škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sis farı kapağı

josua · 25 · 7915

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;469934
Değerli arkadaşlar, 2 sene önce muayenede yaşadığım sorunlar bu sene de aynen başıma geldi.

Aracın 2008 deki ilk muayenesinde 5 dakika aönce başka araç stobuma çarpıp, kırdı, öyle geçemedim, 2010 daki 2. muayenede muayeneden 2 gün önce direksiyon pompası gitti, ondan kaldım, 2012 deki muayenede ruhsata 5 kişilik yerine 4 kişilik olduğu yazılıymış, o an farkettiler, yine kaldık, sene 2014, yine muayeneye gittim, arka aks frenlerinin birbirinden %30 ve fazlası farklı çıktı, yine kaldık...(bir tek bu işime yaradı, frenci 5 dakikada halletti.)

Bu arada el yapımı bixenonlu ayarı tamamen kaçık farlara hafif kusur, sislere hafif kusur, içi boş yangın söndüremeyiciye de (!?) hafif kusur yazmışlar...

Muayene  sistemi herşeyiyle mükemmel çalışmıyor yani...

Aynen abi geçen bizim bi tanıdığın yeni kasa passatının kemerinin biri arızalıydı öyle elinin ucuyla baktı geçti adam görmedi bile arızayı. Yanlız seninde dikkatini çektimi bilmiyorum ordaki adamlar patisiz kalkmıyo elfrensiz durmuyo zamanında bmw için adamlara laf etmiştik üstümüze yürümüşlerdi :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçta simit tüp var. stepneyi koydum bagaja gittim. adam stepne uygun sabitlenmemiş dedi hafif kusur yazdı. ancaök piyasa arka stoplarında bir tane numunelik te olsa lamba yanmayan araçlarla dolu. bir tane şahin gördüm iyice basmış yere helezonlarıda aracın ustune port bagajın üstüne takmış. güzel ülkemin enteresan insanları işte. bunlarla graşmazlar gereksiz şeye takarlar.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2014, 19:57:27 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;469934
Değerli arkadaşlar, 2 sene önce muayenede yaşadığım sorunlar bu sene de aynen başıma geldi.
Aracın 2008 deki ilk muayenesinde 5 dakika aönce başka araç stobuma çarpıp, kırdı, öyle geçemedim, 2010 daki 2. muayenede muayeneden 2 gün önce direksiyon pompası gitti, ondan kaldım, 2012 deki muayenede ruhsata 5 kişilik yerine 4 kişilik olduğu yazılıymış, o an farkettiler, yine kaldık, sene 2014, yine muayeneye gittim, arka aks frenlerinin birbirinden %30 ve fazlası farklı çıktı, yine kaldık...(bir tek bu işime yaradı, frenci 5 dakikada halletti.)
Bu arada el yapımı bixenonlu ayarı tamamen kaçık farlara hafif kusur, sislere hafif kusur, içi boş yangın söndüremeyiciye de (!?) hafif kusur yazmışlar...
Muayene  sistemi herşeyiyle mükemmel çalışmıyor yani...

avrupa sıtandartları emmeeee :++:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;469941
Aynen abi geçen bizim bi tanıdığın yeni kasa passatının kemerinin biri arızalıydı öyle elinin ucuyla baktı geçti adam görmedi bile arızayı. Yanlız seninde dikkatini çektimi bilmiyorum ordaki adamlar patisiz kalkmıyo elfrensiz durmuyo zamanında bmw için adamlara laf etmiştik üstümüze yürümüşlerdi :)

Aynen, benim arabayla bantın başından, sonuna kadar pati çekti, önce bişey demedim, ''kaymak beton alanda lastiğe bişey olmaz'' diye, frenlere ağır kusur verince önce ona atarlandım, ardından içeriye müdür vs. ne varsa verdim yaygarayı, ''babanızın malıyla mı pati çekiyonuz?'' diye...''Şikaat etçem nere varsa'' diyince pamık gibi oldu **ç...
Ama ağır kusur vermeyeydi iyiydi, o zaman bişey de demezdim zaten...
Bu arada frenleri elden geçirmiş olduk, arka itici piston hidrolik kaçırıyormuş inceden...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;469991
Aynen, benim arabayla bantın başından, sonuna kadar pati çekti, önce bişey demedim, ''kaymak beton alanda lastiğe bişey olmaz'' diye, frenlere ağır kusur verince önce ona atarlandım, ardından içeriye müdür vs. ne varsa verdim yaygarayı, ''babanızın malıyla mı pati çekiyonuz?'' diye...''Şikaat etçem nere varsa'' diyince pamık gibi oldu **ç...

Ama ağır kusur vermeyeydi iyiydi, o zaman bişey de demezdim zaten...

Bu arada frenleri elden geçirmiş olduk, arka itici piston hidrolik kaçırıyormuş inceden...

Varmış demekki bi hayır bunda da :)

Çevrimdışı josua

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
10 Yaşındaki Fabiam muayeneden kusursuz bir şekilde geçmiştir. :)

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
o kapakları nerden aldın  ya bnde aruyorum 1 aydır bulamıyorumm bnmkıde aynı  ılk cıkan kasa 1.2 htp fabıa

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mevcut sarı kapakların etrafını kağıt yapışkan perdeleme bantlarıyla kapatarak mat siyaha boyayın olsun bitsin (Fısfıslarla 5 dk. iş.)Sonra isterseniz sis taktırırsınız ancak sis taktırırsanız sis devresi olan anahtarla öndeki park ve far anahtarınıda değiştirmenbiz gerekecek. Anahtarı değiştirmeden yaptırırsanız arka kırmızı sislere bağlıyorlar paralel çalışıyor.

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kartal oto san.Skoda Süleyman oto da mevcut arkadaşlar.

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
orası ban cok ters ama yhaa kartall ben bakırkoy tarafındayım karsıda yanııı :((8