škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima Soğutma(Soğutamama) Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima bugün sağolsun beni yine çıldırttı. Ankara bugün 32-33 derece civarıydı; klimayı en soğukta çalıştırdığımda eh işte, 18 derece auto'da ise arabada terledim. Kesinlikle bir sorin var. Yarın servise gideceğim artık.
Yarın klimanın üfleme sıcaklığını ölçtürmek niyetjndeyim, normalde kaç derece olmalı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;470954
Klima bugün sağolsun beni yine çıldırttı. Ankara bugün 32-33 derece civarıydı; klimayı en soğukta çalıştırdığımda eh işte, 18 derece auto'da ise arabada terledim. Kesinlikle bir sorin var. Yarın servise gideceğim artık.
Yarın klimanın üfleme sıcaklığını ölçtürmek niyetjndeyim, normalde kaç derece olmalı?

Yeni araba da nasıl oluyor yahu hayret , denildiği gibi klima gazının hreket edebileceği boşluk lazım yoğuşabilmesi için bir gidin baktırın bakalım ne çıkacak

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;470956
Yeni araba da nasıl oluyor yahu hayret , denildiği gibi klima gazının hreket edebileceği boşluk lazım yoğuşabilmesi için bir gidin baktırın bakalım ne çıkacak

Aslında pek de yeni değil. 4 yıl olacak Eylül'de.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Benzeri bir durum bugün benim 2014 model 4000 km'deki Octavia aracımda oldu , hava aşırı sıcak olduğundan motor ideal çalışma sıcaklığına ulaşınca çalıştırdım klimayı , aracı ilk aldığım zamanlar 1 ve 2. kademe de epey soğutan klima bugün 6. kademeye getirmeme rağmen içeriyi soğutamadı , epey 6. kademe de çalıştıktan sonra biraz düzelir gibi oldu fakat o sırada eve varmıştım zaten.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 21:05:22 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;470972
Benzeri bir durum bugün benim 2014 model 4000 km'deki Octavia aracımda oldu , hava aşırı sıcak olduğundan motor ideal çalışma sıcaklığına ulaşınca çalıştırdım klimayı , aracı ilk aldığım zamanlar 1 ve 2. kademe de epey soğutan klima bugün 6. kademeye getirmeme rağmen içeriyi soğutamadı , epey 6. kademe de çalıştıktan sonra biraz düzelir gibi oldu fakat o sırada eve varmıştım zaten.

Bir arkadaşımda Cruze var; vallahi onun kliması buz gibi üflüyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;470976
Bir arkadaşımda Cruze var; vallahi onun kliması buz gibi üflüyor.

Cruze o hayır mı  tabi üflicek :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

düşük fan hızında 8-10 derece
10 derecenin ne kadar altındaysa o kadar iyi:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde arabada asla klima açmam hep rahatsız eder beni ama bugün ramazandan mı olsa gerek ilk defa klima açtım.(bahsi geçen araç superb olduğu için bizim passattan örnek veriyorum iki aracında motoru aynı zaten).20 derecede, ac açık, auto kapalı ve sadece 1. kademede çalıştırdım.İnanın 3. dakikadan sonra rahatsız olmaya başladım.O derece soğuk üfledi.Bence klima gazı yeni değişmiş bir superbinde aynı performansı vermesi lazım.

Bu arada araba gün boyu güneşte kaldıysa klima performansı da bariz bir şekilde düşüyor bence bunu da belirtmek isterim.Kendi araçlarım da bu durumu sık sık gözlemliyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öğlen 12.30 da bindim çalıştırdım araç 34 derece yazıyodu 22 derece auto modda açtım klimayı 50 metre ilerlemeden buz gibi üflemeye başladı Allah yardım etsin klimasızlara

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burada yazılanlardan da açıkça belli oluyor ki benim klimada kesinlikle sorun var. Low'da dahi buz gibi üflemiyor, soğukluğu da tartışılır.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;471004
Burada yazılanlardan da açıkça belli oluyor ki benim klimada kesinlikle sorun var. Low'da dahi buz gibi üflemiyor, soğukluğu da tartışılır.

Ender senin arabanın siyah olması da geç ısınmasına etki ediyor olabilir..
En güzeli klima derecesini ölçtür..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471007
Ender senin arabanın siyah olması da geç ısınmasına etki ediyor olabilir..
En güzeli klima derecesini ölçtür..

Servise getirdim arabayı şimdi. Termometre yokmuş. Durumu anlattım, bakacaklar. Umarım bugün çözülür.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;471009
Servise getirdim arabayı şimdi. Termometre yokmuş. Durumu anlattım, bakacaklar. Umarım bugün çözülür.

Hadi inşallah hallolurda daha çok uğraşmazsın abi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;471011
Hadi inşallah hallolurda daha çok uğraşmazsın abi

Artık klima da şart biliyorsun Emin, Pursaklar'a cam açık gidio gelinmez ki

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici