škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Önceki otomobiliniz ile yeni otomobilinizi kıyaslayın.

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
99 model 1,4tipo s
2005 model 1,6 octavıa elegenace
dağlar kadar fark var.hepsini sayıpta abartmayım...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmettatlı;41183
90 model kartal
2004 collection octavia :D:D:D

Anladık biz onu :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yılımı hatırlamıyorum eğri bacak octi bozması skoda kamtonet hemen ardından onun bi kasa üstü ve daha yapılı olan bi eğri bacak skoda kamyonet o arada bi iki anadol eskittik sonra 2500 diesel ford  kamyonet ardından 93 model ford p100 ardından 78 anadol ( çelik jantlı abarth egzost lu haala evin altında faal durumda) 2001 renault megane 1600 cc 16V rte oldukça iyi i aractı şimdidee skoda roomster 1600 cc 16 V comfort farkları anlatmaya gerek yok sanırım :)
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

ahmettatlı

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;41195
Anladık biz onu :kiki:
:kiki::kiki::kiki:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1987 Murat 131
1992 Tempra SX
1993 Favorit Blackline
2004 Fabia 1.2
2006 Cordoba TDI Stylance
1993 Favorit Blackline
1997 Rover 216 Si

Bunlardan kalın yazılı olanlar karşılaştırılabilir sanırım.

Fabia manueldi, donanımsızdı ama en çok sevdiğimdi. Yol tutuşu gayet iyiydi. Yakıt konusunda bir fenomendi. kullandığım yaklaşık 70 bn km boyunca sorun  çıkarmadı. Aramızda diğer arabalarla olmayan duygusal bir bağ vardı. Fabia 1.2 kısaca basit, sorunsuz, kusursuz işçiliğe sahip, çok az yakan, ama gayet iyi çeken, kokpiti çok çok harika tasarlanmış, ama arka koltukları 3 kişiye biraz dar gelen, direksiyon-yol ilişkisine hayran olduğum, tıs'layan bi arabaydı :D.

Cordoba 1 aylık bi maceraydı. Cruise Controlden Dijital Klimaya kadar full bi araçtı. Yol tutuş Fabia'dan birazcık daha iyiydi. Yani süperdi. Ama iç mekanda insanı boğucu bi yapısı vardı. Park etmek, arabanın ucunu başını kestirmek problemdi. Park sensörüne rağmen şehir içinde rahat edememiştim. Ama Şehir dışında özellikle otoyolda TDI ve CC farkıyla çok konforlu ve güçlüydü. Karizmatikti. LPG'li Fabia 1.2'den TL bazında %20 fazla yakıyordu. Ev için sattım ve 1 ayda net 1000 TL bırakmıştı :)

Rover ise ilk 1.6 16V ve sıralı sistem arabam. 1.2 kullanırken uzun yolda fazla bastığımda 5 küsürlük ortalama 7 küsürlere kadar çıkardı. Altımda 1.6 bi araba olsa bassam da 6 küsür yakar herhalde diye düşünürdüm. Ama Rover basınca babalar gibi 10 litre LPG yakıyor. Basmayınca da 8 gibi... Yani yakıt konusunda hayal kırıklığı... Şehir içinde ise 11-12 litre falan lpg yakıyor. Ama 111 hp'lik motor şu ana kadar sahip olduklarımın en güçlüsü. Tork ve ataklık TDI kadar değil ama hızlanmanın sonu yok gibi. Yani sonunu daha deneyemedim. Bastıkça devir artıyor ve motor hiç kesilmiyor. Yani 7-8 bini görecek gibime geliyor bassam. Örneğin 1.2 motor 4500-5000 gibi kesiliyordu. Bunda devirin sonu gelmiyor. Ama yakıyor meret. Yol tutuşa gelince, biraz yumuşak olan süspansiyonlardan dolayı mıdır bilmem, virajlarda yeterli güveni vermiyor, yatıyor vs... Öyle geyik testine falan gelecek gibi değil. Arka koltuklar bi hatchback'e göre gayet yeterli. 3 kişiyi rahat ettiriyor. Hem yan, hem diz, hem de baş mesafeleri yeterli. Bagajı da 300 litre ile yeterli. 4 tekerlekte disk + ABS, Klima, Sunroof ile parasının (9500 TL'ye aldım) gayet üzerinde bi araba. Ama temizi 10'da 1-2 falan ancak bulunur. Fabrika çıkışı üst kapak contası TR'de yanmaya müsait. Soğuk memleketlerde pek sorun olmuyormuş. Burada genelde yanıyor :D Bunda yanık yok, Wurth kimyasalı ile kontrol ettirdim.

Rover pek bilinmediği için fazla yazdım. Yoksa aklımda bir 1.2 var :)

Rover'dan kareler:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genel liste kuallandığımız arabalar :)

1)Anadol
2)Murat 131
3)92 Doğan
4)94 Doğan
5)Golf GTD (tam kâbus :D)
6)96 323 mazda
7)98 523 idi sanırım mazda
8)2001 octaviamız.. :)

octaviaman

• Ziyaretçi
Konu başlığı Önceki otomobiliniz ile yeni otombilinizi kıyaslayın.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1993 reno 21 optima
1992 Tempra sxak
2003 octi col.
aradaki farkı nasıl anlatayım kıyaslanır mı sizce.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;41466
1987 Murat 131
1992 Tempra SX
1993 Favorit Blackline
2004 Fabia 1.2
2006 Cordoba TDI Stylance
1993 Favorit Blackline
1997 Rover 216 Si

Bunlardan kalın yazılı olanlar karşılaştırılabilir sanırım.

Fabia manueldi, donanımsızdı ama en çok sevdiğimdi. Yol tutuşu gayet iyiydi. Yakıt konusunda bir fenomendi. kullandığım yaklaşık 70 bn km boyunca sorun  çıkarmadı. Aramızda diğer arabalarla olmayan duygusal bir bağ vardı. Fabia 1.2 kısaca basit, sorunsuz, kusursuz işçiliğe sahip, çok az yakan, ama gayet iyi çeken, kokpiti çok çok harika tasarlanmış, ama arka koltukları 3 kişiye biraz dar gelen, direksiyon-yol ilişkisine hayran olduğum, tıs'layan bi arabaydı :D.

Cordoba 1 aylık bi maceraydı. Cruise Controlden Dijital Klimaya kadar full bi araçtı. Yol tutuş Fabia'dan birazcık daha iyiydi. Yani süperdi. Ama iç mekanda insanı boğucu bi yapısı vardı. Park etmek, arabanın ucunu başını kestirmek problemdi. Park sensörüne rağmen şehir içinde rahat edememiştim. Ama Şehir dışında özellikle otoyolda TDI ve CC farkıyla çok konforlu ve güçlüydü. Karizmatikti. LPG'li Fabia 1.2'den TL bazında %20 fazla yakıyordu. Ev için sattım ve 1 ayda net 1000 TL bırakmıştı :)

Rover ise ilk 1.6 16V ve sıralı sistem arabam. 1.2 kullanırken uzun yolda fazla bastığımda 5 küsürlük ortalama 7 küsürlere kadar çıkardı. Altımda 1.6 bi araba olsa bassam da 6 küsür yakar herhalde diye düşünürdüm. Ama Rover basınca babalar gibi 10 litre LPG yakıyor. Basmayınca da 8 gibi... Yani yakıt konusunda hayal kırıklığı... Şehir içinde ise 11-12 litre falan lpg yakıyor. Ama 111 hp'lik motor şu ana kadar sahip olduklarımın en güçlüsü. Tork ve ataklık TDI kadar değil ama hızlanmanın sonu yok gibi. Yani sonunu daha deneyemedim. Bastıkça devir artıyor ve motor hiç kesilmiyor. Yani 7-8 bini görecek gibime geliyor bassam. Örneğin 1.2 motor 4500-5000 gibi kesiliyordu. Bunda devirin sonu gelmiyor. Ama yakıyor meret. Yol tutuşa gelince, biraz yumuşak olan süspansiyonlardan dolayı mıdır bilmem, virajlarda yeterli güveni vermiyor, yatıyor vs... Öyle geyik testine falan gelecek gibi değil. Arka koltuklar bi hatchback'e göre gayet yeterli. 3 kişiyi rahat ettiriyor. Hem yan, hem diz, hem de baş mesafeleri yeterli. Bagajı da 300 litre ile yeterli. 4 tekerlekte disk + ABS, Klima, Sunroof ile parasının (9500 TL'ye aldım) gayet üzerinde bi araba. Ama temizi 10'da 1-2 falan ancak bulunur. Fabrika çıkışı üst kapak contası TR'de yanmaya müsait. Soğuk memleketlerde pek sorun olmuyormuş. Burada genelde yanıyor :D Bunda yanık yok, Wurth kimyasalı ile kontrol ettirdim.

Rover pek bilinmediği için fazla yazdım. Yoksa aklımda bir 1.2 var :)

Rover'dan kareler:

Tıslaması ve kaliteli kokpiti ile çok beğeniliyordu fabia.Şu an Roominin içini göstermeye utanıyorum fabişten sonra :( Dışı çok şık ama ya içi......
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI