škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg dönüşümü yardım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tecrübeli arkadaşlardan lpg dönüşümü hakkında görüş rica ediyorum.
2011 Fabia'ma lpg taktırmak istiyorum(1.4 - 85 hp). Aracımı alalı 5 ay oldu 5 bin km yaptım. Şuan 50 bin km'de aracim. Ortalama 25 kuruş yakıyor. Bundan sonra daha fazla km yapmam gerekecek. Genelde uzun yol ve biraz da şehir içi kullanıyorum.

Lpg'nin bana ne gibi dezavantajları olur?

Son olarak hangi marka ve kiti tavsiye edersiniz?

Lpg kullanan arkadaşlardan görüş bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seat ibiza 1.4 85 bgim var 1500 kmde atiker gold kitini 1400 lira artı 3 yıl motoe sigortasına 300 lira vererek taktırdım 2800 kmde şuan arabam herhangi bir sıkıntım yok kesinlikle tavsiye ederim. Uyum gayet güzel,enjektörler çok sessiz, redline a gelince benzine atma yapmıyor, arıza lambası yakmadı. Fazla para vermeye gerek yok gold kitini bayağı araştırıp taktırdım temiz ustalık yapan bir yerde taktırabilirsiniz. Yanlız 25 krş ortalama nasıl yaktığınızı çok merak ediyorum. Beni tanıyan arkadaşlar bilir 50 de 5 e atıp hız sabitleyicisiyle giderim şehir içinde her yere ancak genel ortalamam en düşük 6.2 ye düşmüştü tüpten önce ki buda 32 krşa falan denk geliyodu sizin anlattığınız şekilde olması için genel ortalamanızın 5.0 olması gerekir ve kusura bakmayın araçlarımız bir citigo değil ve şehir içinde asla o rakamlara düşemez(ortalama olarak yoksa 4.4 le okula gidip gelebiliyorum)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ortalama 25 krş yakıyorsa hiç taktırmayın bence

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;471484
Seat ibiza 1.4 85 bgim var 1500 kmde atiker gold kitini 1400 lira artı 3 yıl motoe sigortasına 300 lira vererek taktırdım 2800 kmde şuan arabam herhangi bir sıkıntım yok kesinlikle tavsiye ederim. Uyum gayet güzel,enjektörler çok sessiz, redline a gelince benzine atma yapmıyor, arıza lambası yakmadı. Fazla para vermeye gerek yok gold kitini bayağı araştırıp taktırdım temiz ustalık yapan bir yerde taktırabilirsiniz. Yanlız 25 krş ortalama nasıl yaktığınızı çok merak ediyorum. Beni tanıyan arkadaşlar bilir 50 de 5 e atıp hız sabitleyicisiyle giderim şehir içinde her yere ancak genel ortalamam en düşük 6.2 ye düşmüştü tüpten önce ki buda 32 krşa falan denk geliyodu sizin anlattığınız şekilde olması için genel ortalamanızın 5.0 olması gerekir ve kusura bakmayın araçlarımız bir citigo değil ve şehir içinde asla o rakamlara düşemez(ortalama olarak yoksa 4.4 le okula gidip gelebiliyorum)

Bizde senin değerleri okuyup böyle tepki veriyoruz işte:D:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;471487
Bizde senin değerleri okuyup böyle tepki veriyoruz işte:D:D

Kanka bu sefer rekora koşuyo olabilirim 300 km oldu tek yeşil arada iki yeşil yanıyo bide kırmızı var 500 ü devirecek gibime geliyo 83 liraya  olacaklardan korkuyorum :) :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;471488
Kanka bu sefer rekora koşuyo olabilirim 300 km oldu tek yeşil arada iki yeşil yanıyo bide kırmızı var 500 ü devirecek gibime geliyo 83 liraya  olacaklardan korkuyorum :) :)

İyi iyi maşallah kanka:) Arada benzine alda kondisyonu düşmesin vızvızın:)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;471490
İyi iyi maşallah kanka:) Arada benzine alda kondisyonu düşmesin vızvızın:)

Ne benzini abi 5.14 olmuş kışın nası tüpta çalıştırırm diye onun yollarını düşünüyorum :):)

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı %90 şehir dışında kullanıyorum. Tam dolu depo ile 950 km gördüğüm oldu. Agresif kullanmıyorum. Yol bilgisayarında sorun yoksa 25 kuruşu görüyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir dışıysa normal ozman. 25 kurul yakan arabayı bozmayın ozanan

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı aldığım hafta BRC taktırdım 1550 tl ye. 2 yılı geçen ay devirdim. şimdiye kadar maşallah diyelim hiç lpg arızası yaşamadım ve yakıt tüketiminden oldukça memnunum. şehir içi 1 litre ile 10-11 km, şehir dışı 1 litre ile 13-14 km götürüyor.  burada en önemlisi lpg montajı. geçen gün lpg filtresini değiştirmeye gittiğimde montaj fiyatını sordum. 1750 tl ye yükselmiş benim araç için olan kit.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
max kazancınız km başına 0,10 kuruş olacaktır. 25 kuruş çok uçuk değer geldi benzinde çünkü min. gördüğüm tüketimim 5,8 di bu bile 0,29 kuruş yapıyor. aynı şekilde gazda 0,18 kuruş yakıyor. bu şehir dışı değerler. bende katılıyorum ve bu tüketimde hata yoksa 10 kuruş için bozmayın. şehir içi kullanacaksanız eğer hiç zaman kaybetmeden taktırın ama.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de brc kit taktırm7ştım ankarada. şehir içi istanbulda 31 lt gaz ile 400 km. şehir dışı 480 500 km yapıyor. lpg fiyatı artmasa gayet güzeldir tüketim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;471509
max kazancınız km başına 0,10 kuruş olacaktır. 25 kuruş çok uçuk değer geldi benzinde çünkü min. gördüğüm tüketimim 5,8 di bu bile 0,29 kuruş yapıyor. aynı şekilde gazda 0,18 kuruş yakıyor. bu şehir dışı değerler. bende katılıyorum ve bu tüketimde hata yoksa 10 kuruş için bozmayın. şehir içi kullanacaksanız eğer hiç zaman kaybetmeden taktırın ama.

Bence yanlış.O araç benzinde uzun yolda 25 kuruş yakıyorsa kadran 100km hızı geçmemiştir bile belki hiç görmemiştir.Kafa sürekli sağ ayağı düşünür durumdadır.Ben olsam lpgyi taktırır doyasıya basa basa kafalar rahat bir biçimde binerdim..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;471531
Bence yanlış.O araç benzinde uzun yolda 25 kuruş yakıyorsa kadran 100km hızı geçmemiştir bile belki hiç görmemiştir.Kafa sürekli sağ ayağı düşünür durumdadır.Ben olsam lpgyi taktırır doyasıya basa basa kafalar rahat bir biçimde binerdim..

Kafamız bir gardaşımla :)