škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rüzgarlik alinmalimi

norax · 12 · 4871

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı norax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar.
Bu hafta sonu 2014 A7 TDİ  aracımla uzun yolculuk yaptım.Genellikle klima açık gittim.Ama deneme amaçlı camlarıda  açıp   ( genelde yarım olarak )  gitme durumum oldu.Ancak bu durumda camlardan içeriye oldukça fazla rüzgar sesi ( Uğultu şeklinde )  aldığını gördüm. Eğer camlara Rüzgarlık taktıırsam bu ses kesilebilir diye aklıma geldi. Bu düşüncemde haklımıyım acaba. Yani camlara dışarıdan rüzgarlık taktırsam uğultu sesini kesebilirmiyim..Bu konuda tecrübesi olan arkadaş varmı acaba.
   Birde bu rüzgarlıkları nereden bulabilirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam açık ve sürat yüksek iken rüzgar illa ki bir yerlere sürtecek ve bu sürtünmeden bir ses oluşacaktır. Bu nedenle rüzgarlığın bu sesi çok keseceğini zannetmiyorum

Çevrimdışı ömer gncgr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rüzgarlığın amacı  içeriye ruzgarı vermiyor onun yerine hava veriyor dıştan bakıldığında da arabaya güzel şekil veriyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence rüzgarlık aracı çok ama çok basit gösteriyor. Bunun dışında içeri rüzgarı vermese de sizin de dediğiniz gibi hava alıyor sonuçta. Yüksek süratlerde hava yüzeylere sürtünerek geçer bu durunda rüzgarlığa da sürtünecek ve ses yapacaktır.

Tabii bu ses sadece cam açıkken olana sesten yüksek mi olur düşük mü, onu kullanmadan bilemeyiz

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses her sekilde yapar, camlarin uzerine takilacak "sunvisor" dedigimiz ruzgarliklar 2 noktada fayda saglar. Sigara icerken veya caminiz bugulandiginda, klimayi calistirmaniza gerek kalmadan, aracin icine yagmurun girmesini engeller ve havalandirma saglar.goruntu size kalmis. Skodanin orjinal urunu var mi bilmem ama bulabilirseniz Lund veys AVS bakabilirsiniz. Farkli koyulukta plastik urunleri vardir.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 15:39:10 Gönderen: LeChiffre »

Çevrimdışı norax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rüzgarlıkda ses daha artar
 rüzgârlığın amacı benim gibi giren rüzgar alnınıza vurduğunda baş ağrısı yapıyorsa bunu engeller araç içini kısık aralık cam ile yaz kış taze hava girmesini sağlarken giren rüzgarın sizi rahatsız etmesini enlemiş olur
 diğer huşuları zaten arkadaşlar belirtmiş. benim her aracımda rüzgarlık vazgeçilmezlerimden biridir ama henüz yetiye uyun bulamdım
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben dört cam için rüzgarlık aldım takmadan önce sağ ön kapınınkini kırdım ve tabelacıda tekrar yapıştırdık tabi bu işlemi yapana kadar üç camda takılı iki hafta gezdik, rüzgar sesini sevmediğim için çıkardım şuan dört parça boşta, isteyen olursa çok uygun bir rakama verebilirim

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de sesi keser diye düşünerek almıştım, hiç bir işe yaramadı, kimseye tavsiye etmem.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı omerkula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence Octavia nın en büyük sıkıntısı yalıtım o yüzden rüzgarlık kesinlikle çözüm değil.