škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia sikayetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kartal6579

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Harmoni007;469141
Valla ben octavia alıcaktım..servis bana '' evet octavialarda rüzgar sesi alıyor iceri..sol on taraftan..ve dalga kıran yok depoda ses gelıyor yarım depodan fazla olunca depo..'' bütün keyfim kactı yemin edıom..nabıcam bılmıorum..octavia mı superb mi dedim tabı kı superb dedi..octavia tamam spor gorunumu dedi ama superb...tamda siparis vericektim ..butun hayaller suya dustu... yeni makyaj gelıyo buyuk olasılıkla hallatmislerdir sıkıntıları..en azından ben oyle umuyorum..ama o makyajı beklemek benım ıcın cile sımdı :s allah sabır versin ne dıyım :/ hayırlısı olsun...

Servisler hep superbe yonlendirir kar marji fazla ondan bu arada araci ilk aldigimda depodan ses geliyordu bu mesaji okuyunca aklima geldi son 4 aydir depodanses duymadim

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ya depodan ses gelsin bu audi a3 , seat leon ve volkswagen golftede var ben bunu sorun gormuyorum bi bildikleri var demekki. Vw , seat , audi forumlarindada ayni sorunlar konusuluyo ses abartilcak kadr iceride degilse normal yani renault symbolden kotu degil ya

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi fulleyip dsgli aracı yavaş yavaş park etmeye çalışmanızı öneririm fırtına kopuyo arkada :)

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Farklı bir başlıkta yazdığım mesajlardır. Ortak başlık olduğundan burdada paylaşmak istedim;

23.07.2014 tarihli mesaj;

Yaklaşık bir ay önce orta refüjden karşı şeride geçtim aracın sol ön kısmında hasar oluştu üç lastik parçalandı yetkili serviste yaklaşık 20 gün kaldıktan sonra teslim aldım. Sol sağ çamurluk ön kaput değişti. Sizdeki gibi benimde parçaların ek yerleri tam olarak birleşmiyor ve boyada çok fazla kusur var. Boya için 20 gün sonra pasta cila ile düzeltileceğini söylediler.

Araç direksiyonda her harekette sinyal kolunun tıklaması gibi ses ve gerginlik var bunu 2 hafta önce servise söylediğimde böyle bişey yok dediler. Avukatla görüştüm sorunu tam olarak tespit ettirip servise başvurun eğer çözüm üretilmez ise yasal işlem başlatılır dedi. Dışarda birkaç usta ile test ettik direksiyon sargısı ağır hasar görmüş dediler. Yarın servise tekrar gideceğim eğer işlem yapılmaz ise mahkemeye vereceğim.

Bunu yanı sıra aracım serviste kapısı çizildi savunma olarak serviste bu çiziği yapacak uzunluk seviyesinde bir malzemenin olmadığı.

Skoda Türkiye de büyümeye karar vermeden önce servislerin hepsini gözden geçirmesi gerekirdi. Ben aracı ilk alanlardanım birazda fazla olumsuzluk yaşadım teknik olarak ama yavaş yavaş tüm Skoda sahipleri servisin yolunu tutacak herkese şimdiden sabır diliyorum.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
23.07.2014;

[quote name="ekin" post=473742]Yaklaşık bir ay önce orta refüjden karşı şeride geçtim aracın sol ön kısmında hasar oluştu üç lastik parçalandı yetkili serviste yaklaşık 20 gün kaldıktan sonra teslim aldım. Sol sağ çamurluk ön kaput değişti. Sizdeki gibi benimde parçaların ek yerleri tam olarak birleşmiyor ve boyada çok fazla kusur var. Boya için 20 gün sonra pasta cila ile düzeltileceğini söylediler.

Araç direksiyonda her harekette sinyal kolunun tıklaması gibi ses ve gerginlik var bunu 2 hafta önce servise söylediğimde böyle bişey yok dediler. Avukatla görüştüm sorunu tam olarak tespit ettirip servise başvurun eğer çözüm üretilmez ise yasal işlem başlatılır dedi. Dışarda birkaç usta ile test ettik direksiyon sargısı ağır hasar görmüş dediler. Yarın servise tekrar gideceğim eğer işlem yapılmaz ise mahkemeye vereceğim.

Bunu yanı sıra aracım serviste kapısı çizildi savunma olarak serviste bu çiziği yapacak uzunluk seviyesinde bir malzemenin olmadığı.

