škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yazlık lastik önerileri

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pelvan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468649
bnm octavia da şu anda orjinal geldiği 225-45-17 dunlop sport maxx rt var...araç çok iyi tutunuyor yola.frenlemeside başarılı ama biraz sert geliyor bana.30.000 oldu araba önler inceden gitti gibi.yarın bakıma bırakacam ön arka yer değişecekler.bu yazı çıkarır.seneye iyi bi michelin alırım artık yada daha yeni bişey çıkarsa

225/45 r17 michelin primacy hp orjinal octavia 3 ile beraber geldi 8600 km  de ön lastikler balon yaptı ve garanti kapsamında değil dediler continanteli tavsiye ediyorum birkaç ocativada daha aynı lastikte aynı prblemi gördük

CONTINENTAL 225/45R 17 91W CONTİ SPORT CONTACT 5 MO

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pelvan;471687
225/45 r17 michelin primacy hp orjinal octavia 3 ile beraber geldi 8600 km  de ön lastikler balon yaptı ve garanti kapsamında değil dediler continanteli tavsiye ediyorum birkaç ocativada daha aynı lastikte aynı prblemi gördük

CONTINENTAL 225/45R 17 91W CONTİ SPORT CONTACT 5 MO

+1 (aynısı bende de var)
geçenlerde lastiğe çivi girmiş götürdüm lastikçiye abi bunlar balon yapmaya başlamış ilerde gümleyebilir dedi. ben de arkaya taktırdım.
michelin iyi güzel de lastik yanakları dar olunca sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16 jantta ilk tercihim Good Year Efficient Grip Performance olurdu, tam bir fiyat/performans lastiği.

Kendi aracıma 2-3 ay önce yeni lastik bakmıştım. Üzerinde Pirelli P7 Cinturato vardı ve resmen odun gibi olmuştu. Şu an için ülkemizde Good Year EGP'de 17 jant lastik olmadığı için direkt eledim. Sonra Michelin Primacy 3 ile Continental Premium Contact/Continental Sport Contact arasında kaldım. İki lastik performans olarak birbirine yakın lastikler, sessizlik fatörü devreye girdiği için Michelin aldım, memnunum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
continentali ilk defa kullanıyorum, 20 bin km oldu. Premium contact 5, yumuşaklık-dayanıklılık-yol tutuş konusunda dengeli bi lastik. Hala silgi gibi yumuşak taze duruyor. Yol yardımı için verdikleri karttan bile kalite akıyor :) lastiğin yanak desenleri de artistik baya, hologram gibi şeyler var güzel gösteriyor.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de bir dahakine continental düşünürüm şahsen ciddi ciddi.
daha önceki aracımda aklımdaydı değiştiremeden satmıştım. octide güzel durur bence.

Çevrimdışı acan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2012 Super B  nin orjinal michlen lastikleri ile sıkıntı yaşayan oldu mu ?

Bu lastikler hiç balans tutmuyor ve çabuk yıprandı, normal mi bu yipranma? Bu sebepten yeni lastik alacağım,
Tecrübeniz dogrultusunda Super B için tavsiye edeceğiniz lastik varmı?

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar aracım 35.000  km oldu ve lastikler eskisi gibi yol tutmuyor ve kalkışlarda pati atmadığı yerlerde pati çekmeye başladı.sıkıldım bu durumdan.kafamda michelin var ama arkadaşlar balon fln deyince durdum bi..ne dersiniz?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;474467
evet arkadaşlar aracım 35.000  km oldu ve lastikler eskisi gibi yol tutmuyor ve kalkışlarda pati atmadığı yerlerde pati çekmeye başladı.sıkıldım bu durumdan.kafamda michelin var ama arkadaşlar balon fln deyince durdum bi..ne dersiniz?

Üzerindekiler neydi abi senin benim arabada 27 bine yaklaştı dediğin gibi kalkış ve 2 de çok patinaj çekmeye başladı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;474467

Mehmet ben de Mart'ta değiştirdim yazlıkları. Ben yol sesini azaltmak bakımından özellikle Michelin Primacy 3 tercih ettim. Şimdilik bir sıkıntı yok, memnunum. Sadece sağlam yokuşlarda kalkışta biraz fazla gaza yüklendiğimde patinaja düşebiliyor. Continental da tercih edilebikir, ancak Michelin'e göre daha sesli bir lastik.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin pılot serileri gayet dayanıklı.Ben ne çukurlara kasislere girdim hala taş gibiler..Sandığınız kadar kolay balon yapıp patlamaz.Pılot serileri tabi diğerlerini bilmiyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
185 60 14 ebadında Lassa İmpetus Revo aldım geçen yaz, yol tutuş mükemmel, sırt deseni yanak görünümü güzel, yol sesi az, ivmelenme güzel...fiyat makul, öneririm.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Continental 5sc çok iyi lastiktir tavsiye ederim. Onun haricinde Bridgestone S001 kullandım daha önce, özellikle ıslakta performansı çok iyi. Pirelli Pzero da iyi lastiktir, hamuru biraz serttir ama sorunsuzdur, biraz yol sesi alabilir. Sıralamam 1- Conti 2- Bridgestone 3- Pirelli.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
diğer aracım için (YARİS) lassa greeways aldım, çok memnunum. octidekiler eskiyince lassa düşünüyorum. görmeden karar vermeyin bence çünkü yeni bir seri bu.

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende bridgistone turanza t001 alma arifesindeyim nasıl lastiktir varmı kullanan?

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 101hp;474566
bende bridgistone turanza t001 alma arifesindeyim nasıl lastiktir varmı kullanan?

Turanza ıslak zeminde bir numaradır ama ses yapar. ben lassaya bakmanızı öneririm.