škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Carviser 1.6 TDİ DSG Octavia Testi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;470265
Aslında ilk seyrettiğimde şaşırdım adamın arabayı çok çok çok beğenmesine ama daha sonra diğer videolarının hepsini izledim adam tüm arabaları değerlendirirken o arabadan beklentiler ölçeğinde yorumluyor böylece arabaya sadece ww kalitesini ucuza almanın yolu ekseninde yorumlamış başarılı bulmuş o yüzden de. Buda tam benim arabayı alırkenki bakış açımdı

Araç yorumunda doğru bir bakış açısı bence de. Bir aracı segmentindeki araçlara, direkt rakiplerine göre kıyaslamak lazım, aynı şekilde fiyata göre sunduklarını değerlendirmek...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı SemperFi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,Araniza yeni katildim ve bir aksilik olmazsa Carsamba gunu aracimi teslim alacagim.Su ana kadar kullandigim araclara istinaden yaptigim test surusu ile ilgili yorum yapabilirim.

1-)Aracin 17" jant ile suspansiyon oldugu dusunuldugunde yoldakileri cukurlari hissedebilirsiniz.Bazilarimizin hosuna gidebilir ama Istanbul yollari icin keyif kaciracaktir.Yalniz 16" jant ile oldugunda aracin konforu benim bekletilerimi karsiliyor.Kiyaslama olarak 2011 Passat(Comfortline) 16" konforu beklemeyin ve 2013 Jetta(Trendline) 15" konforu ile ayni duzeyde.17" oldugunda duzgun otoban yollarinda keyifli alabilirsiniz fakat sehir icinde kullanilacaksa 16" olmasi tavsiyem.Direksiyon hissi Passat gibi degil ama Jetta'dan bir kalem ustun.Passat ile jetta arasinda bir arac desem yerinde olacak.
2-)Ruzgar sesi camlar kapali , 140 km/sa hizla basladigini ve belki garip gelecek ama 3.28XI BMW den 120 km/sa an rahatsizlik verdigini dusunursek bana gore segmentine yakisir bir sessizlik var.
3-)Benim rahatsiz oldugum ozellikle 2013 ve 2014 dsg test araclarinda klima fan sesi cok yuksek,ozellikle dual zone bir arac icin, bu sesin asiri yuksek oldugunu dusunuyorum.Ozellikle fan seviyesi arttiginda keyifsizlik yaratabilir fakat bu goreceli bir kavram.Tek aciklama havalandirma yuvalarinin biraz da genis yapilmasi sanki daha sessizlik verebilecegini dusunuyorum.

Onun haricinde tek diyebilecegim Jetta yerine Octavia almak daha mantikli.Neticede ic kabin Jetta'ya gore daha iyi.Ozellikle Passat sonrasi ,Octavia beklentilerimi karsiladi.Ilk kez Skoda Octavia sahibi olacagim ve umarim keyif alabilirim.

Keyifli  forumlar...
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 16:26:12 Gönderen: SemperFi »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaşlar ben a4-a5 octavia kullandım arkasından octaviamı sattım  ve şuanda yeti kullanıyorum,ettiğim uzun a7 testlerindede izlenimim;
*bir kere araba her octavia gibi konforlu
*ama arkası torisyon olduğu için a5 deki kadar konforlu değil.
*ben hop hop sallanmak yerine daha sert,yola yapışan, tutan süspansiyon sevdiğim için bana göre octavia nın süspansiyonları gayet konforlu geliyor.
*yakıt deposunda dalga kıran yok ve bu çoğu arabada olmayan ama genelde vag gurubunun atlamadığı bir özellikti ama MQB platformunda koymadılar.
*110-120 den sonra rüzgar sesi alıyor ama araba ne yol sesi nede lastik almadığı için rüzgar seside insana batmıyor.
*içi 2+1 ev gibi tuvalet olsa eve çıkmaya gerek yok :D
Büyük ihtimal makyaj ile bu kusurları kaldıracaklar ve ben bazı dez lere rağmen beğendim ve şuanda paramı araba yatırımına harcamak istemiyorum yoksa yetiyi satar bir octavia alırdım.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 18:12:22 Gönderen: skoda2 »

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;471149
Arkadaşlar ben a4-a5 octavia kullandım arkasından octaviamı sattım  ve şuanda yeti kullanıyorum,ettiğim uzun a7 testlerindede izlenimim;
*bir kere araba her octavia gibi konforlu
*ama arkası torisyon olduğu için a5 deki kadar konforlu değil.
*ben hop hop sallanmak yerine daha sert,yola yapışan, tutan süspansiyon sevdiğim için bana göre octavia nın süspansiyonları gayet konforlu geliyor.
*yakıt deposunda dalga kıran yok ve bu çoğu arabada olmayan ama genelde vag gurubunun atlamadığı bir özellikti ama MQB platformunda koymadılar.
*110-120 den sonra rüzgar sesi alıyor ama araba ne yol sesi nede lastik almadığı için rüzgar seside insana batmıyor.
*içi 2+1 ev gibi tuvalet olsa eve çıkmaya gerek yok :D
Büyük ihtimal makyaj ile bu kusurları kaldıracaklar ve ben bazı dez lere rağmen beğendim ve şuanda paramı araba yatırımına harcamak istemiyorum yoksa yetiyi satar bir octavia alırdım.

elinize sağlık. bende aynısını düşünüyorum. eski arabam auris 1,4 d4d elegant idi. adana antalya yaklaşık bi 8 defa gitmişliğim var. aurisle yerimden kalkamazdım her yanım ağrır dı. octi'de hiç yorulmadım. yol çok keyifli geldi. yine gidicem 10 gün sonra yorumlarımı paylaşırım.