škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II kalorifer motoru.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ne kadar araştırsamda fabia II için kalorifer motorunu nasıl söküleceğini bulamadım. bir defa ben teşebbüs ettim ancak ulaşmak çok zor oldugundan yarıda bıraktım. Fan sesli çalışmaya başladı. söküp temizlemek istiyorum. daha önce yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi?

ayrıca biliyorsunuz evimizdeki klimalarda içerideki nemi atmak için bir düzenek mevcut ve bu düzenek içerideki nemi su olarak bir boru vasıtasıyla dışarıya atıyor. bizim aracımızda bu çıkışın nerde olduğunu bilen varmı?

saygılar
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 17:39:36 Gönderen: Clausius »

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kalorifer peteğini bilmiyorum ama fan torpido kapağının arkasında torx vida takımı varsa halledebilirsin biraz dikkat edersen söker temizler yağlar takarsın forumda yapan arkadaşlar var.
Nem olayına gelincede o hortum araçlardan damlayan suları gördüğüm kadarıyla ya lastik  davlumbazlarının arkasında yada tam motorun alt kısmında diye biliyorum

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tüm takımlar var ancak torpido arkasına ulaşamadım daha. söken arkadaşlardan talimat bekliyorum aslında çok iyi olur. teşekkürler....bu arada o nem atan borunun tıkanabileceği aklıma geldi. eğer tıkanırsa içerde koku yapabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fan motoru mu sökeceksin, peteği mi? Başlıkta motor demişsin, metinde petek yazmışsın, ikisi farklı yerde olan şeyler. Ona göre şema eklerim  ;)

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;471767
Fan motoru mu sökeceksin, peteği mi? Başlıkta motor demişsin, metinde petek yazmışsın, ikisi farklı yerde olan şeyler. Ona göre şema eklerim  ;)

Motor abi motor yanlıs yazmışım... (:

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yani diyorsunki komple göğüslük inecek öylemi ):

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fan sesli çalışıyorsa kömürlerden olabilir, değişirse adam olur

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sökerim sökmesine de zaman meselesi :D...neyse abi senin yolladığın talimata göre sökecem baska yolu yok.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sökersende sağından solundan gacır gucur sesler gelmeye başlar şimdiden söyleyeyim hiçbir şekilde fabrikada taıldığı gibi takamazsın bilgin olsun

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ee böyle de gıcırdıyor fanı açtığımda. nasıl yapıcaz ):

Çevrimdışı Borknagar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı problem var ince bir cızıldama sesi gibi. Bende söküp yağlamayı falan düşünmüştüm ama bu kadar zor olduğunu görünce vazgeçtim :)