škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım Fiyatı Sizce Nasıl ? Serviste yaptırmak gerçekten önemli mi?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Burada geçen konulardan öğrendiğim kadarıyla Superb 1,6 TDI araçlarda Castrol Magnatec  bünyeye zararlıymış :) Burada sağolsun @Audilover 'dan özel mesaj aracılığı ile konuyu sordum DPF onayı olmadığı için kullanılmaması gerekir yazdı. Araç boşuna DPF ışığını yakmıyormuş arada bir onu da gördük :)  Şimdi yetkili servislerden fiyat aldım Yağ Filtresi,Hava Filtresi,Polen Filtresi, Yakıt Filtresi, Castrol Edge yağ 12 Temmuza kadar 490 lira dedi başka bir servis ise Yağ Total olmak kaydıyla 450 lira dedi. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ? Arada uyanıklık yaptık özel serviste bakım yaptırdık ama işte Ucuz etin yahnisi hikayesine döndü bizim iş

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;471594
Burada geçen konulardan öğrendiğim kadarıyla Superb 1,6 TDI araçlarda Castrol Magnatec bünyeye zararlıymış :) Burada sağolsun @Audilover 'dan özel mesaj aracılığı ile konuyu sordum DPF onayı olmadığı için kullanılmaması gerekir yazdı. Araç boşuna DPF ışığını yakmıyormuş arada bir onu da gördük :) Şimdi yetkili servislerden fiyat aldım Yağ Filtresi,Hava Filtresi,Polen Filtresi, Yakıt Filtresi, Castrol Edge yağ 12 Temmuza kadar 490 lira dedi başka bir servis ise Yağ Total olmak kaydıyla 450 lira dedi. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ? Arada uyanıklık yaptık özel serviste bakım yaptırdık ama işte Ucuz etin yahnisi hikayesine döndü bizim iş

Yakın zamanda bakım fiyatı almadım; ancak rutin bakım için 490-TL oldukça yüksek geldi bana. Bunlar %20 indirimli fiyatlar mı? Başka bir konuda bir arkadaş Fabia'sına bakımı 310-TL'ye yaptırdığını yazmıştı geçenlerde. İki rakam arasında uçurum var.

Yetkili mi özel mi konusuna gelince. Orijinal parçalar kullanmak kaydıyla özel serviste de yaptırılabilir bakım; ki sizin fiyatın yarısına bile halledebilirsiniz sanırım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
%20 indirimli fiyatları normal fiyatları 580 civarı istediler önceki arabamda Laguna idi Clio ,Megane bakım paketi diyorlardı ancak iş laguna ya gelince 450 den kapı açıyordu yetkili servis Sanırım arabanın segment yükseldikçe bakım fiyatları da aynı oranda gidiyor :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servis randevusu aldım edge koyduracağım gitti 450 :) yazılımına bakacaklar birkaç tane ufak sıkıntım var onları da baktıracağım bakalım onlarla toplam kaça patlayacak ankara istanbul gibi şehirlerde yaşayanlara imreniyorum istedikleri her türlü tamirat tadilatı yaptırabilecek usta bulabiliyorlar bizde imkan yok

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben yeni yaptırdım. 2.0 tdi %20 indirimle 330 tl ödedim. daha üstü fahiş fiyattır. yağda kesinlikle shell helix olsun. hatta yeni çıkmış olandan koydular motora helix pro bilmem ne idi. önceki seneden farklı kutusu vardı. önerilen ürün dışına çıkmayın. üç kuruş kar edeyim derken  10 kuruştan olmayın.

bu arada orada 2.0 başka bir aracın triger takımı değişiyordu. 2500 tl civarı bir rakam söylediler. yalnız 2.0 motorlarda değişim süresi 1.6 motorlara göre daha uzunmuş.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;471922
ben yeni yaptırdım. 2.0 tdi %20 indirimle 330 tl ödedim. daha üstü fahiş fiyattır. yağda kesinlikle shell helix olsun. hatta yeni çıkmış olandan koydular motora helix pro bilmem ne idi. önceki seneden farklı kutusu vardı. önerilen ürün dışına çıkmayın. üç kuruş kar edeyim derken  10 kuruştan olmayın.

bu arada orada 2.0 başka bir aracın triger takımı değişiyordu. 2500 tl civarı bir rakam söylediler. yalnız 2.0 motorlarda değişim süresi 1.6 motorlara göre daha uzunmuş.

