škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vdf kredi ve mahkeme sonucu

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bilgilendirme olsun diye yazayım dedim isterseniz tutanağıda buraya koyarım 22.10.2013 tarihinde vdf nin 600 tl lik dosya masrafını geri almak için başvurdum ve 26.05.2014 de sonuçlanmış tebligat elime 2 gün önce ulaştı ve vdf yi aradım direk bana dosya masrafı iade formu gönderdiler dün doldurup yolladım bu gün aradım paranın bu gün hesabıma yatacağını söylediler. yatınca yazarım ama bilginiz olsun varsa kredi çeken vdf den falan gidip hakem heyetine başvurunuzu yapın paranızı geri alın derim ben :ok:

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında Vdf'den rehin işlemleri için bayağı koşuşturmuştuk. Kredi bittikten 3-4 ay sonra rehin kalkmıştı. Neyse almanız sevindim :ok:

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla şimdilik sorun çıkarmadılar direk ödeme yapıcaz dediler bakalım oylamazlarsa

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun. Hakem heyetlerine nerelerden başvuru yapabiliyoruz ve bir ücret talep ediyorlar mı?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: exitus;469555
valla şimdilik sorun çıkarmadılar direk ödeme yapıcaz dediler bakalım oylamazlarsa
Ödemeyi yapıp tüketici mahkemesine başvurabilirler. e-devletten kontrol edebilirsin. Umarım alırsın paranı.

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;469573
Öncelikle hayırlı olsun. Hakem heyetlerine nerelerden başvuru yapabiliyoruz ve bir ücret talep ediyorlar mı?

saolasın elazığdayım ben hükümet konağında tüketici hakları nın bürosu var oraya gittim ordaki dilekçe örneğini doldurup verdim geri oraya sonra bana mahkeme sonucnu tebligatlar bildirdiler 7 ay sürdü ama

hala ödemediler az önce aradım bu gün 5 e kadar ödeyeceklerini söylediler bakalım bekliyorum hala

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;469597
Ödemeyi yapıp tüketici mahkemesine başvurabilirler. e-devletten kontrol edebilirsin. Umarım alırsın paranı.

nasıl yani bana parayı ödeyip karşı davamı açabilirler anlamadım sanmam mahkemenin sonucu gayet kesin 15 gün itiraz hakkı tanımış sadece

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: exitus;469635
nasıl yani bana parayı ödeyip karşı davamı açabilirler anlamadım sanmam mahkemenin sonucu gayet kesin 15 gün itiraz hakkı tanımış sadece

Tüketici hakem heyetinin kararına itiraz süresi içerisinde itiraz etmiş olabilirler. Bankalar bunu yapıyor vdf de yapabilir. Sana dava açılıp açılmadığını e-devletten kontrol edebilirsin. Eğer VDF böyle bir yola başvurmuyorsa bende başvuru yapacağım tüketici hakem heyetine. Sonucu bildirirsen sevinirim.

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;469686
Tüketici hakem heyetinin kararına itiraz süresi içerisinde itiraz etmiş olabilirler. Bankalar bunu yapıyor vdf de yapabilir. Sana dava açılıp açılmadığını e-devletten kontrol edebilirsin. Eğer VDF böyle bir yola başvurmuyorsa bende başvuru yapacağım tüketici hakem heyetine. Sonucu bildirirsen sevinirim.

ödemeyi cuma günü saat 5 de yaptılar zannetmiyorum bana dava açsalar ödemezlerdi 15 gün itiraz hakkı var itiraz etmeden ödediler bence git başvur

Çevrimdışı Falcon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Slm.arkadaslar,  yaklasik 9 ay once bende VDF den dosya ucerini geri aldim ve bir sikinti cikmadi. Hatta kredi kartlarinin yillik ucretlerinide alabiliyorsunuz.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: exitus;469770
ödemeyi cuma günü saat 5 de yaptılar zannetmiyorum bana dava açsalar ödemezlerdi 15 gün itiraz hakkı var itiraz etmeden ödediler bence git başvur
Teşekkür ederim. Tatil dönüşü bende başvuru yapacağım.

Çevrimdışı hguroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kredi bitmeden başvuru yapabiliyormuyuz yoksa illaki kredinin bitmesini beklemek zorundamıyız

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hguroglu;471438
kredi bitmeden başvuru yapabiliyormuyuz yoksa illaki kredinin bitmesini beklemek zorundamıyız

Bitmesine gerek yok, hemen başvurabilirsiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde konuttan taşıta çektiğimiz tüm kredilerin dosya masrafını geri aldık.Ayrıca bu işte yasal bir boşluk var sanırım.Madem geri vereceksin niye alıyorsun?:lol:

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet geri alınıyor ama illaki uğraştırıyorlar ya hiç almayın yada 1 ay sonra geri vericez diyin yani :)