škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yazlık lastik önerileri

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
225/45/R17 lastik ebatlarıyla kullanıyorum yanak ebatını 50 yada 55 yapsam aracı zorlarmı.michelin pramicy 3 düşünüyorum sessizlik ve yumuşaklık bakımından iyi oldugunu duydum...fikri olan varmı beyler??

Çevrimdışı armagant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu aralar fiyat performans ürünü olarak goodyear efficientgrip performance geçiyor. İki arkadaş aldı kullanıyolarlar ve memnünlar. Ben uzun süredir Brigstone ER300 Turanza kullanıyorum biraz ses yapıyor ama ıslak zemin yol tutuş mükemmel tavsiye ederim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2 ay kadar önce değiştirdim lastikleri(225*45*17). İlk tercihim Good Year Efficient Grip Performance idi, ancak bu ebatta Türkiye'de yoktu lastik, sonradan geldi mi bilmiyorum. Eğer geldiyse fiyat/performans olarak çok iyi bir lastik. Yalnız lastikler önceki seri Efficient Grip lastikleri satmaya çalışıyor, buna dikkat etmek lazım.

Sonunda Michelin Primacy 3 aldım, lastikten son derece memnunum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;468587
Ben 2 ay kadar önce değiştirdim lastikleri(225*45*17). İlk tercihim Good Year Efficient Grip Performance idi, ancak bu ebatta Türkiye'de yoktu lastik, sonradan geldi mi bilmiyorum. Eğer geldiyse fiyat/performans olarak çok iyi bir lastik. Yalnız lastikler önceki seri Efficient Grip lastikleri satmaya çalışıyor, buna dikkat etmek lazım.

Sonunda Michelin Primacy 3 aldım, lastikten son derece memnunum.

michelin bu işi iyi yapıyor...konfor olarak hissedilir bi fark gördünüz mü

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
55 yanak aracı yükseltir, ön takıma yük bindirir ve tutuşu bozar bence orj ölçülerden vazgeçmeyin.

Lastik konusuna gelince ben bir önceki aracımda yazlık perf lastiği olarak Kumho Ku-39 kullanmıştım. Yola sakız gibi yapışıyordu, 18'' olmasına rağmen de oldukça yumuşak idi. Şimdi değişterecek olsam yine Ku-39 alırdım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468609
michelin bu işi iyi yapıyor...konfor olarak hissedilir bi fark gördünüz mü
Önceki lastik aracın üstünde gelen Pirelli P7 Cinturato idi. Hakikaten "kütük"müş o lastikler. Michelin Primacy 3 ile yol sesi azaldı, bunun yanısıra kasis ve çukurlardan geçerken araç bariz yumuşadı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Michellin energy saver var aracın üstünde ben memnunum, bir önceki aracımda bridgestone turanza vardı gerçekten o sertmiş ama yağmurda yol tutuşu süperdi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte kullanımdan kullanıma göre değişiyor bence, bacanağımda da turanza var aman uzak dur diyor :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Petlas ın güzel ama lastik ömrünün rakiplerine göre az olduğu söyleniyor. ayrıca Petlas rakiplerine göre ucuz fiyatı ile bir alternatifti ama sanki şimdi öyle değil. Örneğin ben kışlık lastik bakarken Petlas ın tanesi 225 tl idi, kumho nun tanesi 230 tl idi :) gidip Kumho aldım

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
petlas kaliteyi yükseltti bayağı fiyatıda arttı ... yaz lastiği olarak Michelin energy saver+ ya da goodyear efficient performans modelini öneririm

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;468612
55 yanak aracı yükseltir, ön takıma yük bindirir ve tutuşu bozar bence orj ölçülerden vazgeçmeyin.

Lastik konusuna gelince ben bir önceki aracımda yazlık perf lastiği olarak Kumho Ku-39 kullanmıştım. Yola sakız gibi yapışıyordu, 18'' olmasına rağmen de oldukça yumuşak idi. Şimdi değişterecek olsam yine Ku-39 alırdım.

evet skoda ve pejoda staış elemanı arkadaşlarım var onlarda kendi arabalarında kumho nun son çıkan lastıklerini kullanıyorlar iyi yol tuttugu söyleniyor

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eşimin arabası yaris 185 60 15 lastik aldım, benim lastikçim lassa greenways önerdi. bana pahalı geldi fakat aldım, araç çok yumuşadı. Eski lastik bridgestone potenza idi (sanirim yoksa bridgestone turanza idi). şimdi memnunum.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bnm octavia da şu anda orjinal geldiği 225-45-17 dunlop sport maxx rt var...araç çok iyi tutunuyor yola.frenlemeside başarılı ama biraz sert geliyor bana.30.000 oldu araba önler inceden gitti gibi.yarın bakıma bırakacam ön arka yer değişecekler.bu yazı çıkarır.seneye iyi bi michelin alırım artık yada daha yeni bişey çıkarsa