škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren diskleri ortalama kaç km/yıl kullanılır?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellemem lazim :D dudak mi yapmis biraz sanki? Birde diskin yuzeyindeki ciziklerin derinligi ne?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472203
Ellemem lazim :D dudak mi yapmis biraz sanki? Birde diskin yuzeyindeki ciziklerin derinligi ne?

hocam nece konuşuyorsun ben seni anlamıyor :D çizikler çok kötü değil flashlı çekimden dolayı herhalde.. neresi dudak yapmış :) frenler ötüyor bazen ama iyi duruyor kerata :) zaten tarzım motor frenidir çokta lazım değil bana balata, disk :P
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2014, 18:31:37 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472220
Diski ellegidiginizde o cizgiler elinize batiyor mu?

benimki çelik jant değil ya arkadan bir uzanayım yarın. sizce balatanın durumu nasıl ve 58 bin için normal mi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balataniz henuz bitmemis. Gorsel yaniltmiyorsa 10-20 bin daha kullanirsiniz rahat ;)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanım tarzını ayrı tutarak söylüyorum, her ne olursa olsun istersem 1mm aşınmış olsun her 2-2.5 yılda bir balatalarınızı mutlaka değiştirin. Kullanın kullanmayın balatalar sertleşiyor ve diskten yemeye başlıyor. Fren diski ve balatası konusuda lineer bir konu değildir, durum, şartlar v.b bir sürü etken var. Balata ve kullanıma dikkat edilirse diskler 90-100 binleri devirir aslında.(ticari araç değilse)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;472556
Kullanım tarzını ayrı tutarak söylüyorum, her ne olursa olsun istersem 1mm aşınmış olsun her 2-2.5 yılda bir balatalarınızı mutlaka değiştirin. Kullanın kullanmayın balatalar sertleşiyor ve diskten yemeye başlıyor. Fren diski ve balatası konusuda lineer bir konu değildir, durum, şartlar v.b bir sürü etken var. Balata ve kullanıma dikkat edilirse diskler 90-100 binleri devirir aslında.(ticari araç değilse)
Ben mesela hiç disk değiştirmeden hatta tornalatmadan sattım Favorit' i.:wnk:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde 200.000 deki disklerimde sadece sicak soguk degisiminden carpilma vardi. Ugur abi sanirim frene basmak tarzimiz degil :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;472596
Benimde 200.000 deki disklerimde sadece sicak soguk degisiminden carpilma vardi. Ugur abi sanirim frene basmak tarzimiz degil :)
Fren? Ula fren nedir?!:D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;472576
Ben mesela hiç disk değiştirmeden hatta tornalatmadan sattım Favorit' i.:wnk:

Aynen :ok: şartları çok değişken bir konu tabi aslında.