škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Carviser 1.6 TDİ DSG Octavia Testi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://youtu.be/J8kH2RvqDz0

Beklenen test geldi. Fahir talip testte araci basarili buldu ve suspansiyonlarin turkiye sartlarina bile uygun oldugunu soyluyor. Yuksek hizlarda ruzgar sesini icine aldigni soyluyor. Yol tutusunun gayet iyi konforunun ve hacminin guzel oldugundan bahsediyo.

Ne kadar dogru ne kadar yanlis a7 kullanici yorumlarini bekliyoruz

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
videoyu izleyemedim akşam evde izlerim. ama sizin özetinize göre testçinin yorumlarına ben katılıyorum. Rüzgar sesi biraz var ama bana göre rahatsız edici düzeyde değil. Son kullanıcının genellikle süspansiiyonların rahatsızlığından bahsediyor olması biraz önyargıya neden oldu ama bence konforlu süspansiyonları var. (belkide eski arabalarımın süspasiyonları eski kanepe yayları gibi (gıcırdayanından) olduğundan bana öyle geliyor olabilir). ama onun dışında çok kullanışlı geniş konforlu bir araba.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süspansiyonlara katılmıyorum kesinlikle asla konforlu değil aynı sınıf diğer arabamızla karşılaştırdığımda aşırı sert kalıyor. Hatta b sınıfı kendi aracımın bilr faha konforlu olduğunu söyleyebilirm

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
süspansiyonu anlatırken sıçmış.kullandığım en sert süspansiyonlu araç octavia şu anda

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bu süspansiyon işini anlamıyorum, bana göre de çok sert bir süspansiyon değil. Evet çok yumuşak konforlu değil ama aracı çok konforsuz yapacak kadar da sert değil.

Zaten bana göre aracın yüksekliği ve torsiyon çubuktan kaynaklanan tutuş dezavantajını ancak bu sertlikteki süspansiyon tolere edebilir. Daha yumuşak olsaydı hiç yol tutmazdı.

Tabii bu sertlik-yumuşaklık olayında kişilerin dana önce kullandıkları araçların göreceliği de önemli. Şahsen ben Astra H CDTI, Hyundai FX Coupe, Astra GTC, Insignia kullanıcısı olarak  A7 nin süspansiyonlarını bu araçlara göre daha yumuşak buluyorum.

Bunun yanında benim A7den şikayetlerim önem sırasına göre:

1- Yol tutuş. Hala alışamadım. Hala ani yön değiştirmelerde, sert girilen virajlarda veya hızlı virajlarda güven vermiyor. Arka taraf bir kopma hissi yaşatıyor bana. Üstelik aracı çok sert ve zorlayarak kullanan biri değilimdir.

2- Camların destekleri. Camlar yarı açıkken kapı kapandığında çıkan ses cidden çok kötü. 2-3 destek daha koyup o camları daha stabil yapabilirlerdi.

3- Uzun yolculuklarda 110km ve sonrasında gelen rüzgar sesi. Evet bir ses var ama bu ne kadar rahatsız edici? Öyle uğul uğul bir ses değil. Bir süre sonra duymaz oluyorsunuz, hele ki yolculuklarda yanınzda konuşan birileri varsa veya müzik çalıyorsa. Beni açıkçası çok rahatsız etmiyor. Şöyle söyliyeyim, normalde bu tür sürekli sesler ben de hemen baş ağrısı yapar ama A7 de yaptığım uzun yolculukların hiç birinde bu tür bir baş ağrısı olmadı.

A7 bana göre özellikle uzun yolculuklarda çok konforlu bir araç. İnsanı hiç yormuyor. Yukarıda bahsettiğim eski araçlarımın hepsinde de uzun yoldan geldiğimde sersem gibi oluyordum ama A7 de sanki 20-30km lik yoldan gelmiş oluyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediklerinize aynen katılmakla birlikte artık bu süspansiyonların kişiden kişiye farklı olduğuna inanıyorum. Şöyleki sizin kullandığınız araçlar hep sert süspansiyonlu spor araçlar muhtemelen spor helezonlarda vardır ve size eskilere nazaran daha yumuşak geliyor. İlk aldığımızda ikinci aracımız olan suv a nazaran çok tok çok oturaklı ve yumuşak geliyodu bana da. Ancak gerek kendi aracım gerek diğer araçları forumda okuduklarımdan sonra kullanınca lan hakketen bu octininkiler kalas gibi falan demeye başlıyor insan piskolojik galiba biraz da :)

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;470022
süspansiyonu anlatırken sıçmış.kullandığım en sert süspansiyonlu araç octavia şu anda

Ses yalitimi ve suspansiyonun renault symbol kadar kotu oldugunu dusunmuyorum. Sinifindakilere gore serttir falat abartilacak kadar degil bence.

