škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Cd Çalar

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;468160
@alperen,
Track=Audio CD yani analog olarak kaydedilmiş CD demek. Bunu sayısala çeviriseniz  (.WMA) uzantılı müzik olur ve yaklaşık kapladığı alan Analog kayıtla aynıdır ve zaman olarak 3 dk. kayıt ~30 Mb kadar alan kaplar.Bizim Fabia' ların Symphony radyoları analog radyo CD çalarlardır. MP3 için gerekli kod çözücüler yoktur. Bu nedenle hiç boşuna uğraşmayın. Audio CD' ler BS' da Track 1,-Trac 2,-------Track n. olarak görünür. Tek çözüm çakmaklara takılan FM bandı vericilerdir(transmitter-Sender) ve bu vericilerde SD bellek kartı Mp3-4-5 kod çözücüler vardır ve radyo FM bandında boş bir frekansa ayarlayarak (Hem vericiyi hemde alıcıyı) rahatlıkla dinleme yapabilirsiniz.
Ancak şunuda unutmamak lazım Sonuçta MP3 ve daha gelişmişleri aslında örnekleme yaparak sıkıştırma yaparlar ( ~ 1/9- 1/10 oranında sıkıştırır) ve bu bu nedenlede asla ve asla yapılan MP3 kayıtları hangi mükemmel prg. kullanırsanız kullanın, VMA veya trac kayıt gibi olamaz. Frekans spectrum' unda ciddi kayıplar vardır. Ses incelir, bass sesler metalikleşir ve ciddi bir dip gürültüsü oluşur.
Şahsen uzun yolculuklar dışında Mp3 kayıt dinlemem, Mp3 çalarlara verilen paralara çok acırım ve insanın müzik dinleme zevkinin içine ettiğini düşünürüm. En az 40-50 litrelik bir 3 yollu KEF-BOSS-KLIPSCH Heresy vb. HP kabinlerinin verdiği tadın 100.000 de birini veremez bu aletler.

Ancak bu kadar güzel bir açıklama olabilirdi...İşin özeti tam olarak bu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;468138
USB bağlayıp, flash diskten de dinleyebilirsiniz.

Nasil yapacağım hocam o işi usb yi nereye baglayacagim hangi girise takacagim usb girişi falan yok ki arabada

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;468207
Nasil yapacağım hocam o işi usb yi nereye baglayacagim hangi girise takacagim usb girişi falan yok ki arabada
@darkbiohazard,
Bu radyolarda ne USB nede Flaşbellek vb. giriş vardır. Boşuna uğraşmayın. Baştada dediğim gibi bu radyo CD çalarlar analog yani evde yada araçlarımızda 6-7 yıl öncesine kadar bulunan radyo-teyp tipi cihazların CD' ye geçiş döneminden kalmadır. Benim araç 2006 model ve malesef aynı radyo-CD çalar var. İlk gün bende bu meret MP3 çalar dedim, taktım alete CD' yi, "tık" yok. Tabi neler "saydırdığımı" tahmin edebilirsiniz. Açıkçası hiç uğraşmadım. İlk işim  şarkılardan birini  VMA' ya çevirdim. Yine tık yok. Digital kod çözücüde yok dedik, El mahkum analog kaydedince bizim Symhony ötmeye başladı.Tabi bu alet DVD' de okuyamadığından bizim CD kayıtlarımız şarkıların kapladığı alana bağlı 12-17 arası değişti. 2006 yılında hala MP3 çalabilen bir radyo koymayı düşünemeyen beyinsizlere lanet okuyarak Net' te dolanırken bir FM verici ile bu işe çözüm getirildiğini okuyunca, bizim Konya sk.' ta aradım, buldum o tarihte çakmağa filanda takılamıyordu. 1.5 V. bir AAA tip pille çalışıyordu ve SD okuyucuda yoktu. Evde bir Sanyo CD ve MP3 çalar vardı.Bu aleti vericiye bağlıyordunuz. Onu ve vericiyi radyonun altındaki boşluğa koyup 1.5 sene kadar böyle idare ettik. Walla o tarihte bir matahmış gibi 75 YTL vermiştim  bu alete, içime oturmuştu ve satanda bir alamancıdan almış ne halta yaradığınıda bilmiyordu. Sonra çakmağa takılanlar çıktı. Elimdeki tüm MP3 CD' lerini 4 Gb'lık 4-5 SD karta aktarıp işi tam çözdük.
Ancak bu işinde bir sıkıntısı var. Ankara vb. büyük şehirlerde FM bandında boş bir yer bulmak neredeyse imkansız. Saçma-sapık önüne gelen yayın ruhsatı almış yayın yapıyor. Bazen test amaçlı kanal bulmak bile imkansız. Yurt dışında hemen hemen görmediğim yer kalmadı. İnanın hiç bir ülkede bu derece analog olarak FM bandı yada TV yayınlarında bu şekilde bir frekans kirliliği yok. 87.5 MHz altı yayın için kullanılmaz orası bile Ankara'da işgal edilmiş halde. Gerçekten bizimkisi gibi nev'i şahsına munhasır bir ülke dünyada zor bulunur.
Veya bir diğer kalıcı çözüm. Mevcut radyo-CD çaları sökeceksiniz. Arkasında kalan dişi fişin bağlantı şeması net' te var. Teknosa-Bimeks veya Vatan vb. marketlerden Pioneer DEH-1500 veya 1550 UB/UBB takriben 170-225 TL aralığında. Net' te mevcut radyonun kalıbına uygun çerçeveler var. Bir kaç kişide gördüm Mükemmel olmuş. Sorunu kökten çözün. Ama bu radyolarda genellikle SD/MMC Kart Okuyucu yoktur. Pioneer' ın kalitesi malum.CD, MP3, WAV, WMA çalar ve Aux girişleri mevcut 4x50 RMS Watt çıkışı var.
Servislerde bu çerçeveler var. Ancak 2001 den 2006-2007 ye kadar değişik radyo-teyp/CD çalarlar farklı farklı modellerde Aracınızın modelini mutlaka söylemeniz yada ön göğüsteki radyonun fotografı ile aramanız gerekir.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 18:17:05 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda kaset calar vardi. Arabayi aldigim hafta sanayide pionner deh 2200ub di yanlis hatirlamiyorsam teyp aldim. Usb-aux-mp3 mevcut gayet memnunum kendisinden is goruyor. Yetkili servisten siparis uzerine kalan bosluklar icin cita aldim (sadece ust kismi bos kalmisti benim teypte yan citalar mevcuttu) gayet guzel oturdu yanlarda hicbir bosluk kalmadi.