Fiyat çok iyi. Efe mi And mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;471922

Bende daha önceki bakımını 15000 bakımını 300 lira civarında demişlerdi. İşin içine yakıt filtresi girince olay biraz farklı oldu

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;471629
servis randevusu aldım edge koyduracağım gitti 450 :) yazılımına bakacaklar birkaç tane ufak sıkıntım var onları da baktıracağım bakalım onlarla toplam kaça patlayacak ankara istanbul gibi şehirlerde yaşayanlara imreniyorum istedikleri her türlü tamirat tadilatı yaptırabilecek usta bulabiliyorlar bizde imkan yok

Bugüne kadar 3 tane arabam oldu. Şimdiye kadar ne bir doğru dürüst yetkili servis, ne de özel servis/usta bulabilmiş değilim.. Evet; ufak yerlerde şansınız daha az ancak, büyük şehirlerde işinizin kolayca çözüleceğine dair bir garanti de yok maalesef. Malın iyisini bulana kadar yıllar harcayabilirsiniz.. Anlayacağın, her şey dışarıdan göründüğü gibi değil hocam. Saygılarımla :o

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;472139
Yağ Filtresi,Hava Filtresi, Castrol Edge  155 tl ye yaptıdım...

Aynı bakıma birde polen filtresi ekleyip yağı ise edge değil magnatec kullandılar özel servis 250 lira aldı benden.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;472125
Bugüne kadar 3 tane arabam oldu. Şimdiye kadar ne bir doğru dürüst yetkili servis, ne de özel servis/usta bulabilmiş değilim.. Evet; ufak yerlerde şansınız daha az ancak, büyük şehirlerde işinizin kolayca çözüleceğine dair bir garanti de yok maalesef. Malın iyisini bulana kadar yıllar harcayabilirsiniz.. Anlayacağın, her şey dışarıdan göründüğü gibi değil hocam. Saygılarımla :o

İstanbuldaysaniz sahkana gidin gozunuz kapali aracinizi teslim edin. Uzun ve kisa vadede hicbir sorunla karsilasmazsiniz emin olun ;) forumda birileri pimpiriklenmis biseyler olmus atip tutmuslar ama isin icinde olan birisi olarak sahkan gercekten durust esnaf. Gittiginiz yetkili servislerde sizin giremediginiz atolye kisimlarinda neler donuyor bi bilseniz..

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472154
İstanbuldaysaniz sahkana gidin gozunuz kapali aracinizi teslim edin. Uzun ve kisa vadede hicbir sorunla karsilasmazsiniz emin olun ;) forumda birileri pimpiriklenmis biseyler olmus atip tutmuslar ama isin icinde olan birisi olarak sahkan gercekten durust esnaf. Gittiginiz yetkili servislerde sizin giremediginiz atolye kisimlarinda neler donuyor bi bilseniz..

Bizim araçlar için rutin bakım esnasında değiştirilecek olan malzemelerin orjinallerini  yada skoda onaylı olan markaları nereden tedarik edebiliriz? İnternet üzerinden alabileceğimiz bildiğiniz bir site var mı? Çünkü en basitinden bir hava filtresinin bile bir sürü markası var en güzeli tüm malzemeyi alıp sadece işçiliği dışarıda tanıdığınız bildiğiniz bir ustaya yaptırmak

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472154

İki tane filtreyi değiştirmek için özel veya yetkili servise onca para verilmez... ağır bir bakım olduğu (Baskı-Triger) zaman tercih edilebilir..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;472147
Aynı bakıma birde polen filtresi ekleyip yağı ise edge değil magnatec kullandılar özel servis 250 lira aldı benden.

Ortalama özel servis parası..

Yağ su değiştirmek için bu paraları vermenize gerek yok.. sökülen bir vidadan yağ boşalıyor neticede.. bunda servisin yaptığı farklı bir şey yok.. ben malzemelerimi kendim aldım.. yağ orjinal olması için özen gösterdim.. sonrada İstanbul Maltepe de bir ustaya gittim.. Aracı kaldırdı.. motor korumayı güzelce söktü.. yağını..filtresini değiştirdi.. özene bezene sökülenleri geri taktı..20 tl işçilik aldı.

Bu arada küçük sanayi dükkanı gibi düşünmeyin adamın altı tane araç kaldırma Lifti vardı.. çoğu serviste bir tane var..