škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:favo2:EVET. ARKADAŞLAR BENDE BÜGÜN SATIŞINI ALMIŞ OLDUGUM SKODA FABİA 1.2 CLASİC ARACIMLAR ARTIK SİZLERİN ARASINDAYIMM:gaz::

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kazasız belasız cezasız surusler...

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
saoll allah razı olsun hocam cümlemize :)

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arac gercekten motoruna nazaran cok serii ve atakk hiç 1.2 motor gıbı durmuyor yanii

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sizce bu araca lpg taktırmalımıyım arac suan benzınde calısıyor hıc lpg takılmamıs ne kadar yakıt tuklettıgını tam olarak anlamıs degılımm bu konuda bılgısı  olan degerlı arkadasların yorumlarını beklıyorumm

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alone34;471402
sizce bu araca lpg taktırmalımıyım arac suan benzınde calısıyor hıc lpg takılmamıs ne kadar yakıt tuklettıgını tam olarak anlamıs degılımm bu konuda bılgısı  olan degerlı arkadasların yorumlarını beklıyorumm

hayırlısı olsun kazasız belasız benim şahsi fikrim tüp araç için felakettir kesinlikle karşıyım bence taktırmayın zaten araç 1.2 ne yakacakki performans kaybınıda düşününün saygılar

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yılda 10 bin km nin altında kullanacaksanız.. LPG ye gerek yok. araç şehir içi yakacağı 7 lt dir zaten.. uzun yolda 5 lt..
hayırlı olsun..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık muhtemelen 10 binin altında yapacak bir kullanıcıyım ancak hayat felsefem gereği israfa karşıyım. Aracımı sıfır aldım 1500 kmdeyken tüp taktırdım tüpten önce 32 kruş yakıyordu benzinli bir araç için gayet güzel değerlerdi bence ancak herhangi bir güç kaybı olmadığı için lpg taktırmakta bir mahsur göremedim ve şuan 17-19 krş arası yakıyorun şehir içi. Turbo motor 140 bg aracada 800 kmdeyken taktırmıştım 17000 oldu şuan zerre sıkıntım yok. Kendini amorti edeceğini düşünüyorsanız 1 gün beklemeyin

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
LPG konusu hem amorti açısından hemde uyumluluk açısından iyi değerlendirilmeli...

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yorumlarınzı ıcın tsk. edıyorum arkadaslarda bn bu racı2.cı sahıbıyım yanı 2 el olarak aldım daha 3 gunlukbnm cın arac fakat aracı sehır ıcınde kullanıyorum ornek verıyorum dun kartaldan 30 tl bı benzın aldım ıstasyonda aldıktan sonra yakıtı onumdekı ekranda 140 km yol gıdebılecegımı yazıyordu onra gungorene evımın onune geldım km ortalaması panelde 40 dusutu tmm ıyı guzell aksam uzerı tekrar bır 15 dk mah. ıcıdne turladım aracla gene gıtım ıstasyona 20 tl aldım ve ve yaklasık 3 km yol yaptım maksumum ve aracı bu aksam tekrar calıstırdıgımda yapabılcegım km 3km olarak ortalama gozukuyordu bn bu kadar yakıt yaktıgını asla dusunmuyorum sonucta 1.2 motor aracsızlerınde dedıgı gıbı az yakması makuldur bunun nedenı ne oalbılır ekran panelındekı elektronık gostergecte mı sıkıntı var yoksa bu panelın bır ayarımı var  bununla ılgılı fıkrı yada bılgısı olan arkadasalr yardımlarınızı bklıyorum bu sorun kafamı cok karıstırıyor cunkuu :(

yok hayır ksınlıkle yılda yapacagım km ortalamsı 5 bın km oda maksımum
arac genel olarak sehır ıcınde kullanılacak sadece yılda bır kere 2bın kmsını uzun yol olarak yapacakk hepsı buu

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kit muhtemelen kendini amorti eder ancak alalı daha 2 ay oldu 500 liraya yakın sadece dış görünümünü kişiselleştirmek için harcadım bi 500 liram dahaa hazırda olsa bugünde hemen harcaya bilirim. Bence kafan rahat yakıt hesaplamadan hele hele ankara için konuşuyorum net %40-%45 lere varan tasarruf sağlanabiliyorken 1500-1700 liralık lpg kitleri çok büyük bir para gibi gelmiyor bana

Ayrıca yaptığınız mesafeler kısa olduğu için tüketiminiz fazla olacaktır.tüketiminiz ancak 8-10 kmlik mesafeler sonunda tek haneli değerlere düşecektir. Ancak sakin kullanım büyük vites küçük devir ve varsa hız sabitleyiciyi kullanmak extradan tasarruf sağlayabilmeniz için faydalı olacaktır

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hız sabıtleyıcı yok aracımda ama ne bılım mesela ılk gun 60 km gıbı bır yol yaptım ve 120 km suratla sabıt bu yolu bıtırdım
 kafamı bu onumdekı ekrandakı yapabılcegım benzınle kalan km buda cok  kafamı karsıtrıyo ve  sureklı bnzın alıyorum bklıde suan aracın deposunun yarısı doludur bılemıyorum ama bnm onumdekı panelde 8 km olarak gozukuyor ub cok ılgınc

kafamı akrıstıran bunalr zatenn
aracın ybancısıyımm arac hakkında pek fazla bılgıye sahıp olmadıgım ıcın kafama takılyıorr

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yanlışlık yok.
Yolbilgisayarı son 500 metredeki ortalama tüketim oranına göre kalan benzinle gidilecek yolu hesaplar.
5. viteste 85km/s hızla 15-20 kilometre yol aldığınızda ortalama tüketim mesela 5,0lt/100km olacaktır ve o anda depoda 30 litre beniz varsa 30/5=6; 6×100=60km yol gidebilirsinz diye bilgilendirir.

Bu sefer gaza abana abana kullandığınızı, vitesleri hep kırmızıda değiştirdiğinizi düşünürsek bu sefer ortalama tüketim 9lt/100km olacaktır ve yine depoda 30 litre benzin kaldığını varsayarsak; 30/9=3,33 3,33×100=333 km yol gidebilirsin diyecektir.

Ha diyeceksin ki ben her iki şekilde de kullanmadım. Normal gittim ama gene çok fark var. Aracı sabah çalıştırdığında motor zengin karışımla çalışır, bu da ortalama tüketimin kısa süreliğine de olsa 15-20lt/100km seviyelerinde olmasına neden olur. Yine 30 litre hesabından gidersek, 30/15=2 2×100=200km anca gidecek olarak görünür. Yola çıkıp motor ısındıktan ve ortalama düşmeye başladıktan sonra menzil de artmaya başlayacaktır.

Ben dün akşam ezanına yakın bir saatte yola çıktım Tiguan 1.4TSI DSG BMT ile. İlk 2-3 kilometrede 50km yazan yolbilgisayarı, otobanda 110km/s' ye sabitlenmiş hızdan sonra çok rahat 150 km menzil yazdı.

Depoda kalan yakıtla gidilecek menzilin verileri değişken olduğu için her an değişik bir değer çıkar karşına. O nedenle ortalama tüketim değerini kontrol ederek tüketimini kontrol edin, menzille değil.:wnk:

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
uğur akar oncelıkle gercekten vermıs oldugun genıs kapsamlı bılgılerden dolayı sana cok tesekkur ederım kafamdakı soru ısaretlerının tamamnı kaldırmıs oldunn cok dogru ve mantıklı bır acıklama yaptın sımdı olduu haklısın ozamn sorun yok demektırr  :))