Onu bunu birakin arkadasim 98 audi a4 unun orjinal teybine yeniden kart basarak usb yapiyor simdi :) istenirse yapilmayacak sey yok :))

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;468212
@darkbiohazard,
Bu radyolarda ne USB nede Flaşbellek vb. giriş vardır. Boşuna uğraşmayın. Baştada dediğim gibi bu radyo CD çalarlar analog yani evde yada araçlarımızda 6-7 yıl öncesine kadar bulunan radyo-teyp tipi cihazların CD' ye geçiş döneminden kalmadır. Benim araç 2006 model ve malesef aynı radyo-CD çalar var. İlk gün bende bu meret MP3 çalar dedim, taktım alete CD' yi, "tık" yok. Tabi neler "saydırdığımı" tahmin edebilirsiniz. Açıkçası hiç uğraşmadım. İlk işim  şarkılardan birini  VMA' ya çevirdim. Yine tık yok. Digital kod çözücüde yok dedik, El mahkum analog kaydedince bizim Symhony ötmeye başladı.Tabi bu alet DVD' de okuyamadığından bizim CD kayıtlarımız şarkıların kapladığı alana bağlı 12-17 arası değişti. 2006 yılında hala MP3 çalabilen bir radyo koymayı düşünemeyen beyinsizlere lanet okuyarak Net' te dolanırken bir FM verici ile bu işe çözüm getirildiğini okuyunca, bizim Konya sk.' ta aradım, buldum o tarihte çakmağa filanda takılamıyordu. 1.5 V. bir AAA tip pille çalışıyordu ve SD okuyucuda yoktu. Evde bir Sanyo CD ve MP3 çalar vardı.Bu aleti vericiye bağlıyordunuz. Onu ve vericiyi radyonun altındaki boşluğa koyup 1.5 sene kadar böyle idare ettik. Walla o tarihte bir matahmış gibi 75 YTL vermiştim  bu alete, içime oturmuştu ve satanda bir alamancıdan almış ne halta yaradığınıda bilmiyordu. Sonra çakmağa takılanlar çıktı. Elimdeki tüm MP3 CD' lerini 4 Gb'lık 4-5 SD karta aktarıp işi tam çözdük.
Ancak bu işinde bir sıkıntısı var. Ankara vb. büyük şehirlerde FM bandında boş bir yer bulmak neredeyse imkansız. Saçma-sapık önüne gelen yayın ruhsatı almış yayın yapıyor. Bazen test amaçlı kanal bulmak bile imkansız. Yurt dışında hemen hemen görmediğim yer kalmadı. İnanın hiç bir ülkede bu derece analog olarak FM bandı yada TV yayınlarında bu şekilde bir frekans kirliliği yok. 87.5 MHz altı yayın için kullanılmaz orası bile Ankara'da işgal edilmiş halde. Gerçekten bizimkisi gibi nev'i şahsına munhasır bir ülke dünyada zor bulunur.
Veya bir diğer kalıcı çözüm. Mevcut radyo-CD çaları sökeceksiniz. Arkasında kalan dişi fişin bağlantı şeması net' te var. Teknosa-Bimeks veya Vatan vb. marketlerden Pioneer DEH-1500 veya 1550 UB/UBB takriben 170-225 TL aralığında. Net' te mevcut radyonun kalıbına uygun çerçeveler var. Bir kaç kişide gördüm Mükemmel olmuş. Sorunu kökten çözün. Ama bu radyolarda genellikle SD/MMC Kart Okuyucu yoktur. Pioneer' ın kalitesi malum.CD, MP3, WAV, WMA çalar ve Aux girişleri mevcut 4x50 RMS Watt çıkışı var.
Servislerde bu çerçeveler var. Ancak 2001 den 2006-2007 ye kadar değişik radyo-teyp/CD çalarlar farklı farklı modellerde Aracınızın modelini mutlaka söylemeniz yada ön göğüsteki radyonun fotografı ile aramanız gerekir.

