škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI DSG Racechip

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
600 lira yazılıma vermez milletimiz 1000 liraya box alır akıl sır ermiyor vallahi

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;496194
Zaten takar takmaz bozmuyor, belli bir süre sonra arızalar ortaya çıkıyor.

Arızalar ortaya çıktıktan sonra yapacağınız tamirat işlemlerini kısa metraj film olarak çevirmenizi bekliyoruz artık

bu benim skodadan aldıgım 2 ci araç öncekindede stage 2 kullanıyordum ondan önce toyota corolla 1.4 tdi vardı ondada kullanıyordum burda bilip bilmeden konuşan çok arkadaşımız var ben ürünü ne alıyorum nede satıyorum sadece kullanıcıyım hor kullanırsan her araba yorulur eski aracımı 90binde sattım izmirde suan araç kullanıcısıylada konuşuyoruz hiç bir sıkıntı yok

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;496185
Baran Bey ben videolarda şu bahsettiğiniz "parçalanmış 2.0 TDI Passat"ı göremedim.

videonun içinde passat var demedim zaten

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;496207
600 lira yazılıma vermez milletimiz 1000 liraya box alır akıl sır ermiyor vallahi

box alma sebebini söyleyeyim kardeşime ş.urfada yaşıyorum yazılım yapmıyorlar burda yapanda ehli degil cupra var arkadaşda 1.4 tsi 180 gb 480 tl ye yaptırdı s4 de 5.8 5.9 devirlerde gaz kesip yeniden açıyordu orjinal yazılımı bulmak için bayagı ugraştık işin sonu almanyaya kadar uzandı ondan fazla yaklaşmıyorum takması pratik sıkıntı olursa tık diye çıkıyor alman malı neyin nesi oldugu belli daha saglıklı

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;496218
box alma sebebini söyleyeyim kardeşime ş.urfada yaşıyorum yazılım yapmıyorlar burda yapanda ehli degil cupra var arkadaşda 1.4 tsi 180 gb 480 tl ye yaptırdı s4 de 5.8 5.9 devirlerde gaz kesip yeniden açıyordu orjinal yazılımı bulmak için bayagı ugraştık işin sonu almanyaya kadar uzandı ondan fazla yaklaşmıyorum takması pratik sıkıntı olursa tık diye çıkıyor alman malı neyin nesi oldugu belli daha saglıklı

Ozman mantıklı ama box işi cidden sıkıntı çıkarabilitesi çok yüksek bir işlem riski değer mi bakmak lazım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;496214
videonun içinde passat var demedim zaten

Madem parçaladağınızı iddia ediyorsunuz o zaman kanıtını da koyun. Tabii taktığınız cihazla 2.0 tdi Passat'ı nasıl parçaladınız orasını hiç anlayamadım zaten. Parçaladığınız Passat'ın ya bundan haberi yoktu ya da şoförlük konusunda çok ciddi problemi vardı.

Bu tarz durumlarda afaki konuşmayı sevmem, forum ahalisi gayet iyi bilir; aynı zamanda afaki konuşulmasını da sevmem.

Stock 2.0 TDI Passat ya 140 ya da 177 lik olmalı. Racechip ile aracınız için vaat edilen maksimum hp değeri ise 133 hp ki bakın özellikle belirtiyorum bu vaat edilen, bu değere ulaşıldığına dair kendi sitelerinde herhangi onaylı bir döküman yok. Passat hacim olarak da aracınızdan büyük. 0-100 değeri ise aracınızdan takriben 2,5 saniye daha iyi.

Tüm bunlara rağmen hala Passat'ı parçaladığınızı iddia ediyorsanız size diyecek birşey yok, sizi ciddiye alacak bir durum hiç yok, racechip'in zararlı etkilerini de size anlatmaya gerek yok zira siz bir kere 'inanmışsınız' zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi 105 hp stock superbler 0 dan 100 e 12.2 saniyede çıkıyor ne eksik ne fazla. Çok çok iyimser düşünürsek box 10 a indirmiş olsa bile -ki bu çok zor- 140 lık passat bile superbin içinden geçer. 170 liği söylemiyorum bile. Bir makyajlı superb kullanıcısı olarak nacizane yorumumdur.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;496212
bu benim skodadan aldıgım 2 ci araç öncekindede stage 2 kullanıyordum ondan önce toyota corolla 1.4 tdi vardı ondada kullanıyordum burda bilip bilmeden konuşan çok arkadaşımız var ben ürünü ne alıyorum nede satıyorum sadece kullanıcıyım hor kullanırsan her araba yorulur eski aracımı 90binde sattım izmirde suan araç kullanıcısıylada konuşuyoruz hiç bir sıkıntı yok

Corolla tdi?! Wtf?! Haykirdim su an. Harbidende bilmiyomusuz ya benim araba da fabia 1.4 d4d mis.

Bunca yildir film cekerim ama kusura bakmayinda videonuzu bastan sona 2 kere buyuk bir sabir ve dikkatle izledim bir saniyesinde bile patir kutur giden bir araba goremedim... Hani şaşmaz-çamin filmlerindeki giden araba anlayisi bundan cok daha farkli. Tabi sayine gore iyi gidiyo. Ama stock bir 1.6tdi dan cok da farkli degil.

Urfada yazilim isine gelince. 480₺ ye yazilim olmaz. Olsa olsa beynin icine mikili film yuklemislerdir. Urfada yoksa bir haftasonu adanaya gidip yapilabilir ya da ankaraya gidip yapilabilir. Araba sevdasi boyle birseydir yemez yedirir icmez icirir zamaninizi paranizi enerjinizi harcarsiniz. Hic bisey yapamasaniz beyni sokup gonderseydiniz.

