škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plakalık Iptal İşlemi (roomster)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
slm arkadaşlar roomstere plakalık iptali yapıcam ama silikonmu çift taraflı bantmı kullanmam hakkında kararsız kaldım çift taraflı bant daha pratik ve sökme olarak rahat ama silikon daha sağlam ve söküş sakat kenarlarıda sentetik tinerle silicem güzel olucak fakat kararsızım sizler ne düşünüyorsunuz acaba bu konu hakkında fikrinizi almak istedim...

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen hafta bu işlemi yaptım.
Yapıştırırken silikon kullandım. 1 saat içinde kemik gibi oldu. Ama silikonu yere dik çizgiler halinde sürki yağmur suları rahatça akıp gitsin. Kenar şeritlerini sentetik tinerle silmek çok zor. Selülozik tiner alman lazım. Ben selülozik tiner yerine bildiğin benzin kullandım aynı işi görüyor ve istediğin kadar alabilirsin. 1 YTL'lik aldım 500 ml'lik şu sişesinde...

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;41029
Ben geçen hafta bu işlemi yaptım.
Yapıştırırken silikon kullandım. 1 saat içinde kemik gibi oldu. Ama silikonu yere dik çizgiler halinde sürki yağmur suları rahatça akıp gitsin. Kenar şeritlerini sentetik tinerle silmek çok zor. Selülozik tiner alman lazım. Ben selülozik tiner yerine bildiğin benzin kullandım aynı işi görüyor ve istediğin kadar alabilirsin. 1 YTL'lik aldım 500 ml'lik şu sişesinde...

peki kuruyomu hemen kenarlara bant yapıştırmamız gerekirmi üst taraftan . kaymaması için

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaymaması için bantlamak ve ön plakayı yapıştıracağın yüzeyin şekline göre eğmek gerekli. Yoksa zamanla çıkar.
Kuruması kısa sürüyor. Yapıştırdıktan sonra bantlar bir müddet (1-2 saat) kalsın bence.

Buda kullandığım silikon.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim camları yapıştırmak için kullanılar silikondan kullanılıyr ve bu çok küvvetli bir yapıştırıcı düşmesi çok çok zor..

eğer bantla yaparsan bunu biraz yüksek plakalığa kadar gelen bir su birikintisinde düşmesi kolay olur...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka taraftaki plakalık kapıyı kpağı kapatıorken çok ses yapıyordu. Silikonla yapıştırdıktan sonra hiç ses yok. Plakalığı söktüğümü unutmuşum, ses niye böyle çıkıyor diye bagaja baktım. Sonradan hatırladım. :)

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tabelacıların kullandığı çift taraflı bantla yapıştırdım... 2,5 sene oldu bi sıkıntı yok... çerçeveyide kestirdim...:ok:

" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plakalık iptali görüntüyü olumlu bayagı etkiliyor,
bende kaliteli cift taraflı bantla yapıstırıp, aralara silikon sürmüstüm, 2 yıldır kullanıyorum, sorun yok,
arka metal kaportaya yapıstığı icin cok daha saglam oluyor, öne biraz daha fazla özen göstererek yapıstır, denemelerini yapıp, gereken egimi yaptıktan sonra yapıstırmaya basla,

Kolay gelsin,
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2009, 17:03:30 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;41061
tabelacıların kullandığı çift taraflı bantla yapıştırdım... 2,5 sene oldu bi sıkıntı yok... çerçeveyide kestirdim...:ok:

ne zaman kestirdim beytoom...:kiki::kiki::kiki:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
araçların ön camlarını ve arka camlarını yapıştırmada kullandığımız siyah silikon isimli silikonu kullanırsan garanti çözüm alabilirsin.Çift taraflı bantta yapıştıramama sonradan atma olabiliyor...
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
cam yapıştırma slikonu başka gerçek çözüm yok
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;41031
Kaymaması için bantlamak ve ön plakayı yapıştıracağın yüzeyin şekline göre eğmek gerekli. Yoksa zamanla çıkar.
Kuruması kısa sürüyor. Yapıştırdıktan sonra bantlar bir müddet (1-2 saat) kalsın bence.

Buda kullandığım silikon.

Bende bundan kullandım.:ok:

Alıntı yapılan: seyyah;41068
3M in çift taraflı bantı kullanılabilir.

Kullandım.Düşmedi ama kıvrımlı tamponda kenarları kalktı.

[
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI