škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabiam için yapacaklarım (görüşlerinizi bekliyorum)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm foruma selamlar.

2011 1.4 amb. dinamik alarak aranıza katıldım. İsmim Ahmet ve Gonyalıyım :))Üyeliğim eski çünkü daha önceki arabam 2001 golf için boya koruma konusunda üye olmuştum ve İrfan abinin tavsiyeleri ile baya tecrübe kazanmıştım. Şimdi yeni aracım için gördüğüm bazı eksiklikler ve güzelleştirmeler için sizden tavsiyeler bekliyorum.

Öncelikle golften aşina olduğum kol dayama fabiamda yok. Kolumu istemsiz oraya koymaya çalışıyorum. Bu işi orijinal olarak halledersem çok tuzlu oluyor (DAO700001 parça kodlu ürün 584.5TL). Şimdi forumdan gördüğüm kadarıyla golf4 kolçağı ile bu iş halloluyor. Trde kaliteli kolçak göremedim. Ebay almanyada güzel kumaş kapaklı orjinale çok yakın kaliteli ürünler var. Güzel ülkeme 130tl maliyetle geliyor. Servisten orijinal ayak alarak montaj yaparsam nerdeyse orjinali gibi oluyor. Orijinal ayak+orjinal yan kapaklar dahil yaklaşık 250tl maliyet oluyor. Sorum şu bu işlem beni tatmin eder mi?

İkinci eksiklik arka aydınlatma. Bu işi orijinal çözmek istiyorum çünkü orijinal aydınlatma pahalı değil (8P0947111AY20 parça kodlu ürün 45.96 Tl). Bu ürünü montajlamak için arka tavan bölgesinde özel bir bölüm var mı? Yoksa arka tavan bölgesinde belirlediğimiz bir bölge maket bıçağıyla kesilip tavan lambası döşemeye mi tutunacak?

Daha çok sorum var. Bunları hallettikten sonra onları da soracağım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merhaba Ahmet,

İmzamdaki arabamın fotosuna tıklarsan yaptıklarımın listesi ve detaylarına ulaşabilirsin, kolçak hakkında da bolca paylaşım var  ;)

Hayırlı olsun aracın  :ok:

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevap için teşekkür ederim İrfan abi.

Senin başlığı baştan sona okudum. Parça kodlarını ordan aldım. Abi sen önce golf4 kol dayamaya niyet etmişsin sonra orjinal almışsın. Bana orjinalin rakamı fazla geldi. skoda-parts.cz sitesinde orjinal kol dayama var 136.6 euro. Burdaki arkadaş pazarlık yapıyormuş. Yaklaşık 400 tl. Pazarlıkla kargo dahil 360-370tlye gönderse havada kaparım. Kol dayama konusunda kafam karışık.

Tavan aydınlatma konusunda orjinal parça alınacak. Gri renkmi alacam bizim tavan rengine uyması için?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skoda-parts.cz sitesindeki abiye mail attım. Kol dayama, arka aydınlatma ve cruise control kaç kuruş olur dedim. Bakalım ne cevap gelecek. Ebaydan orijinal deri direksiyonda bakınıyorum. Uygun bulursam alacağım veya olmadı artcara gönderip orijinal gibi kaplattıracağım.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;468415
Tüm foruma selamlar.

2011 1.4 amb. dinamik alarak aranıza katıldım. İsmim Ahmet ve Gonyalıyım :))Üyeliğim eski çünkü daha önceki arabam 2001 golf için boya koruma konusunda üye olmuştum ve İrfan abinin tavsiyeleri ile baya tecrübe kazanmıştım. Şimdi yeni aracım için gördüğüm bazı eksiklikler ve güzelleştirmeler için sizden tavsiyeler bekliyorum.

Öncelikle golften aşina olduğum kol dayama fabiamda yok. Kolumu istemsiz oraya koymaya çalışıyorum. Bu işi orijinal olarak halledersem çok tuzlu oluyor (DAO700001 parça kodlu ürün 584.5TL). Şimdi forumdan gördüğüm kadarıyla golf4 kolçağı ile bu iş halloluyor. Trde kaliteli kolçak göremedim. Ebay almanyada güzel kumaş kapaklı orjinale çok yakın kaliteli ürünler var. Güzel ülkeme 130tl maliyetle geliyor. Servisten orijinal ayak alarak montaj yaparsam nerdeyse orjinali gibi oluyor. Orijinal ayak+orjinal yan kapaklar dahil yaklaşık 250tl maliyet oluyor. Sorum şu bu işlem beni tatmin eder mi?

