škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön park sensörü

engince · 58 · 30368

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engince

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Aracımın orjinalinde olmayan ama ihtiyaç duyduğum ön park sensörü için araştırma yaptım ve edindiğim bilgileri paylaşmak istedim.

Linkte satışa sunulan ön park sensörü var. Fiyatı : 160$ kargo dahil.

http://www.aliexpress.com/item/Skoda-Octavia-Park-Pilot-Front-4-Sensor-With-OPS/1432540092.html
-----------------------------------------------------------------------------
Hatta set halinde olanıda var. Arka ve ön. Fiyatı :220$

http://www.aliexpress.com/item/Skoda-Octavia-Park-Pilot-Front-and-Rear-8-Sensor-With-OPS/1432586711.html
İstanbulda Ender Elektronikte ön park sensörü takıyormuş. Fiyatı: 900 TL + 236 TL (Montaj)

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/skoda/octavia/octavia-5e/skoda-arac-dis-uygulamar1/park-sensor-set-on.html
--------------------------------------------------------------------------
Aracın orjinal park sensörü olan nickname "barbaros" olan arkadaşımızın aracındaki bolero ekrana yansıyan görüntüler ise bu şekildedir;

[/url][/IMG]

arkadaşımız kullanımını şu şekilde açıklıyor;
1. resimde sadece ön park sensörü çalışırken çıkan resim. Radyo görüntüsü kararıyor, radyo sesi kısılıyor ve ekranın sol tarafında aracın sadece ön kısmını gösteren dikdörtgen resim çıkıyor.
2. resimdeki görüntü ise geri vitese alınca çıkıyor, tam ekran oluyor. Hem ön hem de arkayı kontrol ediyor. Ön ve arka olarak.

Mesela trafiktesin önündeki araca yaklaşınca ön park sensörü aracı algılıyor ve 1. resim ekrana geliyor ikaz sesleri çalışıyor.
Ses ikazını duymak istemediğin veya sensörlerin çalışmasını istemediğin zaman vitesin yanındaki park düğmesine basıp sistemi kapatabiliyorsun.

( "barboros" a resimler ve paylaşımları için teşekkürler :) )

Benim araçta orjinal arka park sensörü var ve bende çıkan resim ise bu şekilde ;

[/url][/IMG]

Aklıma takılanlar ise şunlar;

- "aliexpress.com" da satılan ön park sensörleri orjinal mi? A7 kasaya uygun mu?

- Alınıp takılırsa orjinal gibi mi bolero ekrana yansıyacak?

- Araç garanti kapsamına çıkar mı? (orjinalse neden garantiden çıksın?)

Servisime sordum daha önce ön park sensörü A7 kasa için takmamışlar.
Ama getirtirseniz takarız dediler. Tam olarak onlarda nasıl çalışacağını bilmediği için aklımdaki sorular cevap arıyorum.

Bu işlemi daha önce yaptıran oldu mu?
Yada ön park sensörü taktırmak isteyen kaç kişi var?
160$ verip sensörleri alırsak elimizde mi patlar :) bilemiyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu arada park sensörleri çalıştığı zaman araç içerisinde telefon ile
görüşülüyorsa telefon görüşmesi kesiliyor. Yani araca tanıtılan bluetooth telefon değil,
tümü kesiliyor. Park sensörü devreden çıkınca tekrar görüşülebiliyor. Güvenlik ve dikkat dağılmasını engellemek için yapılmış sanırım. Geçen gün Bergama içinde dar sokaklarda arkadaşım ile geziyoruz, arkadaşım telefonla konuşuyor bu arada da dar sokak aralarında park sensörleri durmadan ötüyor, her öttüğünde konuşma kesiliyor. Sonradan fark ettik, tekrar denedik ve aynısı oldu. Bir tür jamer gibi yani.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mrb. Linkte avrupada satılan bır urun var sizin linkini verdiginizin muadili; belki de aynisi. Fikir verebilir.

http://www.carsystems.pl/skoda-octavia-3-5e-park-pilot-front-w-ops-5q0919294b-upgrade-kit,id890.html

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu öne takılacak olan sensörlerin bir şekilde boleraya tanıtılması gerekiyor mu? yoksa kolayca kendi tanıyor mu?
ekranda göremezsen zaten bi anlamı yok. o da ayrı bir konu.

Çevrimdışı yerkan79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aliexpress deki saticiya sordum.
A7 kasa için uygun olmadığını söyledi.  Harici park tusu zaten farklı.
Park tuşu disindaki sistem bolero ile uyumlu ise tuş ayrica siparis edilebilir baska sitelerden.
Bu konuda çözüm uretebilen varsa lütfen paylasim yapabilirmi.

Çevrimdışı yat_uyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ender Elektronikte ön park sensörü taktırmıştım, önce sadece aracın arka kısım resmi olan boleradaki sekil, ilk mesajda gösterilen orijinal ön park sensörlü ile bire bir aynı hale geldi, tamamen orijinal ürünler kullanıldı işçilik de çok başarılı idi, Ender elektroniki tavsiye ederim

Çevrimdışı engince

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mümkünse Ender Elektronikte taktırdığın ön park sensörün resimlerini paylaşabilir misin?
(aracın önden görünümü, ön park butonu, bolero ekranda ön ve arka sessörlerin çalışır durumunu içeren resimler) akıllardaki endişeleri gidermek için çok faydalı olacaktır.
Son olarak kaç tl ye mal oldu indirim yaptılar mı?
Araca takılan ürünleri göndün mü? Yurt dışından sipariş verebilir miyiz?
Burada sadece montajını yaptırsak. :)

Çevrimdışı Vesselam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şaşmazda 100 lira. Orjinal değil ama
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 18:08:33 Gönderen: Vesselam »

Çevrimdışı yat_uyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
maalesef su an araç bende olmadığından foto koyamıyorum, ön park sensörlü orijinal bir araç nasil ise bire bir aynısı oldu çünkü bütün parçalar orijinal kullanıldı, hatta ön park butonu özel sipariş açılarak çek cumhuriyetinden geldi, christmas ayağına 40 gün sürmüştü gelmesi

Çevrimdışı yerkan79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayramda bir arkadaşım Çek cum. gidecek. Ön park sensörü siparişi vermeyi planlıyorum.
Fakat nereden nasıl ve kaça aldırabilirim hiç fikrim yok. Bu konuda araştırma yapmış olan arkadaş varmı? Prag dan nereden aldırabilirim?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En basitinden yetkili servislerde olabilir, veya ebay vs. alabilir

Çevrimdışı engince

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. sanırım tam uyumlu sensör ve kit bu adreste ama fiyatı biraz pahalı gibi.
resimlerde ürün net bir şekilde gözüküyor daha iyi araştırma yapılırsa belki daha uyguna bulunabilir.

http://www.carsystems.pl/skoda-octavia-3-5e-park-pilot-front-w-ops-5q0919294b-upgrade-kit,id890.html

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkidans;476432
octavia 3 yazıyor bizimki a7 değilmiydi.

aynı şey.

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu konu hakkında takipteyim ve benimde yurt dışından siparişim olabilir. Burada ki servislere de bir soracağım.

Ender Elektronik 900TL + Montaj olarak fiyat belirtmiş. Fakat bolero ekranın bunu destekleyip desteklemediğini öğrenmek lazım. Destekliyorsa tadından yenmez.