škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüce Oto'nun Yetkili Servis Kontrolü

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb2011

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Arkadaşlar,

Herhangi bir sorum olmayacak. Sadece yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim.

Bundan bir kaç ay önce, (olayın özellikle üzerinden biraz zaman geçtikten sonra paylaşmayı doğru buldum) kuvvetle muhtemel servise bıraktığım telefon bilgisine ulaşarak, İstanbul'da bulunan bir danışmanlık şirketinden telefon geldi. İsim soy-isim vs doğrulamasından sonra söz konusu danışmanlık şirketi Yüce oto adına yetkili teknik servislerin tetkiki ve yetkinliğini sınamak adına gizli müşteri olmam teklif edildi. Gelen teklif, eğer yakın bir zamanda servise gideceksem, aracıma bazı gizli kusurların ekleneceği ve serviste bunların bulunup bulunamayacağı bulunduğu takdirde nasıl ortadan kaldırılacağına yönelikti. Ve servis sırasında yanımda sivil giyimli teknik ekipten birilerinin bana refakat edeceğine yönelikti. Eğer kabul edersem servis ücretinin 100TL'sini Yüce oto tarafından karşılanacağı da belirtildi. Gelin görünki, servise bu gelen tekliften hemen önce gitmiştim :)
*telefon görüşmesinden sonra emin olamayıp internetten danışmanlık şirketini araştırdım. Hakikaten böyle bir firma var mı yok mu diye.. Varmış.. :) )

(Bu olayı yaşamamış olsaydım da, aracımın garantisi bitmiş olmasına rağmen yetkili servisi tercih etmeyi doğru buluyorum. Tanıdık bildik özel servise gitseniz dahi adamın işe aldığı çalışanın işi nekadar iyi bilip bilmediğinden emin olunamaz. E mekan sahibinede arabanın altına sen gir diyemezsin.. )
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2014, 10:48:29 Gönderen: Superb2011 »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu çalışmaya ben aracımda 90.000 bakımında katıldım. Yanlız size eşlik eden kişi teknik uzman falan değil ek iş olarak anketörlük yapan birisi, elinde bir arıza ve şikayet listesi var, bu şikayet ya da arızaların herbirinin bir puanı var. Gelen arkadaş listedeki arızalardan haberdar değildi, o arızaları ampül gevşetmek, lastik basınçlarını düşürmek gibi arızalar, bu arızaları siz servise birlikte gittiğinizde söylemiyorsunuz sadece cruise control de garip sesler geliyor deyip aracın kmsini önceden fotoğraflıyorsunuz böylece test sürüşü yapılmış mı diye kontrol de edilmiş oluyor. Aracınızı teslim almaya geldiğinizde yanınızdaki eleman kendisini tanıtıyor ve yapılan sanal arızaları tamir düzeltme yapılıp yapılmadığını gerekli bildirimler yapılmışmı onları soruyor kontrol ediyor. Ben plaka lambalarını gevşetip, torpido aydınlatmasını  kapı aydınlatmasını söktüm. Buna benzer yarattığımız beş arızanın servis 2sini çözemedi aslında ama gelen adam pek anlamadığından hmm tamam deyip tikleri attı açıkcası. Ben de çok karışmadım çok sevdiğim bir servis olduğu için. Adam kendini tanıttığında servis alarma geçiyor ama görseniz, heyecan oluyor denetleme var diye. Neyse velhasıl bu denetleme işleminde uzmanlar kullanılmıyor düşündüğünüz gibi kullanılsa çok sağlıklı data gelirdi. Bu arada servis hiç beklemediğim şekilde torpido lambasının olmadığını anlayıp hemen yapmış takdir ettim. Test sürüşü de yapılmış (Plaka lambaları, kapı aydınlatmasını atlamışlardı ancak. İşlem sonunda nakit olarak size 100 TL veriliyor.