İkinci eksiklik arka aydınlatma. Bu işi orijinal çözmek istiyorum çünkü orijinal aydınlatma pahalı değil (8P0947111AY20 parça kodlu ürün 45.96 Tl). Bu ürünü montajlamak için arka tavan bölgesinde özel bir bölüm var mı? Yoksa arka tavan bölgesinde belirlediğimiz bir bölge maket bıçağıyla kesilip tavan lambası döşemeye mi tutunacak?

Daha çok sorum var. Bunları hallettikten sonra onları da soracağım.

Bu dediklerinin hepsi fabia Combi Scout var fabia 2 satıp iyiki scout aldım kafam rahat :)

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skoda-parts.cz sitesindeki iletişim adreslerine mail atıyorum, maillere cevap veren yok.  Bu siteden alısveris yapan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlermi?

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;468722
skoda-parts.cz sitesindeki iletişim adreslerine mail atıyorum, maillere cevap veren yok.  Bu siteden alısveris yapan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlermi?

Bahsettiğin sitenin sahibi Ales Prozak isminde bir adam, maillere geç cevap verir. Ben ondan multifonksiyonel deri direksiyon aldım. Bir cesaret diyip parayı Western Unıon ile gönderdim. 1 hafta ses çıkmadı maillere cevap vermedi. Almanyadaki kuzeni aradım git bul, direksiyonumu sen al bir şekilde diye. Adama da aynen böyle mail attım, gelenle hesaplaşırsın artık dedim, ertesi gün kargoya verdi ürünü :D

İnternette araştırdığımda İngiltereden (Briskodada var) özellikle birçok kişiyi dolandırdığını duydum. Ürünlerini göndermemiş falan. Bence uzak durun derim. Yine de karar sizin.

Bu arada ben aracımı Monte Carlo editiona çevirdim trimler hariç (forumda Monte Carlo yazarak bulabilir ve yaptığım uygulamalardan yararlanabilirsin) Trimleri de hem lastik boşluğunu artırıp çirkin durduğunu düşündüğüm, hem de (İrfan abi fiyatlarını paylaşmıştı) İnanılmaz pahalı olduğu için sıcak bakmadım. Tek kalan olay MaxiDot. Önümde evlilik var, o da geçsin, eğer Fabia'yı satıp (ki satmayı hiç istemiyorum) büyük bir araca geçmezsem kesin MAxiDotu da yaparım.

Bakarsın balayında hanımı kandırır Çek Cumhuriyetine giderim Nisanda, gitmişken Mlada Boleslava gidip fabrikadan alırım MAxi Dot, arka koltuğa monteli soğutucu, Columbus vs. vs :D  :D :D

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
KRKMZ hocam cevap için teşekkürler. Bende burdaki yorumlara bakarak bu adamla alışverışte sıkıntı olmaz diyerek mail attım. Aslında paypal olmaması ve paranın banka havalesi yapılması büyük risk. Şimdi bu cevabın üzerine ben bu siteden alışveriş yapmam, sizinki gibi yurt dışında akrabada yokki arkasını arasın.

Paypal kabul eden sitelere baktım ve cars-equipment.com sitesine rastladım. Bu sitede çek cumhuriyetinden gönderim yapıyor. Sitenin iletişim adresine bir mail atıp istediğim parcaları soracağım.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hosgeldın ahmet sende mı benım gıbı 2001 golf'ten ındın böcege gecıs yaptın vay be tek degılmısım gule gule kullan =)

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ghog hocam teşekkür ederim.

Golf4 Vwnin başyapıtı, nirvanası bana göre. Tasarımı ve malzeme kalitesine bugün ki birçok araç ulaşamaz. Açıkçası ses yalıtımını özlüyorum. Fabianın yol sesi ve motor sesi kabine sızıyor. Ama atiklik dersen fabia bir tık üstün golf4den.

Bu arada orijinal kol dayama için cars-equipment.coma mail atmıştım cevap verdiler. Orijinal kol dayama 150 Euro artı 30 Euro shipping toplam 180 Euro. Nerdeyse burdaki fiyata yakın bir rakam. Almanya ebayda güzel kolçaklar var. Şu adresteki kolçağı almak için satıcı ile görüşeceğim.

http://www.ebay.de/itm/Mittelarmlehne-Armlehne-MAL-Golf-4-Bora-Textil-Schwarz-/130560359321?pt=DE_Autoteile

Bu ürüne orijinal ayak ve yan kapakları alarak yaklaşık yarı fiyatına kol dayama işini halledeceğim inşallah.