škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima Soğutma(Soğutamama) Problemi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç bilgisayara bağlandı ve kalibrasyon yapıldı. Klima kompresörünün garantiden değişimi karalaştırıldı. Son test sürüşünde klima verimli soğuttuğu için ve belki sağlam olan kompresörün değiştirilmesinin servisi zor durumda bırakacağı için şimdilik istemedim bu değişimi. Bu hafta deneyeceğim klimayı. Yone saçmalarsa değiştirilmesini talep edeceğim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;471033
Araç bilgisayara bağlandı ve kalibrasyon yapıldı. Klima kompresörünün garantiden değişimi karalaştırıldı. Son test sürüşünde klima verimli soğuttuğu için ve belki sağlam olan kompresörün değiştirilmesinin servisi zor durumda bırakacağı için şimdilik istemedim bu değişimi. Bu hafta deneyeceğim klimayı. Yone saçmalarsa değiştirilmesini talep edeceğim.

Kimsenin zor durumda kalacağını düşünmüyorum, bence değiştirt kompresörü..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471039
Kimsenin zor durumda kalacağını düşünmüyorum, bence değiştirt kompresörü..

Garantiden değişen parçaları kontrol ediyorlardır diye düşünmüştüm. Bir de hakikaten soğutuyordu klima. Servis benden bir talepte bulunmadı, ben içime sinmeyeceği için şimdilik sipariş geçmeyin, bu hafta deneyeceğim, eğer yine eski haline dönerse o zaman sipariş geçerdiniz dedim. Bu hafta bir bakayım da Akif, bir daha gidersem zaten değiştirmemeleri gibi bir ihtimal yok.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;471153
Garanti süresini mi uzatmıştınız?

Evet, Eylül'de bitiyor benim 4 yıllık garanti.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen sene gaz bastırmıştım ancak şu sıralar pek belli bir süre sonra soğutmaya başlıyor tam olarak , gazı mı eksildi acaba ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir daha servisi falan düşünmeyeceğim böyle durumlarda. Geçen haftasonu kompresörü değiştirme kararı almışlardı, dün gittim, aracı kontrol ettiler falan, kompresörde sorun yok dediler. Aslında servise göre klimada sorun da yok şimdi.
Bugün sipariş verdim dijital termometre alıyorum. Gelince ölçeceğim klimanın üflediği sıcaklığı. Akif vermişti zaten bazı değerleri, ona göre değerlendirme yapacağım. En son noktada gideceğim servise, benim araçla başka bir Superb'in klimasını aynı süre çalıştırtıp termometre ile ölçtüreceğim, bakalım ne çıkacak sonuç.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ölçüm yaparken, ucunu orta ızgaranın içine 3-5cm kadar uzatırsın..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam diyecektim abi hazir tava gelmislerken degistirtseydin yetkili bunlar kafalari gider gelir napacaklari belli olmaz diye. Tecrube etmissin abi..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;471697
Tam diyecektim abi hazir tava gelmislerken degistirtseydin yetkili bunlar kafalari gider gelir napacaklari belli olmaz diye. Tecrube etmissin abi..
Aynen, hata bende işte. Doğukan özel mesaj attım sana..
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 09:21:19 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471632
Ölçüm yaparken, ucunu orta ızgaranın içine 3-5cm kadar uzatırsın..
Akif bu testi araç durur vaziyette 10 dakika rölantide çalıştırıp yapacağım, değil mi? Hareket ettirmeye gerek yok yani? Motorun ısınmasını vs. beklememe gerek var mı? Yoksa direkt kontağı çevir, klimayı aç, 10 dakika bekle, ölçümü yap şeklinde mi olmalı?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;471708
Akif bu testi araç durur vaziyette 10 dakika rölantide çalıştırıp yapacağım, değil mi? Hareket ettirmeye gerek yok yani? Motorun ısınmasını vs. beklememe gerek var mı? Yoksa direkt kontağı çevir, klimayı aç, 10 dakika bekle, ölçümü yap şeklinde mi olmalı?

motor çalışma sıcaklığında klimayı aç 10 dk. kadar çalışsın.
sonra ölçümü yaparsın..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce testi yaptım. Araç durur vaziyette, klima en düşük sıcaklıkta (18), fan 1. kademedeyken klimayı 10 dakika çalıştırdım. Bu süreçte termometre diyotu ortadaki hava kanalının 3-5 cm. içerisindeydi. 10 dk. sonra araca bindiğimde gördüğüm ilk değer 7,7 dereceydi. Ben araçtayken 1-2 dakika içinde sıcaklık yavaş yavaş 10 dereceye çıktı. Bu veriler ışığında ne yorum yapmalıyım?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;471938
Az önce testi yaptım. Araç durur vaziyette, klima en düşük sıcaklıkta (18), fan 1. kademedeyken klimayı 10 dakika çalıştırdım. Bu süreçte termometre diyotu ortadaki hava kanalının 3-5 cm. içerisindeydi. 10 dk. sonra araca bindiğimde gördüğüm ilk değer 7,7 dereceydi. Ben araçtayken 1-2 dakika içinde sıcaklık yavaş yavaş 10 dereceye çıktı. Bu veriler ışığında ne yorum yapmalıyım?

Ender, termometrenin sağlıklı ölçüm yaptığını düşünürsek, ölçüme göre herşey normal:)
Arada klima sapıtıyor diye düşünüyorsan; termometreyi arabada bulundurup. Sapıttığını düşündüğün zamanlar da ölçüm yapabilirsin. Gerekirse de videosunu çekip servise gösterebilirsin..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471944
Ender, termometrenin sağlıklı ölçüm yaptığını düşünürsek, ölçüme göre herşey normal:)
Arada klima sapıtıyor diye düşünüyorsan; termometreyi arabada bulundurup. Sapıttığını düşündüğün zamanlar da ölçüm yapabilirsin. Gerekirse de videosunu çekip servise gösterebilirsin..

Bu şekilde normal diyorsan şimdilik tamamdır. Arada yine  soğutmadığını düşündüğüm bir an olursa o zaman da ölçerim, yine paylaşırım değerleri.