak yaptım.
Belki Hyundai çalışan biri olarak sana bir sorum var i20 te ne zaman i30 daki gibi 7 ileri vitesse geçiş yapcak mi yok bu eski motor ve eski şanzıman devam mi

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: askeceli;507195
Belki Hyundai çalışan biri olarak sana bir sorum var i20 te ne zaman i30 daki gibi 7 ileri vitesse geçiş yapcak mi yok bu eski motor ve eski şanzıman devam mi

Yıl sonuna doğru gelebilir ;) Ama henüz net bir tarih yok.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;507186
İ20 nin ön tasarım içi hoşuma gitti ancak c stunundaki piano black trime gözüm bi alışamadı gitti. Güzel bulmayan tek ben miyim.
C sütunundaki o piano black çirkin değil de çok gereksiz geliyor gözüme.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ist yolunda giderken gözüme çarptı, gidip baktım fabiaya. Kapı kolları vw üst segmentten seçmişler, ilginç. Bu kollar jettada yok, octi, passat, superBde var.direksiyon ve göğüs, fazlasıyla sade, torpido, f2 gibi bayağı büyük ama tek hacim olduğundan kullanışlı değil.vitesin önünde kart koyma yuvası koymuşlar, yeri çok saçma, bardaklıkların ikisi de eşit değil, gizli göz hiç yok, arka kapı cepleri çok hoş, mercekli farlar mükemmel, bagajda kenar eşya gözleri iyi düşünülmüş, sinyalli aynalar şık. İç hacim fabia1 den de, fabia2 den de küçük. Müzik sistemi yerine yakışmış ama aux, usb var mıydı unuttum, yoksa büyük eksiklik. Sonuç olarak zengin donanımlı fabia2 den sonra bayağı zayıf... Başlangıç fiyatı da çok yüksek...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;507662
Bugün ist yolunda giderken gözüme çarptı, gidip baktım fabiaya. Kapı kolları vw üst segmentten seçmişler, ilginç. Bu kollar jettada yok, octi, passat, superBde var.direksiyon ve göğüs, fazlasıyla sade, torpido, f2 gibi bayağı büyük ama tek hacim olduğundan kullanışlı değil.vitesin önünde kart koyma yuvası koymuşlar, yeri çok saçma, bardaklıkların ikisi de eşit değil, gizli göz hiç yok, arka kapı cepleri çok hoş, mercekli farlar mükemmel, bagajda kenar eşya gözleri iyi düşünülmüş, sinyalli aynalar şık. İç hacim fabia1 den de, fabia2 den de küçük. Müzik sistemi yerine yakışmış ama aux, usb var mıydı unuttum, yoksa büyük eksiklik. Sonuç olarak zengin donanımlı fabia2 den sonra bayağı zayıf... Başlangıç fiyatı da çok yüksek...

Makyajlı fabia 2 ?zengin donanım? 404 not found...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen; baktığım fabia3; 1.0 ambition du, yani en boşu... Benim şimdiki de ambition, o da boş... İkisini üretim yıllarını göz önüne alarak karşılaştırdığımda , şimdiki zayıf.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;507734
Aynen; baktığım fabia3; 1.0 ambition du, yani en boşu... Benim şimdiki de ambition, o da boş... İkisini üretim yıllarını göz önüne alarak karşılaştırdığımda , şimdiki zayıf.

Hayırdır abi 5inch dokunmatik ekranın,espn, çoklu çarpışma frenin,hill holdun falan mı var nası senin araban bu donanımlardan daha zengin :)

Çevrimdışı yucelkır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;507709
Makyajlı fabia 2 ?zengin donanım? 404 not found...

Koltuk altı çekmeceleri unutmuşsun usb girişi var akıllı telefonla entekre müzik sistemi ve perde hava yastıkları ve 6 hoparlör ve Çarpışma testlerinden 5 Yıldız
Ve
Yorgunluk tespit sistemi
Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC)
Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Hidrolik Fren Asistanı (HBA)
Motor Çekiş Kontrol Sistemi (MSR)
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL)
Elektronik Stabilite Frenleme Sistemi (ESBS)
Direksiyon Yönlendirme Tavsiyesi (DSR)
Çoklu çarpışma freni (Multi Collision Brake)
Elektronik Diferansiyel Dağıtıcısı (XDS)
Bunlarıda unutmuşsun sanırım

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yucelkır;507754
Koltuk altı çekmeceleri unutmuşsun usb girişi var akıllı telefonla entekre müzik sistemi ve perde hava yastıkları ve 6 hoparlör ve Çarpışma testlerinden 5 Yıldız

Ve

Yorgunluk tespit sistemi

Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC)

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)

Hidrolik Fren Asistanı (HBA)

Motor Çekiş Kontrol Sistemi (MSR)

Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)

Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL)

Elektronik Stabilite Frenleme Sistemi (ESBS)

Direksiyon Yönlendirme Tavsiyesi (DSR)

Çoklu çarpışma freni (Multi Collision Brake)

Elektronik Diferansiyel Dağıtıcısı (XDS)

Bunlarıda unutmuşsun sanırım

Boş donanımda bluetooth falan yok galiba ambitionla karşılaştırdı Engin abi. Direksiyon yönlerdirme tavsiyesi nedir acaba şahsen biri bana direksiyonu şöyle tut şöyle çevir dese uyuz olurum akıllı arabada bi yere kadar

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;507756
...Direksiyon yönlerdirme tavsiyesi nedir acaba şahsen biri bana direksiyonu şöyle tut şöyle çevir dese uyuz olurum akıllı arabada bi yere kadar
İnadım tutar, tam terse çeviririm, kaza yaptırır bana. Emniyet kemeri için ding dong yapsın yeter. :rm::D:hanz:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;507757
İnadım tutar, tam terse çeviririm, kaza yaptırır bana. Emniyet kemeri için ding dong yapsın yeter. :rm::D:hanz:

Vagcomla kapanıyo abi oda sıkıntı yok[emoji2][emoji106]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;507759
Vagcomla kapanıyo abi oda sıkıntı yok[emoji2][emoji106]
Hangisi kapanıyo? Direksiyon bıdıbıdısı mı yoksa emniyet kemeri ding dongu mu?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;507762
Hangisi kapanıyo? Direksiyon bıdıbıdısı mı yoksa emniyet kemeri ding dongu mu?

Bizde direksiyon şeysi yok ya abi olsa oda kapanır ama baya şey var bi far açık uyarısını kapatamadım ben kapat deyince anahtarı çeker çekmez ötüyo bu seferde[emoji2]