škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg dönüşümü yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
avantajları: yakıt miktarı düşer ( aynı şekilde kullanırsan belki 15-16 kuruşa bile düşer), kafan rahat araba kullanırsın fazla düşünmeden
dezavantajları: tüp taktırdığın için her yere arabaya gidersin kilo alırsın:),
 motora mutlaka zararı olduğunu düşünüyorum (33 bin de tp taktırdım şu an 56 binde arabamın yaşlandığını hissediyorum yada bana öyle geliyor),
az yakacağı için daha çok arabaya binersin daha fazla yakıta para harcarsın,
bende ki gibi arıza lambası yakabilir.

bunların dışında ihtiyaçtan dolayı km yapacaksan yukardakilerin hiç birini dikkate alma iyi bir usta bul taktır.. ben pişman değilim çokta geziyorum aracım 1.2fabia 2011 dn tüp aldım 46 tl 270 km... hiç dikkat etmeden kullanırım...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;471566

dezavantajları: tüp taktırdığın için her yere arabaya gidersin kilo alırsın:)

:+1: :+1:  :kiki:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
jesus41´isimli üyeden Alıntı
dezavantajları: tüp taktırdığın için her yere arabaya gidersin kilo alırsın:)
Alıntı yapılan: 09fabia;471585
:+1: :+1: :kiki:
aynen öyle :+1::+1:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 25 kuruşa zor diyor ama dün çarşamba'dan ordu merkeze geldim. Yol bilgisayari 4.9 lt ortalama yakıt ve 119 km yapılan yol gösterdi.
Iki kişiydik, klima açık tüm yol boyunca. Bunlar benim yol bilgisayarından okuduğum değerler.
Ama arkadaşların dediği gibi hızım 90 ile yüz arasında oldu. Gaza gönül rahatlığı ile basamiyorum.
Ayrıca aracın bakımları beş ay önce yapıldı. Yağ değişimi felan.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi tam dolu depo ile ölçüyorum. Depo bitince km'yi paylaşıcam inşallah

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elektron52;471590
Arkadaşlar 25 kuruşa zor diyor ama dün çarşamba'dan ordu merkeze geldim. Yol bilgisayari 4.9 lt ortalama yakıt ve 119 km yapılan yol gösterdi.

Dikkat ettiyseniz şehir için ve GENEL ortalamadan bahsettim. Yoksa ben şehir içinde demetevler-ç.ambar, demetevler-batıkent hatta ve hatta demetevler-incek arasınd 4.5-5 arası değerlerle geziyorum ancak genel ortalama şehir içinde bu rakamlara düşmez. Saygılar

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz gibi şehir içinde mümkün değil bu değerler

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elektron52;471590
Iki kişiydik, klima açık tüm yol boyunca. Bunlar benim yol bilgisayarından okuduğum değerler.
Ama arkadaşların dediği gibi hızım 90 ile yüz arasında oldu. Gaza gönül rahatlığı ile basamiyorum.
Ayrıca aracın bakımları beş ay önce yapıldı. Yağ değişimi felan.

Aracınız 1.4 mü eğer öyleyse benimkini benzin döküp yakacağım :) Klima açıkken 7 lt renin altına düşmüyor bende

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
taktırın iyi bir tüp aklınız gaz pedalında olmasın.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sehir içi sehir dısı mınumum gordugum ortalama deger 5.4 sehir dısı sehır ıcı full olsun fark etmez bunun altına  ınemedım cruze control yoK lpg de en az 180 kurus yaktım o da sehır dısı full

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ordu brc yetkili servisinde montaj icin 1800 tl istediler. Diger italyan markalari da 1600-1500 civari. Atiker 900. tam karar vermedim ama brc düşünüyorum. Brc olursa toplam maliyet 2100 tl olacak

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;471781
sehir içi sehir dısı mınumum gordugum ortalama deger 5.4 sehir dısı sehır ıcı full olsun fark etmez bunun altına  ınemedım cruze control yoK lpg de en az 180 kurus yaktım o da sehır dısı full

benzinde uzun yolda araba boşken 80-100 km hızla sakin kullanımda üstelik uzun bir dağ tırmandığım halde 4,3 ü gösteriyordu gösterge. dönüş yolunda lpg ile
16,5 -17 kuruş yaktı . şehir içi 20 tl lpg ile 78 km yaptım.

lpg kullanım esnasında ekonomik ama motora verdiği zararlar ve olası arızalar ilerde sizi arabadan nefret eder hale getirebilir. çoğunlukla yaptığınız km uzun yoldaysa ve yakıt değerlerinize bakılırsa bence gerek yok lpgye.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1500 e lovato takdirdım. 200 km kadar yol yaptım. 150 si köy yolunda, 5 kişi ile ve çoğunlukla 2. Vites de kulandım. Şimdilik bir sıkıntı çok şükür.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia Combi Scout var 1.4 85hp 6 ay oldu landirenzo evo kit taktirdim bendinden daha atik oldu ariza lambası yanmadi 50 tl şehir içi 200km şehir dışında 300km gidiyorum  bir daha lpg takacak olursam landirenzo dan Şaşmam

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun sabah Çankırıdan Geldim :) Cuma Günü depoyu fulleyip yola çıktım Yayla Çankırı Merkez Ordan Yayla Tekrar İstanbul toplam 1200 km yaptım. Hızım 150 altına hiç düşmedi yer yer 190 200. Ve yakıt ortalaması 7.8 :) Bizim araçlarda gönül rahatlıgıyla basayım dıyosan LPG FARZ...