škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yan aynalarin altindaki lambalari led yapma ve led plakalik(ariza isigi yakmadan)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ayna alti isiklar sari hic uymuyor plakaliklarda led olrsa super olacak ama koca ankarada ariza isigi yakmadan a7 ye bi Allahin kulu takamadi.varmi fikri olan dostlar

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468687
Ayna alti isiklar sari hic uymuyor plakaliklarda led olrsa super olacak ama koca ankarada ariza isigi yakmadan a7 ye bi Allahin kulu takamadi.varmi fikri olan dostlar

Arıza ışığı çok problem değil aslında. Decoder ile çözülür. Superb aracımda plakalıklar arıza ışığı yaktı, decoder ile hallettim. Ayna altı ışıklar ise yakmadı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı aytuggungor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yan ayna altınddaki sarı ışıkları beyaza çevirip nasıl yapıldığını bilen bir arkadaş varmı acaba ben çok uğraştım ama nafile.

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;468697
Arıza ışığı çok problem değil aslında. Decoder ile çözülür. Superb aracımda plakalıklar arıza ışığı yaktı, decoder ile hallettim. Ayna altı ışıklar ise yakmadı.

ankarada nerde yaptırdınız acaba bende ankaradayım dekoder taktıgı halde arıza ısıgı yaktı araç bnde söktürdüm döndüm geri..adam gibi işini yapan biri bulsam yaptıracam aynalarıda plakayıda ama bulamadım...sarı hiç yakışmıyor...(beyaz ampul değil,led)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468729
ankarada nerde yaptırdınız acaba bende ankaradayım dekoder taktıgı halde arıza ısıgı yaktı araç bnde söktürdüm döndüm geri..adam gibi işini yapan biri bulsam yaptıracam aynalarıda plakayıda ama bulamadım...sarı hiç yakışmıyor...(beyaz ampul değil,led)

Benim aracım Superb, Octavia'ya has bir durum olabilir mi emin değilim
açıkçası. Ben aracın bütün lambalarını led yaptım(gündüz farı, ayak aydınlatma, plakalık, ayna altı ve tüm iç mekan lambaları), sadece plakalık arıza ışığı yaktı. Takılan ledden de kaynaklı olabilir, yani aracınıza uygun olmayan led takmış da olabilirler. Ben ledleri -biraz pahalıya patlasa da garantili olsun diye- Şahkan'dan temin etmiştim. Decoder'i de oradan aldım plakalık arıza lambası yakınca, decoder ile hallettik o problemi de. Hatta en son yurtdışından aldığım geri vites ledleri de yaktı arıza lambası, yine Şahkan'dan aldığım decoder ile söndürdük. Tüm montaj işlemlerini ise Efe'de yaptırdım.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim şöyle bir önerim olabilir. Her iki araçta MQB platformu olduğu için Vw yetkili servisinden Golf 7' nin plaka led aydınlatmalarını ve iç tavan ledlerini sipariş verebilirsiniz. Uyumlu olacağını düşünüyorum. Aynalar zaten arıza ışığı yakmıyor. Onlarada kaliteli led ampüller taktırabilirsiniz.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'de ayna altı lambaları canbus sistemine dahil değil o yüzden arıza ışığı yakmaz. Octavia'da da dahil olduğunu zannetmiyorum. sadece bu ledleri değiştirerek deneme yaptınız mı?

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sahkan dediginiz yer neresi tam adres olarak.yarin yada cuma bi wv ye gidip golf icin olan ledleri bi soracam.olmazsa baska bi arayis.octi ile superb brz farkli galiba bu konuda a7 ayni apple arkadas kapali kutu:)
Hala yay bekliyoruz

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468761
Sahkan dediginiz yer neresi tam adres olarak.yarin yada cuma bi wv ye gidip golf icin olan ledleri bi soracam.olmazsa baska bi arayis.octi ile superb brz farkli galiba bu konuda a7 ayni apple arkadas kapali kutu:)
Hala yay bekliyoruz

Şahkan İstanbul'da, Skoda özel servisi.

http://www.sahkanotomotiv.com/iletisim.htm

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
az önce wv ye uğradım şaşmazdakine seat wv audi ye verebiliyoruz orjinal led skodaya vermiyoruz dedi.bağardım çıktım:)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468845
az önce wv ye uğradım şaşmazdakine seat wv audi ye verebiliyoruz orjinal led skodaya vermiyoruz dedi.bağardım çıktım:)

Onlara ne arkadaş, ben Golf' ün ledlerinden istiyorum diyeceksin verecekler. Hepsi bu. İster alır gözlerinin önünde kırarım zevk için, istersem Skoda veya başka marka araca takarım. Hocam sen Doğuş Oto Çankaya' ya gidiyorsun, servis danışmanlarından Celil Yıldırım, yoksa Hakan Demir' i buluyorsun, selamımı söylüyorsun, yedek parçadan istediğin ampülleri veriyorlar sana ;)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;468864
Onlara ne arkadaş, ben Golf' ün ledlerinden istiyorum diyeceksin verecekler. Hepsi bu. İster alır gözlerinin önünde kırarım zevk için, istersem Skoda veya başka marka araca takarım. Hocam sen Doğuş Oto Çankaya' ya gidiyorsun, servis danışmanlarından Celil Yıldırım, yoksa Hakan Demir' i buluyorsun, selamımı söylüyorsun, yedek parçadan istediğin ampülleri veriyorlar sana ;)

adama diyorum sen ver boswer skoda o bu şu...takılacak olan araca dosya açmam lazım diye tutturdu.vermedi gt...:)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;468896
adama diyorum sen ver boswer skoda o bu şu...takılacak olan araca dosya açmam lazım diye tutturdu.vermedi gt...:)

Hocam siz bu işi halledeceksiniz heralde hallederseniz haberleşelim bende düşünüyorum octiye

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyu guncel tutalim bu aksamki bulusmada konusu gecti orjinalini siparis edecez bilgileri verilecek senlede paylasirim kardes.