škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput koruma yapilmali mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet ben tek yer öneriyorum işçiliğinden emin olduğum için. dbydetailing Berkay, benim aracın boya koruma detaylı iç temizlik vb. işlemlerini de o yapıyor. Aracıma cam filmi uygulayan Llumar Ankara bayiisi Salih de artık Berkay'ın dükkanında hizmet veriyor. İşçiliği 10 üzerinden 10'dur. Cam filmi ve kaout filmi işlemlerini o yapıyor.

Renk solması konusuna gelince; daha önce de yazdım benim aracımın kaput filmini geçen sene söktürdüm. 3 yıldan sonra en ufak bir solma, renk farkı olmadı. Burada önemli olan filmden önce kaputa boya koruma yaptırmak.

Film kaliteliyse, iyi bir işçilikle yapıldıysa, boyalı kaputa uygulanmamışsa ve söküm işlemi de Salih gibi ehil biri tarafından yapılırsa vernik atması falan olmaz.

Tabii bunlar benim tecrübelerim ve fikirlerim; karar size ait.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 haftalık sıfır aldığım aracıma Dby detailingte nano boya koruma+cam filmi+ komple iç aksam koruma yaptırdım. Yaptırmaya gerçekten niyetliyseniz aracınızı Berkaya şüphe etmeden teslim edebilirsiniz.

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551110
Ahmet ben tek yer öneriyorum işçiliğinden emin olduğum için. dbydetailing Berkay, benim aracın boya koruma detaylı iç temizlik vb. işlemlerini de o yapıyor. Aracıma cam filmi uygulayan Llumar Ankara bayiisi Salih de artık Berkay'ın dükkanında hizmet veriyor. İşçiliği 10 üzerinden 10'dur. Cam filmi ve kaout filmi işlemlerini o yapıyor.

Renk solması konusuna gelince; daha önce de yazdım benim aracımın kaput filmini geçen sene söktürdüm. 3 yıldan sonra en ufak bir solma, renk farkı olmadı. Burada önemli olan filmden önce kaputa boya koruma yaptırmak.

Film kaliteliyse, iyi bir işçilikle yapıldıysa, boyalı kaputa uygulanmamışsa ve söküm işlemi de Salih gibi ehil biri tarafından yapılırsa vernik atması falan olmaz.

Tabii bunlar benim tecrübelerim ve fikirlerim; karar size ait.

Bu dediklerinizden sonra ben filmden ziyade iç detaylı temizlik ve boya koruma kısmı dikkatimi çekti. O iki işi gerçekten hakkıyla yapan bir yer arıyorum. Çünkü AND'da ki adamlardan memnun değilim çok sallayarak yapıyorlar. Sizin de en az benim kadar titiz olduğunuzun farkındayım mesajlarınızdan :) Sitesinden baktım şu anda galiba tadilattalar. Ama açıldıkları anda gidip bu konularda bilgi ve fiyat araştırması yapmak ve sonrasında da uygulatmak isterim. Ender bey gönderdi diyeyim mi :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
And'dakiler berbat ötesi. Zamanında aracı oraya servise götürdüm, özellikle yıkamayın dedim, gitmişler fırçayla arabayı yıkamışlar, araba resmen haritaya dönmüştü. Plazanın sahibiyle gorüştüm dedim bu arabanin boya korumasını mahvettiniz, yeniden yaptıracağım, siz ödeyeceksiniz. Ara yol olarak dediğiniz yerde yaptıralım dediler. Evet demek gafletinde bulundum. Arabayı resmen katlettiler, her tarafı hare içindeydi. Daha sonra tekrar boya koruma yaptırmak zorunda kaldım.

Berkay'ın tadilat işi bitti, şu an yeni yerinde hizmet veriyor. Kolay kolay kimseye referans olmam, ama Berkay'a rahatlıkla kefil olurum. Benim yönlendirdiğimi de tabii ki söyleyebilirsiniz:)
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2015, 09:09:58 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlattık ama başlık kalabalığı olmasın..

Arkadaslar bu ön kaputtaki taş izleri ve çizikler için internette Color N drive rötuş takımı dolaşıyor. Acemi uygulamalar için bile mükemmel sonuç veriyor diyorlar. Acaba sizlerden kullanan var mı tavsiye edersiniz misini? Nette satılıyor,YouTube da videoları falan var

http://www.hepsiburada.com/ford-kuga-renk-kod-buz-beyazi-7vtawwa-color-n-drive-tas-izi-ve-cizik-rotus-sistemi-p-OTFOKUB74051BSC