škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 için yay buldum nihayet

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can bey, sanırım özgür beyin tecrübeleri de etkili oldu ikimizde de...Ben de ikna oldum gibi...Benim için şu an en büyük sorun ilk defa bu tür bir operasyon yaptıracağım için nerede yaptıracağım...Beni nereye yönlendirebilirsiniz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özgür Bey tekrar teşekkürler,

Mustafa Bey İstanbul bu konuda aslında bir cennet :). Benim bildiğim Maslak da herhangi bir tuning shop a gitseniz ya yaparlar, ya da bilen birine yönlendirirler.

Bir diğer seçenek alırken dp-tuning ile konuşun, belki onların da yönlendireceği bir yer olabilir.

Ankara'da olsaydınız kesin adres verirdim ama İstanbul da bu tür bir işlemi daha önce yaptırmadığım için kesin şurası diyemiyorum. Ama dediğim gibi Maslak'a bir uğrayın orada 1-2 yere sorsanız kesin bulursunuz.

Zaten öyle abartı bir işlem değil. Orjinal yaylar çıkacak, ön taraf için yaylar amortisörlerden ayrılacak(bunu tornacı yapıyor), sonra spor yaylar takılacak. MAx bir saat içinde hallolur. Ama dediğim gibi ben Çanakkale deki sanayi işine çok güvenemediğim için bekleme durumum olabilir. Burası daha çok motosiklet-traktör vb şeyler üstüne ustalaşmış.

Taktırdıktan sonra tavsiyem bir rot ve balans ayarı yaptırmanız. Taktırdıktan sonra araç orj ine göre alçalacak. ama yayların oturması 1-2 ayı alır. Bu süre sonunda biraz daha alçalır.

Umarım doğru karar vermişizdir :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Arkadaşlar bana yetkili servisteki usta yayları getirirsen takarız demişti..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evt yetkili servis de halledebilir ama fiyati abartabilirler.

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
100tlden fazla vermeyin şuanki piyasasi maximum bu

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;497213
Özgür Bey tekrar teşekkürler,

Mustafa Bey İstanbul bu konuda aslında bir cennet :). Benim bildiğim Maslak da herhangi bir tuning shop a gitseniz ya yaparlar, ya da bilen birine yönlendirirler.

Bir diğer seçenek alırken dp-tuning ile konuşun, belki onların da yönlendireceği bir yer olabilir.

Ankara'da olsaydınız kesin adres verirdim ama İstanbul da bu tür bir işlemi daha önce yaptırmadığım için kesin şurası diyemiyorum. Ama dediğim gibi Maslak'a bir uğrayın orada 1-2 yere sorsanız kesin bulursunuz.

Zaten öyle abartı bir işlem değil. Orjinal yaylar çıkacak, ön taraf için yaylar amortisörlerden ayrılacak(bunu tornacı yapıyor), sonra spor yaylar takılacak. MAx bir saat içinde hallolur. Ama dediğim gibi ben Çanakkale deki sanayi işine çok güvenemediğim için bekleme durumum olabilir. Burası daha çok motosiklet-traktör vb şeyler üstüne ustalaşmış.

Taktırdıktan sonra tavsiyem bir rot ve balans ayarı yaptırmanız. Taktırdıktan sonra araç orj ine göre alçalacak. ama yayların oturması 1-2 ayı alır. Bu süre sonunda biraz daha alçalır.

Umarım doğru karar vermişizdir :)
rica ederim yararım olduysa ne ala

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2 sene once 80tl vermistim. Sozum ona tanidik hesabiydi :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Aylin Hanım ile görüştüm, ben de şimdi siparişimi verdim. Octavia mı dedi :)
Hayırlı olur inşallah..

Servis işçilik ücretini abartmazsa ben serviste montajını yaptıracağım..

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;497286
Aylin Hanım ile görüştüm, ben de şimdi siparişimi verdim. Octavia mı dedi :)
Hayırlı olur inşallah..

Servis işçilik ücretini abartmazsa ben serviste montajını yaptıracağım..
hayırlı olsun

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce Aylin hanımla görüşüp ben de siparişi verdim. Şöyle ki: 490 TL ye tek çekim yapabiliyorlarmış, yanlışlıkla 3 taksit olarak söylemiş özgür beye. Benden rica etti ben de burada paylaşayım dedim.

Ayrıca Skoda Oğuşlar'a sordum montaj için, garanti dışına çıkabileceği için bu tür bir montaj işine girmeyiz  dediler.
Hepimiz için hayırlı olsun...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de az önce aldım, ben aldıktan sonra ellerinde 1 tane kaldı.

Tanıtım için foruma çok teşekkür ettiler.

Mustafa Bey'in son yazdığı faydalı oldu aslında. Yetkili servise taktırırsanız yarın öbür gün yürüyenle ilgili en ufak sorunda suçu yaylara atıp garanti dışında tutabilirler.

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Elime ulasti suan komik atı almadan nallari almak gibi :)

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurh;497327
Elime ulasti suan komik atı almadan nallari almak gibi :)

Biraz konu dışı olacak ama ben de nisanda gelecek araç için 17'' jant, krom üst cam çerçevesi, shark anten, bagaj filesi satın aldım :D

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;497335
Biraz konu dışı olacak ama ben de nisanda gelecek araç için 17'' jant, krom üst cam çerçevesi, shark anten, bagaj filesi satın aldım :D
benimde yay dışında and otoda bekleyen rs ön arka tampon ve rs jantlarım var bide columbus var takılmayı bekleyen :D