škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput koruma yapilmali mi?

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551042
Dediğim gibi büyük konuşmak istemiyorum, ama 400 liraya Llumar kaput filmi imkansız gibi bir şey. Yarım kaput gibi yanlış anlaşılma falan yok değil mi?

Bu arada aşağıda verdiğim linkte Llumar İstanbul yetkili uygulama merkezleri var. Bahsettiğiniz yer bu listede var mı?

http://www.akmanlargrup.com.tr/uygulamamerkezleri.html

Verdiğiniz linkte 2. Sırada yer alan AFM. Tam kaput olarak konuştuk.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;551046
Verdiğiniz linkte 2. Sırada yer alan AFM. Tam kaput olarak konuştuk.

Listede ana bayii olarak görünüyor, o zaman ana bayii olmasından dolayı düşük fiyat verebiliyordur sonucuna varıyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551047
Listede ana bayii olarak görünüyor, o zaman ana bayii olmasından dolayı düşük fiyat verebiliyordur sonucuna varıyorum.

Yani yaptırılır diyorsun değilmi hocam?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat o kadar inanılmaz ki hala kesin olarak yaptırın diyemiyorum:) Yaptırsanız 5 yıllık garanti kartını mutlaka alın, fatura da kestirin, film uygulandıktan sonra da film belli olmamalı kaputta.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana 3m marka kaput filmini 250 tl fiyat verdiler

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;551064
Bana 3m marka kaput filmini 250 tl fiyat verdiler

Tam kaput mu?

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551068
Tam kaput mu?
Evet tüm kaput hatta bi marka daha vardi onu hatirlamiyom ona200 tl fiyat verdi

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı yerden oracal marka filme de 200 tl fiyat aldım. Hatta ikisinden de 2 küçük parça aldım bakarken elimde kaldı gelirken telefonun ekranına yapıştırdım kenardan dikkatli bakınca Llumar birazcık daha kalın gibi görünüyor. Orada Llumar ın başka bir modeli vardı 1200 0 dedi. Onun üzerini tel fırça ile fırçalayıp çizdi, sonra ısı tabancası ile ısıtıp çizikleri kaybederek şov yaptı :) film güneşte ısınıp çizikleri kayboluyormuş.

Çevrimdışı HakanBey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mtfylmaz;467846
superb aracımı 3 ay önce Ankara Skoda Efe'den satın aldım.Zaman zaman şehir dışı yolculukları yaptığım için kaput koruma yaptırmam gerektiğini düşünüyorum.Yetkili servisle görüştüğümde oraguard isimli bir markayla çalıştıklarını 170 mikron kalınlığın yeterli olabileceği söylendi.Kaput koruyucu yaptırıp yaptırmamakta kararsızım.Olur da yaptırırsam ilerleyen zamanlarda kaportada bir takım sorunlar yaşar mıyım (ton farkı,boyada aşınma vs gibi)
Bir de yetkili servisin uygulamış olduğu oraguard 170 mikron nasıl bir ürün?
Bu konuda deneyimleri olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Hocam formdaki abilerim daha iyi bilirler lakin bayağı araç gördüm solanlar sökülenle bilidiğim kadarıyla bi hayli pahalı :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;551073
Aynı yerden oracal marka filme de 200 tl fiyat aldım. Hatta ikisinden de 2 küçük parça aldım bakarken elimde kaldı gelirken telefonun ekranına yapıştırdım kenardan dikkatli bakınca Llumar birazcık daha kalın gibi görünüyor. Orada Llumar ın başka bir modeli vardı 1200 0 dedi. Onun üzerini tel fırça ile fırçalayıp çizdi, sonra ısı tabancası ile ısıtıp çizikleri kaybederek şov yaptı :) film güneşte ısınıp çizikleri kayboluyormuş.

O işte bir iş var o zaman. 1.200-TL'lik Llumar duymadım hiç. Ayrıca Ankara'da şu an 700-800 civarına yaptirabileceğim filmin dediğiniz özelliklere haiz olduğunu birebir gördüm.