Şaşmaz-çam dan selamlar. Aracinizin bu haliyle de milletle pek kapismanizi onermem ufaliyiverirler valla yazik olur hayallerinize. Ama benim 1.4 fabiayla yurursunuz iste keyifli olur

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;496224
1.6 tdi 105 hp stock superbler 0 dan 100 e 12.2 saniyede çıkıyor ne eksik ne fazla. Çok çok iyimser düşünürsek box 10 a indirmiş olsa bile -ki bu çok zor- 140 lık passat bile superbin içinden geçer. 170 liği söylemiyorum bile. Bir makyajlı superb kullanıcısı olarak nacizane yorumumdur.

170 e lafımız yok k&n hava filitresi racechip ile 140 geçiyor zaten bi passat yakaladıgımda ilk işim video çekmek olucak :)

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;496239
Corolla tdi?! Wtf?! Haykirdim su an. Harbidende bilmiyomusuz ya benim araba da fabia 1.4 d4d mis.

Bunca yildir film cekerim ama kusura bakmayinda videonuzu bastan sona 2 kere buyuk bir sabir ve dikkatle izledim bir saniyesinde bile patir kutur giden bir araba goremedim... Hani şaşmaz-çamin filmlerindeki giden araba anlayisi bundan cok daha farkli. Tabi sayine gore iyi gidiyo. Ama stock bir 1.6tdi dan cok da farkli degil.

Urfada yazilim isine gelince. 480₺ ye yazilim olmaz. Olsa olsa beynin icine mikili film yuklemislerdir. Urfada yoksa bir haftasonu adanaya gidip yapilabilir ya da ankaraya gidip yapilabilir. Araba sevdasi boyle birseydir yemez yedirir icmez icirir zamaninizi paranizi enerjinizi harcarsiniz. Hic bisey yapamasaniz beyni sokup gonderseydiniz.

Şaşmaz-çam dan selamlar. Aracinizin bu haliyle de milletle pek kapismanizi onermem ufaliyiverirler valla yazik olur hayallerinize. Ama benim 1.4 fabiayla yurursunuz iste keyifli olur

Bişey biliyormuş havasında car car konuşuyorsun ben burdan kalkıp adanaya gittim diyelim yazılımı attım aracımı dün servise götürdüm vites topuzunun nikrlajı kalkmıştı sagolsunlar komple topuzu degiştirdiler bide yazılım güncellediler yeni özellik gelmiş bu arada yüksek hızda frene abanınca dörtlü falan yakıyor ordaki çalışan dediki abi iyiki yazılım atmamışsn yazılım atsan güncelleme yapınca silinecekti e silindi diyelim her 15 bin km bir adanaya gidip yazılımmı atacam biraz mantıklı konuşun lütfen

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;496307
Bişey biliyormuş havasında car car konuşuyorsun ..

Sizin bildiginiz kadar benim unuttugum var emin olun.
Simdi uzadiya aciklardim size bu durumu ama sonra agir gelir 3 gun karin agrisi cekersiniz. (Yine dayanamadim hic bisey yapamiyosaniz icinizde kurt oluyosa yukletmeyin yeni surum bunu da mi ben soyliyim?)
Bol sans heee heee bisey biliyomus gibiyim ben zaten bilmiyorum ki bisey..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;496306
170 e lafımız yok k&n hava filitresi racechip ile 140 geçiyor zaten bi passat yakaladıgımda ilk işim video çekmek olucak :)

Hakikaten mesajlarınızdan ne derece bilgili olduğunuz anlaşılıyor. K&N ile ne kadar hp kazancı elde ettiğinizi düdüşünüyorsunuz? Yukarıda teknik bilgileri verdim hala inatla olamayacak birşeyi iddia ediyorsunuz. Dedim ki racechip bile maksimum 133 hp diyor, ki yine dedim ki bunu verdiğine dair onaylı bir belge yok. En basitinden bir dyno test sonucu dahi yok. Üstüne k&n ile minimum 8 hp falan almış olmanız lazim ki o da imkansız. Bunu da kafadan atmıyorum zira belli bir süre ben de kullandım k&n ve 1-2 hp alırsanız öpüp başınızın ustune koyun. Şu an aracımda 850-TL'lik BMC hava filtresi var, aracınıza bunu taksanız bile o kadar hp alamazsınız. Kısacası yazdıklarınız bilimsel olarak imkansız.

Araç parçalamaya gelince; vallahi bazen ben de ne BMW 3.20d'ler, ne 180'lik İnsignia'lar, ne Scirocvolar parçaliyorum; ama ne yazik ki ben hunu yaparken onların haberi olmuyor...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kisacasi bu race chip olayi icin; anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az diyorum.
Race chip mi takiyosunuz gatalizor mu girdiriyosunuz okuyup ufluyo musunuz bilemem. Bana ne benim arabama mi takiyosunuz sanki. Yapin engin tecrubelerinizle istediginizi. Biz az bilgimizle bu isleri yapiyoruz

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence zakmet edip.anlatmaya veri ve bilgi paylasmaya gerek yok.

Bu arkadas dese ki imkanlarim yuzunden box aldim, eskisine gore canlanma var. Saygim sonsuz olur. Ama bu isle ciddi olarak ugrasan kisilere siz bisi bilmiyorsunuz en dogru benim dedigim dedik tarzi yaklasim cidden cok kotu. Bir de bilmediginiz konularda kendinizi komik duruma dusuruyorsunuz. Yok 2.0 tdi geciyorum yok k&n ile hp aliyorum vs.

Bence daha fazla ciddiye alip cvp yazmayin. En iisi box dir deyip gecelim