škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Önceki otomobiliniz ile yeni otomobilinizi kıyaslayın.

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki otomobiliniz le yeni aldığınız otomobilinizi kıyaslarmısınız? Eskisi ile artıları ve eksileri nedir?

Eski : FabiaI 1.2
Yeni : Roomster 1.2

Roomster çok konforlu ve rahat.Bariz fark var fabia'ya göre.Geniş ve ferahlık hissi çok fazla.Fabia 'da arka koltuklar biraz dardı.ama tavanı yine diğer rakiplerine göre iyiydi.Süspansiyon fabiada sertti.Lokurtu duyulabiliyordu.Roomide ise hiç ses namına bişey yok.Ama fabiada plstiklerden falan ses falan giç gelmezdi.Roomide öyle..Arka koltuklarda Roomi fark tar fabişe haliyle..Oldukça rahat.

Yol tutuş fabiada mükemmeldi.Çok güvenliydi.Roomster ise sert dönüşlerde sıkıntılı.Tabi segment farkı var...

Direksiyon hızlandıkça güzel sertleşiyor roomide..Milim titreme yok..

Malzeme kalitesinde Fabia bariz önde.Roomi şu plastik ve işçilik kalitesi ile vasat durumda.

Sağlamlık hissi aynı, ama Roomi 5 yıldızlı :)

Donanımda bariz fark atıyor fabişe :)

Motor; Roomi yüklü daha rahat ivmeleniyor.Fabia ise boşken daha çabuk süratleniyor.Tabi burda karoser yapısına göre şanzıman farkı var..

Fabia daha az yakıyordu...

Roomi daha yakışıklı sanki..Mercek farla daha dikkat çekici..Fabia asil duruyor, buda bir gerçek..RS görünümlü fabiş ise bambaşka..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 fabia clasık ten 1.4 tdı comfort roomster geçiş yapmış biri olaraktan , baya bi fark var en azından camlar manuel değil :D

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
önceki aracım fabia 1.4 101 bg ibenzinli idi.şimdiki aracım 2 çekerli full özellik  hiç bir masrafı olmayan saatde 7-8 km yapabilen oldukça ekonomik bir araç :D
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
classic 1.2 fabia dan   ,  classic plus sedan 1.2 fabia ya , farkımı :) donanım donanım donanım :)

fabialife

• Ziyaretçi
öncekilerle dersen hepsiyle teker teker kıyaslamak sayfalar sürer, bir öncekiyle dersen 10 hava yastıklı, esp li full bir leon staylance ile 2 hava yastıklı corsanın neyini kıyaslayayım gökhan.
corsanın tek artısı leonun neredeyse 1/3 kadar yakıyor, o da şimdilik bana yetiyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazda 323 ten sonra octi arasında dağlar kadar fark var...

Zaten babamın skodayı tercih etmesi fiyatı ve motoru olmuş yoksa s60 lara felanda bakmışda o zaman rüyasına girmiş :D

Tercih sebebide zaten ortada bana dediğine göre o araba bastığı halde 160-170 i geçemiyomuş ve bayağı bozulmuş bu durumdan ertesi gün satıp octicimizi almış..

eee ne oldu diceksiniz bizde buna alıştık nedense diğer arabalar pek konfor rahatlık ve performanslı gelmiyor açıkcası gelenlerde bizi aşıyor o da ayrı mesele...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski arabamız:Fiat brava 1,6 16v 103hp  2000 model
Yenisi:Fabia 1,4 TDI 80 hp 2008 model
valla ne yalan söyleyeyim performans olarak brava daha iyiydi gaza bastınmı 6500 ye kadar yolu vardı yeri gelirdi  hava için elektrik kestirirdik:D:D 55 litreylede 250 km yol yapardık zaten fabiayı almamızın nedeniydi çok yakması.kısaca fabiada donanım, bravadada motor vardı.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2001 1,4 comfort : çok uğraştırdı beni çook.... skodaya lanet etmiştim... genede kar yaparak sattım...

2005 1,4 101 lik : hala aklımda... 2007 mart da 15 e almıştım... mayısta 18,5 a sattım... iyi kar etmiştim...