Not:Size özel mesaj attım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;551071
Evet tüm kaput hatta bi marka daha vardi onu hatirlamiyom ona200 tl fiyat verdi

250-TL 3M hem de tam kaput hiç mümkün değil. Ukalalık gibi algılamayın lütfen. Piyasa gerçekleriyle örtüşmüyor. Kaldı ki piyasada en fazla sahtesi olan marka da 3M.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551076
250-TL 3M hem de tam kaput hiç mümkün değil. Ukalalık gibi algılamayın lütfen. Piyasa gerçekleriyle örtüşmüyor. Kaldı ki piyasada en fazla sahtesi olan marka da 3M.
Evet dediginiz fiyatlarla baya bir fark  var arada. Çakma olabilir

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;551079
Evet dediginiz fiyatlarla baya bir fark  var arada. Çakma olabilir

Şirinevlerde geçen gün uğradığım ve Llumar ' a 600 tl isteyen kişi konu sahte üründen açılınca dükkandaki bir ürünü gösterdi arkasında 3M yazıyordu. '3M yazıması 3M olduğu anlamına gelmez dedi' :)

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;551086
Şirinevlerde geçen gün uğradığım ve Llumar ' a 600 tl isteyen kişi konu sahte üründen açılınca dükkandaki bir ürünü gösterdi arkasında 3M yazıyordu. '3M yazıması 3M olduğu anlamına gelmez dedi' :)

Sonax ta tam şeffaf yarım kaput kaplama 5 yıl garantili film artı eşikler ve kapı kolları kaplama 350₺ ye yaptırdım eylülde

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550646
Hiç Llumar film yapılmış bir araç gördünüz mü? Ben Llumar film yapılmış onlarca raç gördüm, zira Llumar Ankara-Çankaya bayiisi dbydetailing'e sıklıkla uğrarım. Eğer araçta film olduğunu bilmiyorsanız ve çok ama çok dikkatli bakmazsanız kesinlikle film olduğunu anlamazsınız. Ayrıca Llumar 5 yıl sözde değil gerçek garanti vermektedir filmlere. Aracına her yıl boya koruma yaptıran biri olarak da kaputun da gayet güzel parladığını söyleyebilirim Llumar'da. Ayrıca Llumar filmde film yüzeyinde oluşan kılcal çizikleri sadece saç kurutma makinasıyla filmi ısıtarak gidermek de mümkün.
 Kendi aracınıza Oraguard yaptırmışsınız, ben de zamanında bütçe nedeniyle Oraguard yaptırdım; Oraguard film yapılmış arabada film olduğu bariz belli olur, dikkatli bakmaya bile gerek yoktur. Ayrıca daha ilk yıkamada çizikle dolar film yüzeyi, ancak polisaj ile giderilebilir, ancak yine bir yıkamada eski kılcal çizikli hali geri gelir.
 O vernik kalkmasını yaşayan arkadaşlarınız hangi marka filmi kullanmış, film çekme işlemini ehil bir yerde mi yaptırmış? Ya da boyalı bir yüzeyden mi film sökülüyormuş? Bir sürü parametre var.
 Renk farkı da oluşmaz; benim tavsiye ettiğim gibi öncesinde boya koruma yaptırırsanız, üstüne de Llumar çektirirseniz renk farkı oluşmaz. Oraguard çektirmeme rağmen benim metalik siyah aracımda dahi oluşmadı.

Merhabalar. Gördüysem de eğer sizin dediğiniz gibi ise farketmemişimdir :) Bende oraguard'dan memnun değildim zaten ondan dolayı söktürdüm. Bu Llumar markasının nerede nasıl güzel yapılacağını biliyorsanız sizden yardım almak ve yerinde görmek isterim. Vernik kalkmasını yaşanların markalarını hiç sormadım ama biri volvo biri de bmw servisinde yapılan filmlerdi. Zaten bu iki örnek beni çok korkuttu filmlere karşı. Benim kişisel görüşüm güneş altında kalan bir araçta eğer film varsa film olmayan yere göre film söküldükten sonra kesinlikle renk farkı olacağıdır. Tabi ki bunu deneme şansım olmadı hiç ama benim mantığım öyle düşünüyor.Halen 5-6 yılda 15-20 tane gelecek taş için bu kadar büyük bir yatırım yapmak içime sinmiyor. ama inşallah pişman olmayız :)