škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kontağı Çevirince Öten Ses

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba,
2004 A4 Elegance sahibiyim. Bu sabah araabayı çalıştırırken kontagı yarım çevirince bir ikaz sesi verdi ve bunu her denememde yaptı. Arabanın çalışmasında felan bi sıkıntı yok hersey normal görünuyor ama o yarım kontak ta ki ses nedir anlamadım.
Daha önce basına gelen veya bunu bilen biri varsa yardımlarınızı rica edeiyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kontagı çevirdiğimde yanan bütün lamlabalar yanıyo. Onun dısında extra yanan bir lamba yok. Acaba anahtarın pili mi zayıfladı yada anahtarda pil var mı

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
''dın'' diye bir ses ise uyarı sesidir. önemli bir durum varsa, arabayı çalıştırdıktan sonra arıza lambası v.b. yanar..
gözden kaçan bir durum olabilir..

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kontagı yarım actığımda diid diid diiid diiid diye ötüyor. Yagını suyunu kabloları kaontrol ettim anormal bi durumla karsılasmadım. Arabada lpg var acaba ondan olabilir mi.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Yol bilgisayarina bakin oradada uyari yok mu.ornegin servis zamani gelince calistirmadan uyarir sonra  susar .
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depodaki Lpg bitiyor olabilir mi? Lpg göstergesinin üzerinde ışık varsa ve bu ışık dit dit sesi ile beraber yanıp sönüyorsa lpg azalmış demektir. (Brc marka lpg için yazdım. Başka markada değişik olabilir.)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;469825
Depodaki Lpg bitiyor olabilir mi? Lpg göstergesinin üzerinde ışık varsa ve bu ışık dit dit sesi ile beraber yanıp sönüyorsa lpg azalmış demektir. (Brc marka lpg için yazdım. Başka markada değişik olabilir.)

direkt benim aklıma da bu geldi:)

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim de aklıma gelmedicdeğil ama 2 lamba yanıyo tüp göstergesinde. Ama sanki lpg sorunu gibi geliyo haklısınız. Sıralı sistem daha önce kullanmamııstım. Ne tür sorunlar var pek bilmiyorum. Bakalım yarın gidecem insallah. Sorun çözülünce sıkıntı neymiş yazarım, tecrübe olur. Herkese tesekkür ederim ilginizden dolayı.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses araçtan mı geliyo yoksa tüp anahtarından mı önce bunu netleştirin. Eğer araçtan geliyosa hava 4 derecenin altındaysa soğuk hava uyarısı veriyo olabilir

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir video çekip, paylaşın...en açıklayıcı bu olur...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil lpg sistemlerinde araba gibi bakım aralığı ayarlıyormış bu da çalışma saati olarak oluyormuş ustanın demesine göre bu süre dolduğunda düğme ötüyormuş böyle bir duyum aldım geçenlerde sizinkide bu olabilir :) Genelde uzun uzun diitleme sesini ya motor suyunuz eksilince yapar onun haricinde ben pek duymadım :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;470306
Yeni nesil lpg sistemlerinde araba gibi bakım aralığı ayarlıyormış bu da çalışma saati olarak oluyormuş ustanın demesine göre bu süre dolduğunda düğme ötüyormuş böyle bir duyum aldım geçenlerde sizinkide bu olabilir :) Genelde uzun uzun diitleme sesini ya motor suyunuz eksilince yapar onun haricinde ben pek duymadım :)

+1
Eger lpg bakım vaktinden dolayı ötüyorsa m, benzine alıp kullanın ses çıkmaz.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ilginize teşekkür ederim. Evet LPG bakım zamanı gelmiş o ötüyomuş. Bakım yapıldı ses kesildi. Onlar kuruyormuşlar zamanı gelince ötüyormuş.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çeşit para kazanma yöntemi, aferin uyanıklara..