2005 1,4 tdi : hala biniyom... çok şükür bi sorun çıkarmadı şuana kadar... nasip olursa yılbaşından sonra değiştirmeyi düşünüyorum...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

octaviaman

• Ziyaretçi
2005 VW Polo Basicline aynı senenin mart ayında almıştım.Çok iyi arabaydı.
2008 Skoda Octavia Elegance mükemmel diyorum.Güvenlik ve konfor çok iyi.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk rabam olduğu için karşılaştırma yapamıyorum. Ama Gökhan ve Ahmet'inkine ilave yapayım. Fabia otomobil Roomster ... :knp:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1994 Model Renault Broadway 1.4 Benzinli

2007 Model Renault Megane 1.5 dCİ Expression Plus

İkisi arasında ki farkı anlatmakla bitmez:):):)
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski arabalarım: 2002 fabia 1.4 68 hp mpi comfort ve
                     2006 octavia 1.6 fsi 115 bg ambiante
yeni arabalarım: 2010 volkswagen new beetle 1.6 102 hp highline tiptronic
                      2010 superb 2.0 tdi 170 hp dsg

eskilerden fabiada motor gücü baya düşüktü uzun yolda yokuşlarda amcalar arkadan selektör yapıyodu çabuk git diye:D.octaviada ise debriyajda sorun yaşadım havalı debriyaj olduğu için sürekli yapışıp kalıyodu birde donanımı yetersizdi

yeniler ise new beetle karizma duruyor ve spor araba gibi:D.superb ise daha teslim almadığım için bişey diyemem ama süper olduğunu söylüyolar görcez bakalım:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sırasıyla...
75 ford granada
73 ford taunus
78 ford taunus
93 skoda forman
93 skoda forman
ve en sonunda 2006 fabia...
farklarını anlatmama gerek yok sanırım...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bir önceki aracımız 1999 Model Toyota Avensis 2.0 Extra Auto (Full donanım)

Yaklaşık 9 yıl aracı kullandık ve bu 9 yıl içinde hiç bir sorun yaşamadık gerçekten konforlu bir araçtı hiçbir şikayetimiz olmadı ve saattığımızda alan kişide sorun yaşamıycaktır aracı 9 yıl boyunca çok temiz kullandık sanki hala 0 gibi idi ve satarken çok üzüldük.Eksileri ise :Sadece tüketim son yıllarda yakıt tüketimi çok hemde çok fazla arttı şehir içinde 14-15 L yi buluyordu satma nedenimiz sadece buydu ve artık yeni araç alma zamanı yeni teknolojiye yeni özelliklerle dolu bir araba almakdı.Arka diz mesefesi biraz dardı tavanı 1.84cm için normaldi süspansiyonlar normal ne çok sert ne de çok yumuşak ideal

Mevcut Araç 2008 VW Passat 2.0 TDI Comfortline : Aracı alalı tam 1 yıl oldu şu 1 yıl boyunca hiç bir sorunla karşılaşmadık umarım karşılaşmayızda.Eski aracımız ile arasında çok fark vardı içi çok daha geniş ve ferah dı içine oturunca kendini çok daha yükseklerde hissesiyorsun ve sana güven veren bir his oluşturuyor.Özellikle iç aydınlatmasına hastayım araca hep geceleri binesim geliyor :D Araçtaki tek eksik kokpit kalitesi biraz düşük ve süspansiyonların sert olması ama sert olması aslında bir eksiklik değil yaparken iyi düşünülmüş virajlarda sıkıntı yaşamıyorsunuz aracı sarsmıyor ve atmıyor çukurlu yollarda konforu düşürüyor.eski aracımızda 2.0 di ve yeni aracımızın 2.0 ın altında olmaması gerekiyordu sonuçta 10 yıla yakın yüksek motorlu bir araca bindikten sonra 1.6 motor kullanmak olmazdı ve 2.0 TDI aldık performansların aynı olacağını düşünmüştük ancak 2.0 TDI motor resmen toyota 2.0 a göre uçuyordu yüksek hızlarda hiç bir titreme yoktu çok rahat 220 km hıza ulaşılabiliyordu ve o Tork insanı bitiren nokta.Bana göre en önemli eksik Bi-xenon far olmaması

Saygılar

« Son Düzenleme: 14 Ekim 2009, 18:30:22 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Hangi birini sayıyım ki:D:D:D...1.9 TDi 110 hp elegance manuel octavia'dan 131'lik  triptonik superbe geçtik...Octavianın şehir içi kullanım zevki superbe değişmem:)Ona göre daha iyiydi.Ama tabi özellikler bakımından falan superb daha iyi kıyaslanamaz bile birbirleriyle...Ama octavia bir başkaydı:D:D:D...Araya başka arabalarda girdi tabi :)...
20V Turbo
Laurin&Klement..