škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acilll yardımm :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orkun07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2011 model 1.2 benzinli fabiam varrr ve arabam calısıp durduktan sonra su damlatıyorr buna bağlı olarakta 3 günde bir su eklemek zorunda kalıyorumm radyatörcüye baktırdım sorun yok dedi serviste hava bastılar sorun yok dendi acaba neden olabilir lütfen yardımmm kafayı yemek üzereyimm bu arada kaza yaptım radyatörü değiştirdim ..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.
Su damlatıyorsa suyun geçtiği bütün her aksam, hortum, boru vs. titizlikle kontrol edilmeli.

Çevrimdışı orkun07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki motor durduktan sonra fan'ın çalışmaması normalmi ??

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: orkun07;470687
peki motor durduktan sonra fan'ın çalışmaması normalmi ??
Motor fanın çalışması için yeterli ve gerekli ısıda değilse çalışmayabilir tabii ki.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çalışıp, durdukdan sonra su damlatan yeri iyice tespit edip, aynı yerde haraket etmeden ve motoru stop etmeden su kaçağını kontrol edin. Bakın bakalım aynı yerde kaçak olacak mı?
Eğer sadece stop ettiğiniz zaman yapıyorsa, kelepçe  gibi basit bir yer de olabilir...diğer türlü sertleştmiş ve çatlamış bir boru veya horum ,su pompası (devir daim) su deposu v.b yerleri kontrol ettir.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı orkun07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;470691
Çalışıp, durdukdan sonra su damlatan yeri iyice tespit edip, aynı yerde haraket etmeden ve motoru stop etmeden su kaçağını kontrol edin. Bakın bakalım aynı yerde kaçak olacak mı?
Eğer sadece stop ettiğiniz zaman yapıyorsa, kelepçe  gibi basit bir yer de olabilir...diğer türlü sertleştmiş ve çatlamış bir boru veya horum ,su pompası (devir daim) su deposu v.b yerleri kontrol ettir.

alt sol köşeden kacırıyo yerini bile söylüyorum usta gibi ustaya denk gelemedim en son hortumu değiştiricem olmazsa artık servise tekar :(

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hortumların hepsını degıstır kelepcelerı ıtınayla sıkın cok fazla bı para oluccagını dusunmuyorum hıc bırsey yapamıyorsan bunu denıyebılırsın ayrıca cıkma radyator taktırdıysan sıkıntı olabılır cıkmalar cunku dıkıs tutması zor olabılıyor radyatorde her zaman sıfırı makbuldur.. ve ya antıfırız mıktarı fazla konulmus ıse radyator horttum vs catlatır...
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 20:56:58 Gönderen: Ghog »