škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Frene Basınca Gelen Ses

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472239
Yarın sabah servise gideceğim, bakalım ne çıkacak...

Ne bitmez bir çilen varmış be abi :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472239
Yarın sabah servise gideceğim, bakalım ne çıkacak...

Sorunun sebebini mutlaka ogrenin ve bize paylaşınız lutfen.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;472241
Sorunun sebebini mutlaka ogrenin ve bize paylaşınız lutfen.

Elbette. Umarım cep yakan bir çözüm olmaz.

Alıntı yapılan: Esariipek;472240
Ne bitmez bir çilen varmış be abi :)

Aynen. Şuna ayırdığım zamanın, harcadığım paranın haddi hesabı yok.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ki araban skodanın yaptığı en iyi araba :) ama citigoyu da gördük bence senin şansın yok abi :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;472244
Ki araban skodanın yaptığı en iyi araba :) ama citigoyu da gördük bence senin şansın yok abi :)

Citigo'yu görünce bizim arabaların tümden utanması lazımdı:)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472242
Elbette. Umarım cep yakan bir çözüm olmaz.

Servis alanina girme durumunuz varsa, kesinlikle degerlendirin. Sorunun tam sebebini ancak bu sekilde ogrenirsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;472249
Servis alanina girme durumunuz varsa, kesinlikle degerlendirin. Sorunun tam sebebini ancak bu sekilde ogrenirsiniz.

Şu an servisteyim. Videoyu da izlettim, burada da yaptı zaten. İlk teşhis taş idi, ancak şimdilik taş olmadığı anlaşıldı. Sol arka tekerden ses geldiğini tespit etmişler. Beklemedeyim...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472273
Şu an servisteyim. Videoyu da izlettim, burada da yaptı zaten. İlk teşhis taş idi, ancak şimdilik taş olmadığı anlaşıldı. Sol arka tekerden ses geldiğini tespit etmişler. Beklemedeyim...
:) Hadi hayırlısı. Biz de beklemedeyiz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar şu aşamada sorun çözülmüş görünüyor:)

Öncelikle diskler bir miktar traşlandı. Ancak asıl sorun balatadaymış. Her nasılsa, belki de bir kimyasal nedeniyle, balatanın bir kısmı çürümüş, balatanın o kısmı da traşlandı ve şu an araçta ses yok.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472284
Evet arkadaşlar şu aşamada sorun çözülmüş görünüyor:)

Öncelikle diskler bir miktar traşlandı. Ancak asıl sorun balatadaymış. Her nasılsa, belki de bir kimyasal nedeniyle, balatanın bir kısmı çürümüş, balatanın o kısmı da traşlandı ve şu an araçta ses yok.
Hadi geçmiş olsun. :wax:
Peki "çürük" diye tanımlanan yerin etrafında pas rengi var mıydı? Balata nasıl çürür yahu... :confused: Servisin tanımı mı bu şekilde oldu.....garip. Metal bir nesne saplanıp, o bölgeyi patlatmış olabilir, nihayetinde metal orda parçalanıp, zarar vermeye devam etmiş olabilir mi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;472285
Hadi geçmiş olsun. :wax:
Peki "çürük" diye tanımlanan yerin etrafında pas rengi var mıydı? Balata nasıl çürür yahu... :confused: Servisin tanımı mı bu şekilde oldu.....garip. Metal bir nesne saplanıp, o bölgeyi patlatmış olabilir, nihayetinde metal orda parçalanıp, zarar vermeye devam etmiş olabilir mi?

Balatayı görmedim:( Aslında süreç şöyle oldu: Önce taş olduğu düşünüldü, taş olmadığı anlaşıldı. Sonra diskler bir miktar traşlandı, teste çıktık, durmaya yakın yine ses geldiğini gördük. Ben direkt disklerle balataları değiştirin o zaman dedim. Değiştirmeyelim, balatalar 20.000 km. daha rahat gider, o zaman disklerle beraber değiştiriz dediler, ben de ses gidecekse şimdi değiştirin dedim. Tekrar teste çıktılar, sesin sol arka tekerden geldiğini tespit ettiler. Ben atölyedeyken sol arka tekeri söküyordu usta. "Benim vaktim var, bu sesi çözmeden beni göndermeyin" dedim. Sonra bekleme salonuna geçtim. En son usta geldi balatanın bir kısmı çürümüş dedi, o kısmı traşlamış. Neyse ki şimdi ses yok.

İşlemden sonra aracın fren dozajının değiştiğini fark ettim, daha iyi tepki veriyor gibi geldi bana bir de...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözün aydın, masrafsız halletmene sevindim..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tahmin ettiğim gibi diskin kenarlarında yükleklik olup balataya sürtüyordu büyük ihtimalle o kısmı yanmıştır size çürümüş değiş olabilirler.Balatanın kenarlarını zımpara ile yedirip tekrar yerine takmışlardır :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sessiz arabayı çoookkk özlemişim:D
Frenler soğuyunca yine ses yapar diye korkum vardı inceden. Şükür akşam eve gelirken hiç ses yapmadı. Ne frenlemede ne de düşük hızda manevrada sorun var.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalniz felaket haberciligi yapayim abicim icine kurt dusureyim hemen sol arka balatayi trasladilar ama sag arkayi traslamadilar. Eger talas derinligi dise dokunur birseyse frende dengesizlik yaratabilir.

Ayrica diskleri degistireceksen yetkili servise bir dunya para vereceksin ayni paraya brembonun ekstra sogutmasiz olan ama en az orjinali kadar kalteli olan diskleri var; hemen hemen ayni paraya gelir diye tahmin ediyorum. Onlardan takalim arabana yapmisken ;)