Ama sizler oyle abartiyorsunuzki insanlar sahin gibi birsey oldugunu dusuyo ve satisi ilk zamankilere gore baya dustu zaten

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertcan3444;470077
Ses yalitimi ve suspansiyonun renault symbol kadar kotu oldugunu dusunmuyorum. Sinifindakilere gore serttir falat abartilacak kadar degil bence.

Ama sizler oyle abartiyorsunuzki insanlar sahin gibi birsey oldugunu dusuyo ve satisi ilk zamankilere gore baya dustu zaten

Kusura bakmayın o ilk zamankine göre düşmesi bizden dolayı değil 68.500 e aldığımız aracın 88.000 tlye satılmasından dolayıdır. Realist olun biraz ki se sertmiş bunun süspansiyonu diye c sınıfı bi araç almaktan vazgeçmez

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertcan3444;470077

düşsün düşmesin kardeşim banane.ben almışım arabamı memnun kalmadığım herşeyini yazarım.tereddütü olan hiç bakmasın hatta arabaya.kararsız bile kalmasın...sümbül mümbül demişsin,ben bindiğim arabalar içinde en sert süspansiyonu olan araç dedim.bu yorumları baz alıp şahin gibi bişey olduğunu düşünen zaten bu arabalarla ilgilenmesin bile,gitsin 206 alsın.doğan kartal alsın:gut:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu forum da dahil olmak üzere neredeyse tüm araç forumlarında araçlarındaki kusurları ya da araçla ilgili yaşadıkları sıkıntıları yazıp çizen kişilere karşı gösterilen tepkilere hiç anlam veremiyorum...

Kendi adıma yazılanları değerlendirirken aracını yere göğe sığdıramayanlardan ziyade objektif bir şekilde artı ve eksilerini yazabilen, hatta yeri geldiğinde kendi kullandığı aracını yerden yere vurmaktan gocunmayan kişilerin yazıklarını dikkate alıyorum...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;470103
Bu forum da dahil olmak üzere neredeyse tüm araç forumlarında araçlarındaki kusurları ya da araçla ilgili yaşadıkları sıkıntıları yazıp çizen kişilere karşı gösterilen tepkilere hiç anlam veremiyorum...

Kendi adıma yazılanları değerlendirirken aracını yere göğe sığdıramayanlardan ziyade objektif bir şekilde artı ve eksilerini yazabilen, hatta yeri geldiğinde kendi kullandığı aracını yerden yere vurmaktan gocunmayan kişilerin yazıklarını dikkate alıyorum...

Yürü be abi :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Günümüzde insanlar arabalarını neredeyse bi çuval para vererek alıyorlar.Hal böyle olunca insan kötülemeye kıyamıyor tabi:)

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;470100
düşsün düşmesin kardeşim banane.ben almışım arabamı memnun kalmadığım herşeyini yazarım.tereddütü olan hiç bakmasın hatta arabaya.kararsız bile kalmasın...sümbül mümbül demişsin,ben bindiğim arabalar içinde en sert süspansiyonu olan araç dedim.bu yorumları baz alıp şahin gibi bişey olduğunu düşünen zaten bu arabalarla ilgilenmesin bile,gitsin 206 alsın.doğan kartal alsın:gut:

Ben sana burda yaz yazma diye birsey dedigimi hatirlamiyorum zaten. Ben octavia sahibide degilim insanlarin yorumuna bakarak hareket ediyorum. Arac suspansiyonlari kotu yalitimi kotu fakat kotu bir arac degil ama insanlar bunu boyle anlamiyo bilmem anlatabildimmi

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertcan3444;470247
Ben sana burda yaz yazma diye birsey dedigimi hatirlamiyorum zaten. Ben octavia sahibide degilim insanlarin yorumuna bakarak hareket ediyorum. Arac suspansiyonlari kotu yalitimi kotu fakat kotu bir arac degil ama insanlar bunu boyle anlamiyo bilmem anlatabildimmi

ben şikayetlerimi aracın eksilerini dile getirirken insanlar acaba nasil anlar diye düşünmem kardeşim...ben içimden geçeni düşündüklerimi süzgeçlemeden söylerim isteyen anlarrr isteyen anlamaz okadarda sıkıntı yapma yani.boser yorma sen kendini böyle şeylere bırak octi a7 si olanlar düşünsün;) yada alacakalr;)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında ilk seyrettiğimde şaşırdım adamın arabayı çok çok çok beğenmesine ama daha sonra diğer videolarının hepsini izledim adam tüm arabaları değerlendirirken o arabadan beklentiler ölçeğinde yorumluyor böylece arabaya sadece ww kalitesini ucuza almanın yolu ekseninde yorumlamış başarılı bulmuş o yüzden de. Buda tam benim arabayı alırkenki bakış açımdı