Hocam teşekkür ederim ilginiz için.
Simdi aldığım araçta satan kisi o cakmakliga taktiği şeyi almamış herhalde arabada duruyor öyle büyük bir sey degil pil kadar bir şey.
Bunu cakmakliga takacagiz usbsine içinde mp3 olan bir flash disk takacagiz sonra radyodan eger bos frekans varsa onu nasil bulacağız o bos frekansa cakmakligi nasil ayarlayacagiz.
Kusura bakma çok soru sordum

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;468160
@alperen,
Track=Audio CD yani analog olarak kaydedilmiş CD demek. Bunu sayısala çeviriseniz  (.WMA) uzantılı müzik olur ve yaklaşık kapladığı alan Analog kayıtla aynıdır ve zaman olarak 3 dk. kayıt ~30 Mb kadar alan kaplar.Bizim Fabia' ların Symphony radyoları analog radyo CD çalarlardır. MP3 için gerekli kod çözücüler yoktur. Bu nedenle hiç boşuna uğraşmayın. Audio CD' ler BS' da Track 1,-Trac 2,-------Track n. olarak görünür. Tek çözüm çakmaklara takılan FM bandı vericilerdir(transmitter-Sender) ve bu vericilerde SD bellek kartı Mp3-4-5 kod çözücüler vardır ve radyo FM bandında boş bir frekansa ayarlayarak (Hem vericiyi hemde alıcıyı) rahatlıkla dinleme yapabilirsiniz.
Ancak şunuda unutmamak lazım Sonuçta MP3 ve daha gelişmişleri aslında örnekleme yaparak sıkıştırma yaparlar ( ~ 1/9- 1/10 oranında sıkıştırır) ve bu bu nedenlede asla ve asla yapılan MP3 kayıtları hangi mükemmel prg. kullanırsanız kullanın, VMA veya trac kayıt gibi olamaz. Frekans spectrum' unda ciddi kayıplar vardır. Ses incelir, bass sesler metalikleşir ve ciddi bir dip gürültüsü oluşur.
Şahsen uzun yolculuklar dışında Mp3 kayıt dinlemem, Mp3 çalarlara verilen paralara çok acırım ve insanın müzik dinleme zevkinin içine ettiğini düşünürüm. En az 40-50 litrelik bir 3 yollu KEF-BOSS-KLIPSCH Heresy vb. HP kabinlerinin verdiği tadın 100.000 de birini veremez bu aletler.

:clap::clap::syg::eyv.:

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;468235
Hocam teşekkür ederim ilginiz için.
Simdi aldığım araçta satan kisi o cakmakliga taktiği şeyi almamış herhalde arabada duruyor öyle büyük bir sey degil pil kadar bir şey.
Bunu cakmakliga takacagiz usbsine içinde mp3 olan bir flash disk takacagiz sonra radyodan eger bos frekans varsa onu nasil bulacağız o bos frekansa cakmakligi nasil ayarlayacagiz.
Kusura bakma çok soru sordum
@darkbiohazard,
Benim şu an kullandığım 3 FM verici bunlar. sağda en son yaklaşık bir hafta önce aldığım 1.8" ekranlı olan Powerway marka. Bunu da bizim Konya sk. ta turlarken gördüm. Baya geliştirilmiş bir model 4 GB dahili bellekli MP3-4 -WMA-AUDIO ve AMW video formatlarını destekliyor. Dahili hafızaya ~950-1050 arası MP3 yüklenebiliyor. Frekans aralığı 100 kHz, 87-108 mHz bandında 210 civarında frekansa ayarlayabiliyorsunuz. Hem USB den Flaşdiskten, hemde SD karttan  yukarda yazdığım formatları okuyabiliyor. Ayrıca bir güzel tarafı araç radyosundan Line-In girişi sayesinde ayarladığınız frekanstan  o an radyoda çalan FM yayınını arazi durumuna göre 50 metreye kadar yayınlayabiliyorsunuz. Çalışma voltajı 6-24 Volt aralığında. USB üzerinden 1 ampere kadar +5 volt çıkışı ile diğer cihazları Telefon dahil şarj edebiliyorsunuz. 7 bant Equalizer manuel veya 7 hazır EQ mod. seçebiliyorsunuz, 2 uzaktan kumanda (direksiyon-el) ve fiyatıda ehven 35 TL. Ekran büyük olduğu için yapılan işlemleri ekrandan rahatlıkla görebiliyorsunuz.
Ayar işine gelince.
İlk önce aracın radyosundan yayın olmadığı bir frekansı bulun. Bu frekansı zaten radyo gösteriyor. Atalım, 107.6 Mhz olsun. radyo açıkken cihazı çakmağa sokun. Cihaza ait kullanım yönergesinden (Menüden) cihazın frekansını da 107.6 Mhz yapın ve kaydedin (ok) çıkın. Bu anda radyoda olan hafif hışırtı kesilir. Demo olarak firmalarca birkaç melodi yüklenmiştir dahili hafızaya, PLAY tuşuna basın Radyodan kaydedilmiş MP3'ü duyacaksınız. Cihazın kullanım yönergesin de yazılı şekilde dinleme kipinde EQ ayarlayarak istediğiniz tonaliteyi ayarlayabilirsiniz. Benim en son aldığım oldukça karmaşık bir menüsü var, alışana kadar iflahım gevredi ama cihazın yeteneklerini görünce insan katlanıyor. En basit menü 1. fotograftaki S-Link marka cihazın Piranha dahil belki 40 markada var ama hepsi aynı, fiyatlarıda çok daha ucuz.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf master cf 77 bt aldım bluetooth kiti ihtiyacından kurtuldum. Ankarada muhteşem bir ses alamıyorum ancak karşı tarafı duyuyorum onlarda beni duyuyor sıkıntı olmuyo tavsiye ederim. Fiyat 80 tl

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;468207

Fabiadaki MS 402 kasetçalar ve symphony cd çaların ''cd changer kontrolü'' vardır, bu giriş arka taraftadır, mini iso tipi soketi vardır, bu girişe takılan usb-sd-aux adaptörleri var, 100-150 lira civarında bir fiyatı var, onlardan alıp takabilirsiniz, ben yıllardır bu şekilde hem eller serbest telefonla konuşuyor ve flash disk bağlayarak müzik dinliyorum.Satış sitelerinde kolayca bulabilirsiniz, ortalıkta kablo, başka tuş, düğme falan olmadan, en orijinal çözüm bu...

« Son Düzenleme: 02 Haziran 2014, 08:20:31 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi su sistemi bir inceleyeyim senin arabada. Aslinda yapmak isteyince yapilmayacak is yok. Bu cihazlar illaki arabanin aux ya da changer kismina mi baglanmali?

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;468423
Fabiadaki MS 402 kasetçalar ve symphony cd çaların ''cd changer kontrolü'' vardır, bu giriş arka taraftadır, mini iso tipi soketi vardır, bu girişe takılan usb-sd-aux adaptörleri var, 100-150 lira civarında bir fiyatı var, onlardan alıp takabilirsiniz, ben yıllardır bu şekilde hem eller serbest telefonla konuşuyor ve flash disk bağlayarak müzik dinliyorum.Satış sitelerinde kolayca bulabilirsiniz, ortalıkta kablo, başka tuş, düğme falan olmadan, en orijinal çözüm bu...
@Engin E.,
Biz bayağı bi geri kalmışık. Şöyle bir araştırdım. Tabi aletleride. Bir yığın marka var. TL olarak yurt dışı fiyatları ~ 75 TL den 200 TL' ye kadar değişiyor. Ben daha çok arka bağlantıları ile ilgilendim. TR'ye ve dünyaya sevk edilen Fabialarda firmaca distiribütörün talebine göre (Bu malesef teknoport adlı bir sitede açık açık belirtilmiş.Yani, bi std. yok. İthal eden distribütörün resmen keyfine kalmış) ve MP3 çalamayan, çalıpta i-phone, Tlf., USB, Blutooth SD card. vs. ıvır zıvır eklenemeyen bir yığın modelle karşılaştım. Genellikle GRUNDIG Verona, [FONT="]MS201, MS402, MS411, Symphony,[/FONT][FONT="] [/FONT]ve bir seride BLAUPUNKT Gamma konulmuş.Arka bağlantılarını buldum 6-7 siteden ve hepsini bir araya topladım. İlgilenenlere inş. faydalı olur. Aletide radyonun altına konulabiliyor.