škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plakalık Iptal İşlemi (roomster)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abiler bende böle düşünüodum ama peder biraz fazla ince düşünmüş dişer eder korkusuyla gitimş vida ile sıkmuş plakaları
not:arka plaakyı sıkarken biraz yukarı kaldırarak sıkın çok agresif ve sportif görünüyor :D
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;41163
Kullandım.Düşmedi ama kıvrımlı tamponda kenarları kalktı.

[

3M in ürünleri tek çeşit değil. Biz pano kapaklarına uyguluyoruz. Pütürlü boya olmasına rağmen en ufak bir sorun yaşamadık.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapıştırma tekniği konusunda Ero_ nikli Erhan Abi burda bir uyarıda bulunmuş bakınız. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=1845&highlight=y%FCz%FCme+t%FCk%FCr&page=5

Başlığın ortalarından sonra idi. Hatta çift taraflı bant ile çok da iddiali olduğu bir önerisi mevcut.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 senedir  çift taraflı bantla duruyor  bizimkiler sorun yok.

sıkıntı olacak  tek nokta  arka  plakalığı sökünce altında sünger benzeri  bir madde olur titreşimi  engellemek  için onu soymanız lazım.

Çevrimdışı wickedMuK.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç gerek yok.Vurdum vidayı.Düşme sıkıntısı yok.ÖyLe aşırı rahatsız da etmiyor görüntü.Ama bass'tan dolayı çok ses yapıyordu.Çektim arka tarafa çift taraflı bant :)
Bu arada Roomy'ye kare plaka düşünüyorum.Öne mi arkaya mı güzel olur ??

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: wickedMuK.;41962
Hiç gerek yok.Vurdum vidayı.Düşme sıkıntısı yok.ÖyLe aşırı rahatsız da etmiyor görüntü.Ama bass'tan dolayı çok ses yapıyordu.Çektim arka tarafa çift taraflı bant :)
Bu arada Roomy'ye kare plaka düşünüyorum.Öne mi arkaya mı güzel olur ??

plakalık yerini dolduramazsın tavşan dişi gibi kalır öle ortada.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;41970
plakalık yerini dolduramazsın tavşan dişi gibi kalır öle ortada.

:+1:Kare plakalar her arabaya yakışmıyor.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;41068
3M in çift taraflı bantı kullanılabilir.

3M çift taraflı bant da diğer 3m ürünleri gibi çok kaliteli. Ancak biraz pahalı küçük bir rulo (toplam 1,5 m) 8 TL üzerinde. Ancak sadece 10 cm. lik bir bant 450 gr. ağırlığı taşıyabiliyor. Bende haftasonu 3m bandı ile plaka yapıştırdım. 3 adet 10 cm.lik bant ile yapıştırdığım plakayı düzeltmek amacıyla tekrar sökmek için çok uğraştım.
Sonunda bıçakla keserek tekrar yapıştırdım taş gibi oldu.:) Bu arada bu bantların bir özelliği de bant izi kalmaması kalan izi başparmağınızla sıkı bir şekilde sıyırınca kolayca çıkıyor.

Velhasıl 3m iyi bir marka...

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim internetim olmadığından başlıkla fazla ilgilenemedim bizim ön plaklık çatlamıştı zaten ve babam yeni plakalık almam lazım deyince ben durdurdum onu en kısa zamanda bu işlemi uygulayacağım

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Horrrt:++:

Sista Silikon-2.5 tl
10 mt çift taraflı bant-1 tl
Komşudan Selulozik tiner-Beleş

Sonuç:%100 daha şık görünüm:hanz:

Kendim yaptım,çok şık durdu:ok:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim kazadan önce ön plaka  silikonla yapıştırılmıştı. kazadan sonra yetkilide plakalık takmışlar gözüme batıp duruyr bende bi araparmaklayım bu konuyu.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende plakalık kenarlarını sildim tinerle.
plakayıda camcılardaki silikonla yapıştırdım.düşmesin diye geçici olarakta bantladım.şimdi daha şık ve klas oldu.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hort...

Bende bu işe pek sıcak bakmıyodum fakat forumda yapanların yorumlarına bakınca senelerdir hatta 7senedir duran var Allah korusun polisle bir işim olduğunda nasıl söküleceğini merak ettim 3m çift taraflı bant ve sağlamlaştırmak amaçlı ufak ufak silikonla yapıştırmayı düşünüyorum tabiki kenarlarınıda tinerle silicem,dediğim gibi sökmek istediğimde nasıl sökerim ? Hangi silikonu tavsiye edersiniz ufak bir tüpte olan vardı ama markasını unuttum şu an :) Teşekkürler,
-------------------------------------------------

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;191527
Hort...

Bende bu işe pek sıcak bakmıyodum fakat forumda yapanların yorumlarına bakınca senelerdir hatta 7senedir duran var Allah korusun polisle bir işim olduğunda nasıl söküleceğini merak ettim 3m çift taraflı bant ve sağlamlaştırmak amaçlı ufak ufak silikonla yapıştırmayı düşünüyorum tabiki kenarlarınıda tinerle silicem,dediğim gibi sökmek istediğimde nasıl sökerim ? Hangi silikonu tavsiye edersiniz ufak bir tüpte olan vardı ama markasını unuttum şu an :) Teşekkürler,

benim app plakayı aldığım yer cift taraflı bantla yapıstırmıstı, polis durdurdu cıkart dedi elimle kopartmaya calısıyorum olmadı, bagajdan maket bıcağını aldım tamamen acıp plakanın arkaya soktum hemen düstü :D

silikon olarak sista ideal
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;191544
benim app plakayı aldığım yer cift taraflı bantla yapıstırmıstı, polis durdurdu cıkart dedi elimle kopartmaya calısıyorum olmadı, bagajdan maket bıcağını aldım tamamen acıp plakanın arkaya soktum hemen düstü :D

silikon olarak sista ideal

Teşekkürler, APP plaka olduğu içinmi polis söktürdü yoksa yapıstırma olduğu içinmi ? o zaman sadece 3m çift taraflı bant yeticek herhalde, polis isterse silikonlu halde çıkmaz,
-------------------------------------------------