škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb'lerdeki Cruise Control

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kısaca bir sorum olacak.

Superb'lerde Cruise Control var tamam anladık ama bu cc devredeyken mesela aracın önüne yukarı yönde eğimli bir yol geldi diyelim.Bu durumda aracın hızı düşmeye başlayıp bir süre cc devreden çıkıyormu yoksa Renault Latitude'lerde olduğu gibi hızı kendi kendine tekrar eski seviyesine çıkartıp (tabi deviride yükseltiyor motor) hızı sabitliyormu araç?

bilgi verebilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drangelman;469161
Arkadaşlar kısaca bir sorum olacak.

Superb'lerde Cruise Control var tamam anladık ama bu cc devredeyken mesela aracın önüne yukarı yönde eğimli bir yol geldi diyelim.Bu durumda aracın hızı düşmeye başlayıp bir süre cc devreden çıkıyormu yoksa Renault Latitude'lerde olduğu gibi hızı kendi kendine tekrar eski seviyesine çıkartıp (tabi deviride yükseltiyor motor) hızı sabitliyormu araç?

bilgi verebilirseniz sevinirim.

Belirlemiş olduğunuz mevcut hafızadaki hızı korumaya çalışır.

3,5 yıldır kullanıyorum bu aracı, henüz hızını koruyamayıp devreden çıktığını görmedim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG de çekebildiği alt viteslere  geçip, hızı koruyor, manual da ise yavaş yavaş hız düşüyor ve belli bir devir seviyesine gelince devreden çıkıyor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ender bey cevap için teşekkür ederim.
servisteki elemanda bilgi düzeyinden hala şüpheliyim ayrı konu abii yokuş yukarı hızını nasıl korucak araç diye bir soru sorunca acaba superb alsammı almasammı diye düşünmeye başladım.öbür hafta gidip yüce oto ile pazarlık yapmayı düşünüyordum...

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada dsg konusundan gerçekten kararsız kaldım.
skoda forumunda da bir kaç şikayet başlamış dsg  ile alakalı!
düz vites ile arasında 5 bin tl fark atıyor.
sizler ne dersiniz arkadaşlar?
ayrıca araçtan gelen seslere çok takık bir  insan olduğum için birde servisin Bursa ilinde nerdeyse 25 km mesafede olduğunu düşününce gözüm korkuyor.
tabi ikinci elde dsg ve sunroof olayı ile 2-0 önde başlıyosun orası ayrı olay...

ayrıca ön kol dayama yerinin, bi ton para verip aldığın bir araçta bez kumaş ile döşenmesi saçmalık değilmi acaba?
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2014, 11:19:58 Gönderen: drangelman »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tiptronik olsun, tam otomatik olsun, yokuşa sarınca mesela 5 le çıkıyorsa ve cc devredeyse yokuşun durumuna göre 4 e, çekmezse 3 e alır yine de aynı hızı koruyarak yokuşu tırmanır, sorun yaşamazsınız, endişe etmeyin bu konuda...
servisin 25 km olması sorun değil, birçok kullanıcı 100 km uzakta servise...
Kol dayama kaplaması ise maliyet kaygısından değil, dekoratif düşüncelerle malzeme seçilmiştir, hoşunuza gitmezse istediğiniz malzemeyi kullanarak kişiselleştirebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2014, 11:31:36 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drangelman;469167
ender bey cevap için teşekkür ederim.
servisteki elemanda bilgi düzeyinden hala şüpheliyim ayrı konu abii yokuş yukarı hızını nasıl korucak araç diye bir soru sorunca acaba superb alsammı almasammı diye düşünmeye başladım.öbür hafta gidip yüce oto ile pazarlık yapmayı düşünüyordum...

Benim araç 1.4 TSI, haliyle manuel. Ankara'dan İstanbul'a yol müsait olsa CC ile 6. viteste 130'a sabitleyip gidebilirim, o kadar söyleyim size. Yol müsait olduğu sürece ve basmazsam genellikle 6. vites 130 km. hıza(3000 devirde oluyor araç) sabitleyip gidiyorum. Dediğim gibi hiç hızı koruyamayıp devreden çıktığını görmedim. Sadece yolun ve aracın yük durumuna göre(mesela hakikaten dik ve uzun yokuş, klima 4. ya da 5. kademede, araçta 4 kişi ve bagaj tam dolu olduğunda) yokuşa 6. vites CC ile 130 sabitle başlayıp hızın yavaş yavaş düştüğü( örneğin 127'ye falan) oluyor, ama devreden çıkmıyor.

DSG konusu karmaşık bir konu. Arıza durumu olabiliyor, ama bu biraz da sanırım satış rakamlarıyla da alakalı. Ben aracı alırken DSG alma şansım olsaydı DSG alırdım. Şu an yeni bir araç alacak olsam yine DSG tercih ederdim, ama garantiyi direkt 4 yıla uzatırdım...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu geniş dünyada kendinizi daraltmayın gidin otomatik alın. Hala her kullandığımda ya çok tatlı vites atıyo şu meret diye mutlu oluyorum

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG ayrı bir keyif. Eğer şehir içi kullanacaksanız bence DSG. :ok: Kol dayamada ise , beğenmezseniz koltuğa uygun bir döşeme ile kaplatabilirsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;469185
Şu geniş dünyada kendinizi daraltmayın gidin otomatik alın. Hala her kullandığımda ya çok tatlı vites atıyo şu meret diye mutlu oluyorum
Emin bu ara arabayı Gaziosmanpaşa-Öveçler arası kullanıyorum, eve gittiğimde bacağıma ağrı girmiş oluyor vallahi:)

Bir dahaki aracım kesinlike dizel+otomatik olacak...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok abi hill holdum olmasına rağmen amelelik başka hiç bişey değil. Annem dışında herkes düz aldığıma pişman :)

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta 1.6 TDI DSG ve çok memnunum.Kesinikle tavsiye ederim.DSG'de cc açıkken yokuşta çekiş düşerse kendi vites küçültüyor sonra tekrar büyültüyor ve hızı sabit tutuyor.Eğer uzun süre kullanacaksanız ,tek tavsiyem garantiyi 4 yıla uzatmanız olacaktır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel aldığım için pişman olanlara beni de ekleyin:D Tabi otomatik olacaksa da DSG gibi olacak.Diğer türlü hayatta almam..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG kullanıp manuele geçmek zorunda kalan birisi olarak bu devirde imkan varsa kesinlikle DSG araç alınmalı..

Çevrimdışı mustafao

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dsg  çok kullanisli.tek sorun formlarda dolasan olumsuz yaygara.bu söylenenler ne kadar doğru  bilemem kullanip gorucez