škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LED İç Aydınlatma Ve Bagaj Lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iç aydınlatma ve bagajdaki dipsiz sarı amülleri LED ampüllerle değiştireyim diyorum.
Bir tane aldım ama memnun kalmadım, tek led, adam gibi ışık vermiyor.
5 V luk LED ler var, bunlar arıza lambası yakar mı yada sigortayı yakar mı?
misal bu?

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-5-beyaz-ledli-t10-tip-park-ampulu-85d028/productDetails.aspx?productId=otm85d028&categoryId=20024643

Çevrimdışı mr.karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;468174
iç aydınlatma ve bagajdaki dipsiz sarı amülleri LED ampüllerle değiştireyim diyorum.
Bir tane aldım ama memnun kalmadım, tek led, adam gibi ışık vermiyor.
5 V luk LED ler var, bunlar arıza lambası yakar mı yada sigortayı yakar mı?
misal bu?

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-5-beyaz-ledli-t10-tip-park-ampulu-85d028/productDetails.aspx?productId=otm85d028&categoryId=20024643
@mustklc,
LED ampuller ki ampul demekte hata, kesinlikle sigorta attırmaz hatta bu değişikliği yaptıktan sonra sigortayı bir alt değerle değiştirmek gerekir.
Ancak, bazı sistemi elektronik kontrollu araçlarda arıza sinyalini verdiğini duydum. Nedeni de bu LED' lerin kaynaktan çok az akım çekmeleri.
Denemekte yarar var.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İc aydinlatmada dipsiz ampul yok. Sadece bagaj aydinlatmasinda kullanabilirsiniz, o da fazla aydinlatmaz. En guzeli bagaja serit led cekin. İsterseniz ayak aydinlatmasi da yapabilirsiniz serit ledle. Tepe lambasi icinde smd ledli sofit bir ampul tavsiye ederim. Hatta 6adet smd ledli bir ampul yeterli olur. İsterseniz uye atolyesi bolumunde actigim konularin birinde aydinlatma fotograflarim da var fikir edinebilirsiniz.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bagaj lambasini aoktum dipsiz ampuldu . ic aydınlatma da dipsiz gibi gelmisti. yarin bauhausa gidecegim, ic aydinlarma lambasini ne diye almam lazim.. sofit ampul diye mi geçiyor?
led serit vs o işler bana cok kro geliyor. istesigim sadece daha fazlla aydinlatma.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj aydinlatmasi icin baska bir armatur kullanmazsaniz yeterli isik alamazsiniz. (İcine tamamen power led dosemek gibi bi cilginlik yapmazsaniz) ki cok guclu bir aydinlatma elemani kullansaniz bile tek noktadan gelen bir isik homojen olarak dagilmayacagi icin kotu bir aydinlatma olur.

Tepe lambasi t10 cift girisli yatik yassi sofit artik ne diye bulursaniz.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef Bauhaus vb marketler oto ampulünün hiçbir çeşidini satmıyor, Hırsızlık gerekçesiyle. Ancak flamanlı tipler onlarda takım halinde var. Hiç duyulmadık markalar. H3 ve H7 ye ihtiyacım var şuan Ya aksesuarcılara yada servislere  yada Net' e mahkum oluyoruz. Ankarada satan bir yer yada market varsa yrd. olursanız memnun olurum. Açıkçası Karşıyaka ötesi yerlere gitmek bana zulüm gibi geliyor.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Osram NB+ ampulu Bauhaus dan aldim gecen ay, dipsiz vs var mi dikkat etmedim.
 Karşıyaka bauhaus arasi ne ki ivedigin arkadan yol var kestirme on dakkada varirsin. ben tee kirsehirden geliyorum erinmeyip.