Skoda Türkiye de büyümeye karar vermeden önce servislerin hepsini gözden geçirmesi gerekirdi. Ben aracı ilk alanlardanım birazda fazla olumsuzluk yaşadım teknik olarak ama yavaş yavaş tüm Skoda sahipleri servisin yolunu tutacak herkese şimdiden sabır diliyorum.[/QUOTE]

Arkadaşlar servise gittim servis şefi ile yolculuğa çıktığımızda direksiyondaki sesi tespit etti ve müdahele edileceğini söyledi. Ayrıca direksiyonda sağa doğru kayma ve rot balans ayarında sorun vardı bunlarıda tespit etti. Daha önce test sürüşüne çıkan arkadaş kaporta ustasıymış o yüzden sorunu görememiş. Keşke baştan bu kadar hassas davranılsa idi bende avukat ve servis aramamış olurdum. Yinede ilgili davrandılar çok şükür. Bayramdan sonra işlemlere başlanacak.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
08.08.2014;

Pazartesi günü akşam aracı yazdığım sorunlardan dolayı teslim ettim Çarşamba günü akşam teslim aldım.

Boyalardaki hatalar boyanın tam kurumadığı iddia edilerek düzeltilmedi. Bir ara uğrayın onu hallederiz dediler ki ben artık o izlerin gitmeyeceğine kesin karar verdim.

Direksiyon için test sürüşüne çıktık direksiyonun sağa doğru yamukluğu aynı bıraktığım şekilde devam ediyordu. Düzelttiklerini söylediler ben sanayide gider yaptırım dedim üstünde durmak istemedim artık çünkü midem bulandı.

Asıl sorun direksiyondan gelen ses test süresince hiç gelmedi. Servisten çıkıp eve giderken yolda defalarca tekrarladı, eskisinden hiçbir farkı yok boş bir arazide kontrol ettim bıraktığım halinden hiçbir farkı yok hatta daha da artmış. servisi aradım tamam getirin bakalım dediler. Cumartesi günü tekrar götüreceğim.

Kesinlikle şunu söylemeliyim serviste görüştüğüm kişiler üslup olarak müşteriye yaklaşım olarak çok iyiler servis şefinden yıkamacısına kadar saygı sevgi ile yaklaşıyorlar fakat bu yaşananlar bana teknik olarak birçok konuda yetersiz olduklarını yada firmanın genel politikası gereği garanti kapsamı içinde mümkün olduğunca sorunları arızalı gözardı edip öteledikleri düşüncesini veriyor.

Ben daha önce yasal işlem başlatma niyetim olduğu için servise götürmeden önce arabayı sanayide birkaç ustaya baktırdım hepsi direksiyondaki ses ile ilgili aynı teşhisi koydu bozulan parçanın ismine kadar ve ne sebeple olduğuna kadar söyledi. Servise bu sorunları iletmeme rağmen onlar çok farklı yerlerde aradılar sorunu yada bulmak istemediler.

Cumartesi günü arabayı teslim etmeyeceğim bende başında bekleyeceğim yapılan işlemleri izleyeceğim ki cumartesi günü tekrar gitmenin sebebi de servis görevlilerine bana karşı gösterdikleri ilgiden dolayı olan saygımdandır. O gün akşama arabayı sağlam bir şekilde eve götürmemem halinde pazartesi günü benimde bugüne kadar olur böyle şeyler diyerek ötelediğim umursamadığım sorunlarla birlikte bu yaşananlarıda ekleyerek dava açacağım.

Biz galiba millet olarak insani ilişkiler sebebiyle böyle sorunları sık sık yaşıyoruz firmalar umursamıyor. Arabamı iki ay önce tamirden teslim aldığımda bu sorunlar için avukatla görüştüğümde dava açalım dedi bu konu için vekalet bile çıkardım fakat bayramdan önce servis yetkililerinin verdiği güven sebebiyle işlem başlatmadım. Doğru olan insan odaklı değil iş odaklı olmakmış. Bu hatam iki aydır arızalı bir aracı kullanmaya ve defalarca vakit ayırıp servise gitmeye maloldu.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;475684
ne oldu ustam sonuc

Cumartesi günü servise gittik park halinde aracı test ettiler ses gelmedi bir sorun yok dediler bende hiç yorum yapmadım. Avukat ile görüştüm önce hasar tespit daha sonra firmaya dava açacağım. Şu an adli tatil olduğundan işlem yapamadık. Bu arada boya ile ilgili olarakta tespit yaptırdım pasta cila ile geçecek bir kusur değil boyanın tabanında yapılmış bir hata olduğunu tespit ettiler yani şu an servis oyalayarak konuyu kapatma derdinde. Mahkemeye başvuruda bunu da ileteceğim. Servise yolu düşenin Allah yardımcısı olsun.